POZNAJ ŚWIAT

SINGAPUR  MALEZJA  BORNEO  BRUNEI

SINGAPUR MALEZJA BORNEO BRUNEI


Sezon: wiosna, lato, jesień, zima

 1 dzień. - Warszawa - Dubai

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie.  Wylot do Dubaju. Przylot do Dubaju

2 dzień. – Dubai – Singapur zwiedzanie miasta

Wylot do Singapuru. Przylot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta zaczynamy od jego symbolu – posągu Merliona, wokół którego roztacza się wspaniała panorama współczesnego miasta. Zabytkowe centrum administracyjne, gdzie znajdują się budynki z czasów kolonialnej przeszłości; przejedziemy obok słynnego klubu - Padang Cricket Club, Budynku Parlamentu, Sądu Najwyższego, Ratusza i wstąpimy do słynnego hotelu Raffels na piwo przy długim barze. Kolacja. Wieczorem uroczy pokaz świateł laserowych w Marina Bay. Wieczorny spacer po oświetlonej kładce Helix. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień. - Zwiedzanie miasta Singapur

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: zaczynamy od Jurong Bird Park (Park ptaków) i Jurong Reptile Park z krokodylami. Przejazd do kolonialnej dzielnicy Little India, pełnej klimatycznych kawiarni i małej gastronomii dzielnicy zamieszkałej przez sprzedawców ulicznych – Tamilów. Następnie przejazd do China Town - jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Singapuru - pagody i chińskie zapachy przenoszą nas do Państwa Środka. Potem wizyta w Muzeum Cywilizacji Azji i przejazd kolejką linową na Wyspę Sentosa. Spacer po pamiętającym czasy II wojny światowej, Forcie Siloso. Wizyta w „Obrazach Singapuru”, gdzie zobaczymy prezentację multimedialną o historii miasta i w akwarium, gdzie spacerując szklanym tunelem możemy wokół i nad sobą oglądać wspaniałe i różnorodne formy życia morskiego. Kolacja i nocleg w Singapurze.

 4 dzień. - Singapore do Malakka

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w pobliżu Marina Bay, gdzie można podziwiać futurystyczną architekturę centrum kultury - Esplanade. Spacer po mostach zaczniemy od nowoczesnej kładki Helix dla której inspiracją była struktura cząsteczki DNA a potem współczesny most Esplanady i historyczne mosty Anderson, Cavenagh, Elgin i Most Malaca. Przejazd w kierunku granicy między Singapurem i Malezją. Po południu przejazd do Malakki w Malezji – miasta, gdzie od stuleci krzyżują się kultury malezyjska, chińska i europejska. Ludność Malakki to fascynująca mieszanka ras: Malajczycy, Hindusi i etniczni Chińczycy nie mówiący już po chińsku. Żyją tu również potomkowie Portugalczyków mówiący w języku christao, archaicznej formie portugalskiego. Mieszankę tę uzupełniają Azjaci z kontynentu, Arabowie i inni Europejczycy. W 2008 r. zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu w Malakka.

 5 dzień. - Malakka do Kuala Lumpur

Śniadanie. Dzień zaczniemy od zwiedzanie MALAKKI: kościół św. Piotra, zabytkowy chiński cmentarz, portugalska dzielnica - Porta de Santiago, japoński zegar, holenderski ratusz Stadthuys (tzw. czerwony budynek), malajski Pałac Sułtański, Chinatown i świątynie Cheng Hoon, Teng, ulice Jonker, Herren, Temple St. W czasie zwiedzania zobaczymy co najmniej 3 mosty nad Sungai Malaka. Przejazd do Kuala Lumpur przez PUTRAJAYA gdzie zwiedzimy co najmniej 4 obiekty mostowe z ważnym mostem Putra na czele. Każdy inny i warty zobaczenia (m.in.: Seri Saujana Seri Wawasan). Zakwaterowanie w hotelu; kolacja i nocleg w Kuala Lumpur.

 6 dzień. - Zwiedzanie miasta Kuala Lumpur

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Malezji KUALA LUMPUR zaczniemy od wizyty na tradycyjnym i kolorowym lokalnym targu. Po tym odwiedzimy Petronas Twin Towers (w tym podniebny most i taras widokowy), jeden z najwyższych budynków na świecie. Następnie pociągiem LRT przejazd do Małych Indii z Masjid India Street. Zapraszamy na kawę / herbatę w lokalnej kawiarni. Później zobaczymy Meczet Masjid Jamek, najstarsze miejsce kultu dla muzułmanów od 1909 roku, położone u zbiegu rzek Gombak i Klang. To jest miejsce, gdzie założyciele Kuala Lumpur postawili po raz pierwszy stopę na błotnistej ziemi. Nazwa Kuala Lumpur pochodzi od "błotnistego ujścia" w języku malajskim. Odwiedzimy budynek Sułtan Abdul Samad który był starym dworcem kolejowym i Sądem Najwyższym. Zabytkowy budynek ma 41 metrową wieżę zegarową nazwaną jako "Big Ben Malezji". Naprzeciwko jest Plac Niepodległości gdzie ogłoszono oficjalnie niepodległość Malezji w dniu 31 sierpnia 1957 roku przez podniesienie flagi narodowej. Następnie skierujemy kroki do centrum handlowego, który prezentuje malezyjskiej rękodzieło i wyroby artystyczne. Przejazd do świątyni "Sze Yeh", najstarszej w mieście świątyni taoistycznej. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 7 dzień - Kuala Lumpur do Cameron Highlands

