POZNAJ ŚWIAT

XI ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA JAPONIA 2018

XI ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA JAPONIA 2018


Od: PAŻDZIERNIK 2018 do:

Dzień 1       Warszawa – Doha

Zbiórka na lotnisku w Warszawie wylot do Doha.

Dzień 2       Doha - Tokio

Przylot do Doha, wylot do Tokio. Przylot na lotnisko Narita. Odprawa paszportowa, odebranie bagaży i transfer do hotelu w Tokio. Nocleg.

Dzień 3        Tokio

Śniadanie. Zwiedzanie TOKIO - stolicy Japonii m.in.: świątynia Asakusa Sensoji najstarsza i najokazalsza świątynia buddyjska w Tokio do której prowadzi Kaminarimon "Brama Grzmotów", Government Office Building Tokyo z którego tarasu widokowego położonego na wysokości 202m podziwiać można piękną panoramę miasta; wieczorem spacer w okolicach stacji Shibuya, która jest najmodniejszą dzielnicą dzisiejszego Tokio, pełna restauracji, barów, nocnych klubów, błyszcząca jaskrawymi neonami nigdy nie zasypia, przy północnym wejściu do stacji Shibuya stoi słynny pomnik psa Hachiko, a w pobliżu pomnika znajduje się największe w Shibuya i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio. Obiadokolacja. Wieczorny objazd Tokio: Most Rainbow i wyspa Odaiba; nocleg.

Dzień 4      Tokio – Hakone – Mishima - Kioto

Śniadanie. Nadajemy nasz bagaż zasadniczy (1 sztuka na osobę). Ze sobą zabieramy tylko bagaż podręczny – 1 sztukę tak jak do samolotu, gdyż w tym dniu, na jego zakończenie jedziemy superszybkim pociągiem. 

Przejazd do HAKONE, które jest wymieniane wśród najpopularniejszych kurortów japońskich - zwiedzimy Dolinę Owakudani, przejazd gondolą kolejki linowej; rejs po Jeziorze Ashi, przejazd do MISHIMA i przejście po najdłuższej w Japonii (400m) wiszącej kładce dla pieszych z wspaniałym widokiem na górę Fudżi (jeżeli dopisze pogoda); przejazd super szybkim pociągiem HIKARI 523  z Mishima do Kioto (1548 – 1747). Po przyjeździe spacer do hotelu. Nocleg.

Dzień 5       Kioto

Śniadanie. Zwiedzanie KIOTO - Złoty Pawilon (Kinkakuji) znany z dwóch górnych kondygnacji, które są pokryte złotymi motywami liści, pięknie odbijającymi się w otaczającej Pawilon wodzie; przejazd do dzielnicy Arashiyama z słynnym drewnianym mostem Togetsukyo, przejazd do Zamku Nijo, dawnej rezydencji Tokugawa Ieyasu, szoguna okresu Edo; przejazd do  świątyni   Sanjusangendo Hall – najdłuższej  drewnianej budowli w Japonii  (120m), mieszczącej w jednej z sal aż 1001 statuetek Kannon - bogini współczucia; odwiedzimy wspaniałą świątynię Fushimi Inari poświęcona popularnemu bóstwu ryżu i sake w którym znajduje się długi na 4 km tunel szkarłatnych bram torii ufundowanych przez biznesmenów; spacer po dzielnicy gejsz – Gion. Nocleg w Kioto.

Dzień 6        Kioto – Nara - most Akashi - Takamatsu

Śniadanie. Przejazd do NARA – najstarsza stolica Japonii i najdalej na wschód położone miasto Jedwabnego Szlaku - gdzie odwiedzimy świątynię Todai-ji, wpisany na listę UNESCO największy drewniany budynek na świecie gdzie znajduje się również największy brązowy posąg Buddy mający 16,3 m wysokości, a w otaczającym parku żyje ponad 1000 jeleni; przejazd poprzez całą serię spektakularnych mostów w tym most Konohana w Osace, most Higashi w Kobe i most Akashi – najdłuższy wiszący most na świecie –TAKAMATSU – zwiedzenie Parku Ritsurin - arcydzieła japońskiego krajobrazu tworzonego przez 100 lat - ten rozległy Park oferuje piękne stawy i pawilony, z Mt. Shiun jako idealnym tłem. Nocleg w Takamatsu.

Dzień 7      Takamatsu - Wielki Most Seto –Kojima – Kotohira - Shimanamikaido - Hiroshima

Śniadanie. Przejazd trasą wiodąca przez sześć mostów: trzech wiszących, dwóch podwieszonych i jednego kratowego tworzących esencją wszystkich dostępnych technologii budowy mostów w tym most SETO; KOJIMA - rejs pod mostem SETO; przejazd do KOTOHIRA – zwiedzenie słynnego zespołu kaplic Kotohira-gu, Imabari; dalej trasą: SHIMANAMIKAIDO – jest to 60-kilometrowa droga, która łączy wyspę Honsiu z wyspą Sikoku, przechodząc przez ponad sześć małych wysp na Morzu Wewnętrznym połączonych całym szeregiem mostów przy części których przewidujemy postoje; Hiroszima. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 8        Hiroshima - Miyajima

Śniadanie. Przejazd trasą: IWAKUMKI – zwiedzenie mostu Kintaikyo; krótka przeprawa promem na wyspę MIYAJIMA - wybraną jako jedno z trzech najbardziej malowniczych miejsc w Japonii - zwiedzenie kompleksu Sanktuarium Itsukushima (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) którego Tori (brama) podczas przypływu wygląda jakby unosiła się w środku morza; HIROSZIMA – spacer po Parku Pokoju gdzie stoi budynek Organizacji Rozwoju Przemysłu (Kopuła Bomby Atomowej) miejsce nad którym wybuchła bomba, Dzwon Pokoju, Wzgórek Pamięci z prochami kilkudziesięciu tysięcy ofiar bomby atomowej, Pomnik Pamięci Dzieci, Płomień Pokoju i Cenotaf zawierający imiona wszystkich ofiar bomby atomowej; nocleg w Hiroszimie.

