POZNAJ ŚWIAT

USA OD WASZYNGTONU DO SAN FRANCISKO

USA OD WASZYNGTONU DO SAN FRANCISKO


Sezon: wiosna, lato, jesień

 1 dzień  Warszawa – Waszyngton

Spotkanie na lotnisku im F. Chopina w Warszawie. Wylot z Warszawy do Amsterdamu. Przylot do Waszyngtonu. Przylot na lotnisko Dulles w Waszyngtonie. Transfer do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

 2 dzień  Waszyngton - Filadelfia – Nowy Jork

Śniadanie. Zwiedzanie WASZYNGTONU od 1800 roku stolicy Stanów Zjednoczonych - m. in.: spacer przed Kapitolem USA gdzie mieści się rząd i przed Białym Domem, oraz najsłynniejsze pomniki narodowe: Waszyngtona, Lincolna, Weteranów Wietnamu i Weteranów Wojny Koreańskiej. Po południu wyjazd z Waszyngtonu i przejazd do FILADELFII. Zwiedzanie historycznej dzielnicy FILADELFII ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczonych: Independence Hall (lista UNESCO), (z zewnątrz) w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nowego Jorku.

 3 dzień  Nowy Jork

Śniadanie. Zwiedzamy NOWY JORK - największe miasto w Stanach Zjednoczonych, liczące ponad 8 milionów mieszkańców, centrum globalnej kultury, rozrywki, i finansów. Wybierzemy się na spacer po Rockefeller Center i Piątej Alei, gdzie znajdują się najdroższe sklepy na świecie i wejdziemy do imponującej Katedry św. Patryka. Broadway, legendarną Times Square, Radio City Music Hall, Siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską, Park Centralny i Operę Metropolitan. Wjazd windą na 102 piętro najsłynniejszego i najwyższego nowojorskiego wieżowca Empire State Building, skąd roztacza się przepiękna panorama miasta, oraz Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nowego Jorku.

  4 dzień  Nowy Jork - Scranton

Śniadanie. Zwiedzamy NOWY JORK. Zobaczymy również Punkt Zero, Giełdę Nowojorską, słynną Wall Street, rejs statkiem na Statuę Wolności ze zwiedzaniem wnętrza. Po południu wyjazd z Nowego Jorku i przejazd w kierunku Niagara Falls. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Scranton.

 5 dzień  Scranton – Wodospad Niagara

Po śniadaniu czeka nas przejazd przez malowniczą prowincję stanu Nowy Jork do WODOSPADU NIAGARA, położonego na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady uważanego za jeden z przyrodniczych cudów świata. Powstał on na rzece o tej samej nazwie, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario pokonuje niemalże stumetrową różnicę poziomów. Zobaczymy Diabelskie Wiry, będziemy podziwiać wodospad z najatrakcyjniejszych punktów widokowych, pospacerujemy po Koziej Wyspie. Posiadacze paszportów biometrycznych będą mogli, przejść na drugą stronę przekraczając Most Tęczowy łączący dwa kraje i popłyniemy statkiem pod wodospad. Wieczorem, po obiadokolacji, wrócimy nad wodospady - teraz pięknie oświetlone.

 6 dzień  Niagara – Phoenix – Wielki Kanion – Tuba City

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot przez Chicago do Phoenix. Przejazd do parku narodowego WIELKIEGO KANIONU (lista UNESCO) – gigantycznego i najsłynniejszego wąwozu na świecie, od milionów lat tworzonego przez rzekę Kolorado i jej dopływy. Wielki Kanion został ukształtowany w formie litery V, ma około 350 km długości, 1800 m głębokości, rozmiary kanionu świadczą o niewyobrażalnej wprost sile z jaką woda musiała przedzierać się przez kolejne warstwy skał osadowych. Oglądanie kanionu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Przejazd na tereny należące do największego w Ameryce Indiańskiego rezerwatu – NAVAJO NATION – „Kraj Nawajów” - o powierzchni ponad 70 tys km², czyli równej powierzchni np. Czech. Są to tradycyjne ziemie Indian Nawajo, którzy pod czas wojny II światowej zostali legendarnymi szyfrantami. Obiadokolacja i nocleg.

Fakultatywnie, lot helikopterem nad Wielkim Kanionem.