Śniadanie. Przejazd do Cameron Highlands - regionu górskiego, położonego na wysokości 1300-1829 metrów nad poziomem morza. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Batu Caves - zespole jaskiń odkrytych pod koniec XIX w. w formacjach wapiennych położonych 13 km na północ od stolicy Malezji stanowiących ważne centrum pielgrzymek dla miejscowych hinduistów (do głównej jaskini, tzw. "Jaskini Katedralnej" o wysokości 100 m, prowadzą schody o 272 stopniach). Po drodze odwiedzimy malajską wioskę co pozwoli poobserwować styl życia mieszkańców. Odwiedzimy fabrykę bambusowych koszy - chałupnicze uzupełnienie przemysłu rolnego na wyżynach. W tych koszach przechowywane są warzywa i w nich codziennie transportowane na rynki hurtowe w Kuala Lumpur i Singapurze. Na Wyżynie Cameron w górach, dżungli i rzekach ukryte są piękne wodospady, w tym Lata Iskandar. Krótki odpoczynek przy wodospadzie. Jest to również niepowtarzalna okazja, aby spotkać rdzennych mieszkańców - plemię Orang Asli. Następnie zatrzymamy się w wiosce, gdzie uprawiane są krzewy herbaty. Odwiedzimy plantację Boh Tea i fabrykę, aby zobaczyć proces produkcji herbaty i gdzie możemy podziwiać malownicze widoki wokół plantacji. Odwiedzimy farmę gdzie można zobaczyć wiele gatunków motyli, owadów, a także węże i skorpiony. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 8 dzień - Cameron Highlands - Langkawi

Śniadanie. Podróży do Penang. Po drodze zatrzymamy się w pięknej jaskini Sam Poh Tong, w której wyryto w skale świątynię buddyjską. Przejedziemy mostem przez rzekę Kinta która dzieli miasto Ipoh, na dwie części. W Starym Mieście położonym na zachodnim brzegu znajdują się domy handlowe, centrum finansowe, zabytki, klasycystyczne budowle i Małe Indie. Panoramiczny przejazd przez KUALA KANGSAR, małą, uroczą miejscowość, gdzie znajduje się ciekawy meczet Ubudiah i Istana Kenangan - dawny pałac królewski, w którym obecnie znajduje się muzeum. Podróżując dalej na północ odwiedzimy TAIPING, miasto górnicze w czasach kolonialnych, odwiedzimy najstarsze muzeum w kraju. Przejazd przez most Sułtana Abdul Halima Muadzam Szacha na wyspę Penang i powrót przez podwieszony Most Penang na Półwysep Malajski i przejazd do Kuala Kedah. Przepłynięcie promem na Wyspę Langkwi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 9 dzień – Langkawi – Sky Bridge - Penang

Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki i wyjazd kolejką linowa do słynnej kładki Langkawi Sky Bridge na wzgórzu Mat Cincang. Powrót na wybrzeże i przepłynięcie promem do Kuala Perlis i przejazd autoklarem do GEORGETOWN. Piesza wycieczka po Georgetown, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby poznać zasady projektowania domów wzdłuż wąskich uliczek zgodnego z "feng shui". Zwiedzimy malowniczą świątynię Kek Lok Si oraz Fort Cornwallis - pozostałości fortyfikacji wybudowanych na rozkaz pierwszego brytyjskiego kolonizatora, Sir Francis Light’a. Przejdziemy przez ulice Harmonii, gdzie znajdują się liczne kościoły chrześcijańskie obok muzułmańskich, chińskich i hinduskich świątyń. Odwiedzimy Małe Indie i piękną świątynię Khoo Kongsi. Kolacja. Wieczorem wizyta na Batu Ferringhi - nadmorskiej promenadzie, wokół której skupione są restauracje, puby i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.

 10 dzień - Penang - Kota Kinabalu – Sandokan

Śniadanie. Lot z Georgetown do Kata Kinabalu. Przylot do KOTA KINABALU to nowoczesne miasto odbudowano po zniszczeniach w czasie II wojny światowej. Wycieczka po nim rozpoczyna się od wizyty w Meczecie potem chińska świątynia, Muzeum Stanowe. Następnie przejazd do punktu widokowego na Signal Hill, gdzie przedmiotem szczególnego zainteresowania jest widok budynku Yayasan Sabah, który jest 30-piętrową strukturą szklaną, (tylko jeden w swoim rodzaju w Azji), przejdziemy do Kampung Mengkabong, aby odwiedzić wioskę, gdzie domy są budowane na palach i są zamieszkałe przez plemię Bajau które jest często określane jako Cyganie Morze. Lot do Sandokan. Przybycie . Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

11 dzień - Sandakan – Sakau

Śniadanie. Wyjazd z Sandakan do Gomantong - zwiedzanie jaskini gdzie zbierane są największe w Sabah gniazda ptasie. Kontynujemy podróż przez plantacje palmy olejowej aby dotrzeć do wioski Sukau, skąd popłyniemy łodzią po rzece Kinabatangan do Lodge na obiad. Późnym popołudniem rejs wzdłuż rzeki w rezerwacie leśnym by obserwować przyrodę i małpy nosacze znalezione na Borneo. Nosacze mają charakterystyczny duży nos i mogą wydawać szeroką gamę dźwięków, pisków i głośnych ryków. Najbardziej aktywne są wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Powrót do lodge na kolację i nocleg.