Dzień 9       Hiroshima  - Kurashiki - Himeji - Kobe 

Śniadanie. Przejazd trasą: KURASHIKI - malownicze miasto rozwijało się jako port eksportujący ryż – spacer po zabytkowym obszarze Bikan gdzie kilka starych spichlerzy ryżowych nad spokojnym kanałem zamieniono na galerie, restauracje i sklepy z pamiątkami; HIMEJI gdzie odwiedzimy Zamek Himeji - największy i najczęściej odwiedzany zamek z 12-tu zachowanych oryginalnych zamków w Japonii znany jako "Zamek Białej Czapli " z powodu podobieństwa tynkowanych na biało ścian wieży do ptaka zrywającego się do lotu - wspaniały przykład tradycyjnej architektury został uznany za jeden z pierwszych zabytków UNESCO w Japonii, spacer po ogrodach Koko-en w stylu Edo; Kobe; nocleg w Kobe.

Dzień 10              Kobe – Osaka – Nara – Kioto - Tokio

Śniadanie. Nadajemy nasz bagaż zasadniczy (1 sztuka na osobę). Ze sobą zabieramy tylko bagaż podręczny – 1 sztukę tak jak do samolotu, gdyż w tym dniu, na jego zakończenie jedziemy superszybkim pociągiem. 

Przejazd do AKASHI - zwiedzenie  mostu AKASHI: wystawa poświęcona budowie mostu, przejście specjalną kładką zawieszoną pod pomostem mostu na wysokości 50m nad poziomem morza i wyjazd windą na poziom 98 piętra skąd przy dobrej widoczności rozciąga się wspaniały widok aż po Osakę a na końcu otrzymamy specjalny certyfikat potwierdzający wizytę na tym słynnym moście; przejazd do Nada wizyta w wytwórni Sake Hamafukutsuru Ginjo  i degustacja słynnego trunku.  

Przejazd Shinkansen NOZOMI 250 (1606 - 1846) szybkim pociągiem do Tokio, nocleg.

Dzień 11              Tokio – Nikko - Tokio

Śniadanie i przejazd trasą: droga IROHAZAKA – droga o 48 ciasnych zakrętach; WODOSPAD KEGON – jeden z trzech największych wodospadów Japonii; NIKKO – Japończycy mają takie powiedzenie: "Nie mów Kekko (wspaniały), nie widząc Nikko" – most Shinkyo, zwiedzenie: sanktuaria Toshogu i Taiyuuin; przejazd do Tokio, nocleg.

Dzień 12              Tokio - Narita

Śniadanie. Zwiedzenie TOKIO: historyczny most Nihonbashi; ratusz tokijski; przystań Asakusa -  rejs promem po rzece Sumida podczas którego oprócz szeregów mostów na rzece Sumida obejrzymy m.in.:  przepłynięcie pod  mostem Tęczowym na futurystyczną wyspę Odaiba; przejazd autokarem przez wyspę Odaibę - sztucznie usypaną na środku zatoki morskiej - zwiedzenie dzielnicy zaprojektowanej na miarę XXI wieku, m.in. salon samochodowy Toyoty, oryginalna galeria handlowa Venus Fort, replika Statuy Wolności; przejazd przez mosty: Brama Tokio, Tsurumi Tsubasa, Nad Zatoką Yokohama i przez Zatokę Tokijską Autostradą Aqua Line o całkowitej długości 14 km, w tym 4.4 km mostem i 9.6 km tunelem podwodnym pod dnem Zatoki Tokijskiej— czwartym co do długości tunelem podwodnym na świecie; przyjazd na Lotnisko Międzynarodowe Narita,wylot do Doha.

Dzień 13              Doha - Warszawa

Lądowanie w Doha i wylot do Warszawy. Lotnisku im F. Chopina w Warszawie.

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
WYPRAWA MOSTOWA KORSYKA
WYPRAWA MOSTOWA KORSYKA

WYPRAWA MOSTOWA SYCYLIA
WYPRAWA MOSTOWA SYCYLIA

WYPRAWA MOSTOWA USA
WYPRAWA MOSTOWA USA

WYPRAWA MOSTOWA   ROSJA – FINLANDIA - SZWECJA
WYPRAWA MOSTOWA ROSJA – FINLANDIA - SZWECJA

WYPRAWA MOSTOWA TAJLANDIA WIETNAM KAMBODŻA
WYPRAWA MOSTOWA TAJLANDIA WIETNAM KAMBODŻA

WYPRAWA MOSTOWA MOSTY  DUNAJU
WYPRAWA MOSTOWA MOSTY DUNAJU

WYPRAWA MOSTOWA CHINY
WYPRAWA MOSTOWA CHINY

XX EUROPEJSKA WYPRAWA MOSTOWA GRUZJA ARMENIA
XX EUROPEJSKA WYPRAWA MOSTOWA GRUZJA ARMENIA

VII ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA POŁUDNIOWA AFRYKA RPA NAMBIA BOSTWANA ZIMBABWE
VII ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA POŁUDNIOWA AFRYKA RPA NAMBIA BOSTWANA ZIMBABWE