POZNAJ ŚWIAT

GRUZJA  ARMENIA

GRUZJA ARMENIA


Sezon: wiosna, lato, jesień, zima

1 dzień

Spotkanie na lotnisku im Fr. Chopina w Warszawie i wylot z Warszawy.

 2 dzień

Przylot do Tbilisi. Wycieczkę rozpoczniemy od śniadania w hotelu. Potem przejazd do MCCHETA - gruzińskiego Gniezna - zwiedzanie zabytków: Dżwari - klasztor z VI wieku i katedra Sveti Cchoweli z XI wieku – oba obiekty wpisane na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; przejazd do TBILISI zwiedzanie - stare miasto, kościół Metekhi, katedra prawosławna Sioni z VI wieku, łaźnie siarkowe; twierdza Narikala z IV wieku - jedna z najstarszych fortyfikacji w mieście. Spacer wzdłuż ulicy Rustaveli - głównej ulicy miasta z najważniejszymi gmachami urzędowymi. Obiadokolacja w tradycyjnej restauracji i nocleg w Tbilisi.

 3 dzień

Śniadanie. Przejazd trasą: granica gruzińsko armeńska, HAGHPAT I SANAHIN - zwiedzenie kompleksów architektonicznych, najwybitniejszych dzieł średniowiecznej architektury ormiańskiej wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; JEZIORO SEWAN – „Perła Armenii” - największe jezioro Zakaukazia, położne około 2000 metrów nad poziomem morza, drugie najwyższe słodkowodne jezioro na świecie zajmujące 5% powierzchni kraju; zwiedzenie KLASZTORU SEVAN zbudowanego na wyspie w VIII - IX wieku, która teraz stała się półwyspem z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro; przejazd do położonego ok. 110 km na północ Erewania. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w tradycyjnej restauracji i nocleg w Erewaniu.

 4 dzień

Śniadanie. EREWAŃ - dynamicznie rozwijający się ośrodek w którym nadal dominują elementy sowieckiej przeszłości; najważniejsze i najciekawsze zabytki miasta: Plac Republiki - budynki rządowe, które zostały zaprojektowane w tradycyjnym armeńskim stylu architektonicznym: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Centralna Poczta, Narodowa Galeria Armenii; Budynek Opery; Park Zwycięstwa ze statuą Matki Armenii, Aleja Baghramyan, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, Parlament, Park Pamięci i Muzeum Historii Armenii; Przejazd trasą ECZMIADZIN - ormiański Watykan, duchowa stolica Armenii - Katedra "Kościół - Matka" Wszystkich Ormian. Legenda głosi, że to właśnie tutaj, Jezus Chrystus zstąpił z nieba, aby wskazać miejsce, w którym chciał by zbudowano kościół. Eczmiadzin oznacza "Jednorodzony zstąpił"; ZVARTNOTS - przystanek przy ruinach świątyni - perły VII wiecznej architektury, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. ST HRIPSIME kościół, który jest uważany za jeden z 7 cudów Armenii. Kolacja w tradycyjnej ormiańskiej restauracji i nocleg w hotelu w Erewaniu.

 5 dzień

Śniadanie. Przejazd trasą: GARNI – cytadela, pogańska świątynia, malownicze pomnik z okresu hellenistycznego i imponujący kawałek dawnej armeńskiej architektury. Na północny wschód od Garni, wyżej w wąwozie rzeki Azat, jest wspaniały zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej - GEGHARD - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niesamowity starożytny ormiański klasztor, częściowo wykuty w skale, którego nazwa „Klasztor Włóczni", pochodzi od włóczni, która zraniła Jezusa podczas jego ukrzyżowania, rzekomo przyniesionej do Armenii przez apostoła Tadeusza i przechowywanej wśród wielu innych zabytków. Przejazd do Erewania wizyta na targu Vernissag. Kolacja w tradycyjnej ormiańskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Erewaniu .

 6 dzień

Śniadanie. Przejazd do CHOR WIRAP - klasztor uważany za pierwsze ormiańskie Katolikos z bardzo bogatą historią związaną z postacią Grzegorza Iluminatora, który wprowadził chrześcijaństwo do Armenii - ważne miejsce pielgrzymek położone w Dolinie Araratu, z cudownym widokiem na biblijną górę Ararat ( 5165 m n.p.m.) znajdującą się w Turcji na której rzuciła kotwicę Arka Noego; NORAVANK – zwiedzimy XIII wieczny klasztor wpisany na listę UNESCO. Kolacja w tradycyjnej ormiańskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Erewaniu.

 7 dzień

Śniadanie. Przejazd na granicę gruzińsko – armeńską w Bavra. Przejazd trasą: WARDZIA - zwiedzenie niesamowitego, wyrzeźbionego w skale średniowiecznego miasta - kompleks rozciąga się na długości ponad pół kilometra, składała się z około 3000 jaskiń i jest jednym z najlepszych przykładów sztuki romańskiej w Gruzji. Jest tam kościół wykuty w skale ze wspaniałymi freskami z XII wieku. Kompleks obejmuje również mieszkania, małe kościoły, salę refektarzy, piwnice winne, itp.; CHERTWISI - postój na zdjęcia twierdzy. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Akhaltsikhe.

 8 dzień

Śniadanie. Przejazd trasą: BORJOMI – wizyta w parku znanym z wspaniałej wody mineralnej „Borżomi”; KUTAISI - katedra Bagrati; GELATI – klasztor i akademia z XII w. Kolacja i nocleg w Batumi.

 9 dzień

Śniadanie. BATUMI - relaks na plaży; obiadokolacja i nocleg w Batumi.

 10 dzień

Śniadanie. BATUMI - relaks na plaży; obiadokolacja i nocleg w Batumi.

 11 dzień

Śniadanie. BATUMI - relaks na plaży; obiadokolacja i  wyjazd do Tbilisi.

12 dzień

Przyjazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
CHORWACJA
CHORWACJA

HISZPANIA
HISZPANIA

PROWANSJA
PROWANSJA

BELLA   ITALIA
BELLA ITALIA

SŁOWACJA
SŁOWACJA

INDIE   -  NEPAL
INDIE - NEPAL

BIRMA
BIRMA

CHINY
CHINY

KUBA
KUBA

TOSKANIA
TOSKANIA

PORTUGALIA
PORTUGALIA