12 dzień Sakau - Sandakan - Turtle Island

Śniadanie. Powrót łodzią a następnie autokarem do Sandakan. Wyjazd zmotoryzowaną łodzią na Selingan Island. Zakwaterowanie w pensjonacie na wyspie. Po lunchu, zwiedzanie wyspy, aby zobaczyć miejsce gniazdowania żółwi. Czas wolny na spacer wzdłuż pięknych piaszczystych plaż lub nurkowanie, aby zobaczyć bogatą i piękną florę i faunę tropikalnych wód. Ta wyspa jest obszarem ochrony ścisłej, a odwiedzający nie mogą po prostu poruszać się w nocy bez nadzoru. Wieczorem, po kolacji, kiedy żółwie są na lądzie, przewodnicy prowadzą odwiedzających aby obserwować żółwie składające jaja. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy jak nowo wyklute żółwie są uwalniane do morza.

 13 dzień Turtle Island - Sandakan - Sepilok – Ranau

Po śniadaniu, powrót do Sandakan. W dalszej drodze odwiedzimy Sepilok Sanktuarium - Utan Orang Centrum Rehabilitacji. Te 4000 hektarów dziewiczego lasu jest największym na świecie sanktuarium orangutana uważanego za najbardziej inteligentnego wśród naczelnych po człowieku. Obserwacja, życia tych zwierząt pokaz slajdów i zwiedzenie wystawy. Przyjazd do Ranau - kolacja i nocleg.

 14 dzień Ranau - Kota Kinabalu

Po śniadaniu zwiedzanie plantacji herbaty, znajdującej się na skraju lasu deszczowego i parku narodowego, gdzie zobaczymy proces produkcji herbat organicznych, z których słynie prowincja Sabah (łącznie z trawą cytrynową i pandanusa). Jeśli szczęście nam pozwoli, będziemy mogli zobaczyć Raflezję - największy kwiat na świecie. Przejazd do Kota Kinabalu. Po południu odwiedzimy wioskę kulturową poświęconą różnym grupom etnicznym zamieszkującym wyspę. Dowiemy się o tradycyjnej architekturze i kulturze plemion. Na koniec będziemy uczestniczyć w kolacji z występami tanecznymi i muzyką na żywo, gdzie będą serwowane dania specjalne charakterystyczne dla prowincji Sabah. Po kolacji nocleg w Kota Kinabalu.

15 dzień Kota Kinabalu - Brunei - Kuala Lumpur

Po śniadaniu i wymeldowanie się z hotelu transfer na lotnisko i przelot o godz.: 8.30 do Bandar Seri Begawan. Przyjazd do 09:30. Zwiedzanie stolicy Brunei, jednego z najmniejszych, ale najbogatszych krajów na świecie. Zaczynamy od wizyty na rynku nad rzeką, gdzie sprzedaje się lokalne warzywa, owoce i przyprawy, specjały kuchni lokalnej i rękodzieła. Następnie wizyta w Muzeum Brunei, Meczecie Omar Ali Saifuddiena, największym meczecie w kraju - Jame 'asr Hassanal Bolkiah i zatrzymamy się przed okazałym pałacem sułtana. Obejrzymy wystawę w Muzeum Królewskich Regalii. Transfer na lotnisko. O godz.: 16.25 wylot do Kuala Lumpur. Przylot o godz.: 18.40.

 16 Dzień Kuala Lumpur- Dubaj – Warszawa

Wylot do Dubaju. Przylot oraz wylot do Polski. Przylot do Warszawy .

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
XIX Wyprawa Mostowa - BAŁKANY - KARPATY 2013
XIX Wyprawa Mostowa - BAŁKANY - KARPATY 2013

XX EUROPEJSKA WYPRAWA MOSTOWA GRUZJA ARMENIA
XX EUROPEJSKA WYPRAWA MOSTOWA GRUZJA ARMENIA

VII ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA POŁUDNIOWA AFRYKA RPA NAMBIA BOSTWANA ZIMBABWE
VII ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA POŁUDNIOWA AFRYKA RPA NAMBIA BOSTWANA ZIMBABWE

I KRAKOWSKA ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA USA
I KRAKOWSKA ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA USA

II WARSZAWSKA ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA KUBA
II WARSZAWSKA ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA KUBA

IX ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA PERU BOLIWIA
IX ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA PERU BOLIWIA