PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA do MEKSYKU

PIELGRZYMKA do MEKSYKU


Sezon: zima,wiosna

 

1 – 2 dzień
Wylot i przylot do Mexico City; przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu “Catedral” centrum miasta.

3 dzień
Zwiedzenie centrum stolicy obecnego Meksyku a dawnego państwa Azteków: TENOCHTITLANU (ZOCALO, KATEDRA, PAŁAC PREZYDENCKI), następnie przejazd główną aleją miasta - PASEO DE LA REFORMA - do PARKU CHAPULTEPEC, zwiedzanie MUZEUM ANTROPOLOGICZNEGO (zbiory sztuki prekolumbijskiej), dla chętnych: po zakończeniu zwiedzania przejazd do dzielnicy XOCHIMILCO, słynącej z największego w stolicy Targu Kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka łódką po kanałach, po drodze wizyta na PLAZA DE TOROS (arena do walki z bykami - jeżeli będzie otwarta) oraz w dzielnicy uniwersyteckiej UNAM, ewentualny spacer do dzielnicy ZONA ROSA.

4 dzień
Przejazd autokarem do SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ z GUADELUPE - PATRONKI MEKSYKU i AMERYKI

  • zwiedzenie Bazyliki;
  • Msza Święta;
  • Droga Krzyżowa

w drodze powrotnej wizyta na PLACU TRZECH KULTUR, miejscu związanym z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 roku); powrót do hotelu.

5 dzień
Wykwaterowanie. Przejazd do TEOTICHUACAN - ważnego ośrodka religijnego i politycznego dawnej Mezoameryki (zwiedzanie: PIRAMIDA KSIĘŻYCA i SŁOŃCA, CYTADELA oraz PAŁAC QUETZALPAPALOTLA), przejazd do OAXACA, po drodze postój i zwiedzanie, przy dobrej widoczności postój na ZDJĘCIA PARY WULKANÓW POPOCATEPETLE i IXTACICHUATL, PUEBLA - stolica stanu, piękne miasto o charakterze kolonialnym, zwiedzanie: PLAZA DE ARMAS, KOŚCIÓŁ św. DOMINIKA z KAPLICĄ RÓŻAŃCOWĄ, zakwaterowanie w hotelu w Oaxaca.

6 dzień
Przejazd trasą: MONTE ALBAN - zwiedzanie położonego na szczycie wzgórza nieopodal OAXAKI dawnego miasta Zapoteków (PLATFORMA PÓŁNOCNA, BOISKO DO GRY W PIŁKĘ, OBSERWATORIUM, ŚCIANA TANCERZY, PLATFORMA POŁUDNIOWA), MITLI - dawne miasto Indian Zapoteków i Misteków (GRUPA PÓŁNOCNA, GRUPA KOLUMN), OAXAKA, zwiedzanie centrum miasta: Zocalo, Katedra, Kościół św. Dominika, powrót do hotelu.

7 dzień
Wykwaterowanie, przejazd do PUERTO ESCONDIDO - zakwaterowanie.

8 – 9 dzień
Wypoczynek w PUERTO ESCONDIDO – znanym kurorcie, będącym malowniczą osadą rybacką położoną nad Oceanem Spokojnym, odkrytą przez miłośników surfingu, którzy znaleźli tu najlepszą falę. Piękna piaszczysta plaża zachęca do kąpieli słonecznych, przerywanych igraszkami w kryształowej, ciepłej wodzie Oceanu Spokojnego. W godzinach rannych obserwacja rybaków powracających z połowów, a wieczorem uczestniczenie w życiu miasteczka i zakupy na bazarach stanowią miłe urozmaicenie odpoczynku.
Dla chętnych możliwość wycieczki do rezerwatu przyrody i obserwacja życia krokodyli i iguan.

10 dzień
Wykwaterowanie, przejazd trasą: ACAPULCO – najstarszy z nadmorskich kurortów Meksyku – jego nazwa przywołuje skojarzenia z białymi plażami, gigantycznymi hotelami i nurkami, którzy ze wzgórza La Quebrada skaczą w morskie fale - zwiedzenie miasta; nocleg w okolicach Acapulco.

11 dzień
Wykwaterowanie, przejazd trasą TAXCO, zwiedzanie miasta - ŚWIATOWEJ STOLICY SREBRA (wizyta w sklepie ze srebrną biżuterią, spacer po centrum miasta: PLAC BORDY, KOŚCIÓŁ św. PRYSKI i SEBASTIANA), Mexico City.
- wylot z Mexico City

12 dzień
Przylot do Warszawy.

 

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
PIELGRZYMKA    do   WŁOCH - GARGANO
PIELGRZYMKA do WŁOCH - GARGANO

PIELGRZYMKA  do  FATIMY
PIELGRZYMKA do FATIMY

SANKTUARIA EUROPY
SANKTUARIA EUROPY