 7 dzień  Nawajo – Dolina Monumentów – PN Łuków - Green River

Śniadanie. Na rdzennych ziemiach Indian Navajo zapoznamy się z ich historią i tradycjami. Odwiedzimy legendarną Dolinę Pomników wypełnioną skałami z czerwonego piaskowca o fantazyjnych kształtach - najsłynniejszy krajobraz Dzikiego Zachodu znany z Hollywoodzkich filmów. Fakultatywnie: przejażdżka jeepem 4x4 w głąb doliny w towarzystwie indiańskiego przewodnika. Udamy się do najpiękniejszej części stanu Utah gdzie kontynuując temat mostów zapraszamy Państwa na zwiedzanie unikalnego PARKU NARODOWEGO ŁUKÓW NATURALNYCH, który jest „architektoniczną” perełką wśród wszystkich parków Stanów Zjednoczonych, uważany także za jeden z cudów natury. Znajduje się tu największa liczba łuków i mostów skalnych położonych blisko siebie. Green River, obiadokolacja i nocleg.

  8 dzień  Green River - PN Bruce - Zion - Las Vegas

Śniadanie. Dziś udamy się do PARKU NARODOWEGO BRYCE gdzie czekają na Państwo niezapomniane krajobrazy fantastycznego wielobarwnego kanionu Bryce z unikalnymi formami rzeźby terenu w postaci wysokich ścian, iglic i kopuł. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ZION i podziwianie zdumiewającego krajobrazu skalnych ścian, „przypór” i kopuł wyglądających jak świątynie co skłoniło mormońskiuch odkrywców do nazwania go Syjonem. Obiadokolacja i nocleg w drodze do Las Vegas w Saint George.

 9 dzień  Las Vegas – zapora Hoovera - Las Vegas

Śniadanie. Przejazd do LAS VEGAS. Wizyta na legendarnej zaporze Hoovera i powrót do Las Vegas. Spacer wzdłuż słynnego bulwaru kasyn Las Vegas Strip, po najsłynniejszych na świecie kasynach, gdzie każdy czuje się jak milioner – Wenecja, Mirage, Paryż, Pałac Cezarów, Treasure Island. Obiadokolacja. Wieczorem czeka na Państwa spektakularna wycieczka po nocnym Las Vegas.

 10 dzień  Las Vegas – Los Angeles

Śniadanie. Przejazd przez pustynne rejony stanu Newada. Krótki pobyt w PARKU NARODOWYM DOLINY ŚMIERCI, będącym także Rezerwatem Biosfery. W Dolinie utrzymuje się najwyższa średnia temperatura w Ameryce Północnej z rekordem sięgającym 56,7 ºC. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Los Angeles.

 11 dzień  Los Angeles – Hollywood - Los Angeles

Śniadanie. Zwiedzanie L.A .Downtown i starego miasta, gdzie zaczęła się historia Los Angeles. Wizyta w HOLLYWOOD ze sławnym znakiem „Hollywood”, Aleją gwiazd, Bulwarem Zachodzącego Słońca, i oczywiście Beverly Hills oraz Rodeo Drive, gdzie gwiazdy robią zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

Fakultatywnie port Long Beach i zwiedzenie legendarnego transatlantyku Queen Mary.

  12 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Park Sekwoi do San Francisco najbardziej lubianego miasta Ameryki – „Miasta nad Zatoką,” gdzie rzędy eleganckich dom ów, zabytkowa kolejka, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeża tworzą unikalną atmosferę. Obiadokolacja i nocleg w okolicach San Francisco.

  13 dzień

Śniadanie. Przejazd do SAN FRANCISCO – zwiedzanie m.in.: słynny most Golden Gate Bridge, będący symbolem San Francisco i najczęściej fotografowanym mostem świata, dzielnica finansowa często nazywana Wall Street Zachodniego Wybrzeża, tętniąca życiem Przystań Rybacka, piękne nabrzeże Embarcadero, rejs statkiem po Zatoce San Francisco, pod mostem Golden Gate i wokół słynnego więzienia Alcatraz, najstarsze w Ameryce chińskie miasto - egzotyczne Chinatown, przejażdżka słynną zabytkową kolejką linową Cable Car, spacer po “najbardziej krętej uliczce na świecie” którą chce zobaczyć każdy turysta. Obiadokolacja i nocleg.

 14 dzień

Śniadanie. Transfer na międzynarodowe lotnisko San Francisco International i wylot do Amsterdamu.

 15 dzień

Przylot do Amsterdamu i wylot do Polski.

Przylot na lotnisko F. Chopina w Warszawie.

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
INDIE   -  NEPAL
INDIE - NEPAL

BIRMA
BIRMA

MEKSYK
MEKSYK

WIETNAM – KAMBODŻA – TAJLANDIA
WIETNAM – KAMBODŻA – TAJLANDIA

TAJLANDIA – KAMBODZA – WIETNAM -  LAOS
TAJLANDIA – KAMBODZA – WIETNAM - LAOS

CHINY
CHINY

KUBA
KUBA