POZNAJ ŚWIAT

MONGOLIA  BAJKAŁ

MONGOLIA BAJKAŁ


Od: 2018-08-21 do: 2018-09-06

21.08.2018      dzień 1 WTOREK

O godz.: 1240 wylot z Warszawy do Moskwy. Przylot o 1540 i o godz.: 1900 wylot do Ułan Bator.

22.08.2018      dzień 2 ŚRODA

Po przylocie o godz.: 600 na międzynarodowe lotnisko w Ułan Bator, spotkanie z przewodnikiem (oddanie dużych bagaży, które bezpośrednio pojadą pojazdami 4x4 do Dalanzadgad. Przejazd (innym autobusem) do Centre of Genghis lub Chinggis Khaan. Przejazd do Ułan Bator. Wycieczka po mieście UB: zwiedzanie klasztoru Gandantegchinlen, Narodowego Muzeum Historii, głównego placu z dużą figurą Chinggis  Khaana, Sukh Baatar Hero wraz z Domem Parlamentu, Giełdą, Teatrem Dramatycznym i Pałacem Kultury. Lunch. Zwiedzenie Muzeum w Pałacu Zimowym Bogdan Khana, Wzgórze Zaisan i Park Buddy. O godz.: 18:00 - pokaz tańców i kultury mongolskiej. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu - nocleg.

23.08.2018      dzień 3 CZWARTEK

Wczesnym rankiem pobieramy paczkę śniadaniową z hotelu, przejeżdżamy na lotnisko i lot do Dalanzadgad, spotykanie z pojazdami 4X4 (* przyjechały tutaj z miasta Ułan Bator 1 dzień wcześniej z naszym dużym bagażem) i przejazd do restauracji na śniadanie. Przejazd do Yolyn Am (Valley of Vultures). Spacer pieszo do kanionu YOLYN AM (Dolina Sępów). To malownicze miejsce, nawet w lecie pokryte lodem. Otaczają go strome ściany skalne, tworząc niesamowite kaniony. Tereny te znajdują się w Parku Narodowym  Gurvan Gobi Saikhan. Po drodze zwiedzanie miejscowego muzeum.  Po południu podróż (około 200km, 4 godz.) w kierunku największych i najbardziej imponujących wydm w Mongolii - tzw. Śpiewających Piasków - Khongoryn els. Kolacja i nocleg w jurtach w turystycznym obozie przy wydmach w Khongor.

24.08.2018      dzień 4 PIĄTEK

Śniadanie. Wspięcie się na wydmy Khongoryn els (Śpiewające wydmy) i przejażdżka na dwugarbnych wielbłądach. Odwiedzimy rodzinę hodowców wielbłądów. Po południu przejazd w kierunku BAYANZAG (ok 200 km, 4 godz.) - krainy dinozaurów znanej jako Flaming Cliffs (Płonące Klify), gdzie w 1922 roku odnaleziono pierwsze gniazdo jaj dinozaurów, które żyły tu 60 milionów lat temu. Kolacja a potem spacer wśród klifów. Podziwianie zachodu słońca nad Pustynią Gobi wśród "Płonących Klifów". Nocleg w jurtach w turystycznym obozie w Bayanzag.

25.08.2018      dzień 5 SOBOTA

Śniadanie. Podróż (ok 150 km 3 godz.) do centralnej części Mongolii przez stepy Gobi w kierunku ruin Świątyni Ongi; zwiedzenie świątyni i czas wolny. Kolacja i nocleg w jurtach w turystycznym obozie w środkowym Gobi.

26.08.2018      dzień 6 NIEDZIELA

Śniadanie. Przejazd dalej na północ, do Karakorum - XIII-wiecznej stolicy mongolskiego państwa Czyngis (Chinggis) Khana. Podczas podróży będzie również okazja do odwiedzenia rodziny koczowników. (ok. 310 km, ~6hrs) Obiad i nocleg w jurtach w turystycznym obozie w Karakorum.

27.08.2018      dzień 7 PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Zwiedzenie jednego z największych klasztorów Mongolii - ERDENE ZUUN pierwszego centrum lamaizmu, jednego z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Mongolii. Trzy świątynie kompleksu reprezentują trzy okresy życia Buddy – dzieciństwo, okres młodzieńczy i wiek dojrzały; pomnik żółwia i muzeum w Karakorum - zwiedzanie ruin KHAROKORUM - stolicy mongolskiego imperium w XIII wieku. Wycieczka do tureckich zabytków z VIII wieku w Dolinie Orkhon.

Po lunchu około 1530 przejazd (ok.2,5 godz.) do Parku Narodowego HUSTAI na obiad i spotkanie z takhi – koniami Przewalskiego. Około godz. 2100 wyjazd i przyjazd do Ułan Bator. Przejazd do hotelu na nocleg około 2200.

28.08.2018      dzień 8 WTOREK

Śniadanie. Czas wolny na zakupy. Pożegnalny lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do dworca kolejowego w Ułan Bator. O godz.: 1522 odjazd pociągiem nr 305I do Irkucka w Rosji.

29.08.2018      dzień 9 ŚRODA

O godzinie 1437 przyjazd do IRKUCK pociągiem 305I z Ułan Bator. Transfer do hotelu; zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


30.08.2018      dzień 10 CZWARTEK

Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCK - plac Kirowa, "Wieczny ogień" - pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej, rzymsko-katolicka katedra, cerkiew Podniesienia Krzyża Pańskiego, dawne carskie więzienie. Kościół Grobu Pańskiego, Kościół Odkupiciela, neogotycki "polski kościół", ulica Karola Marksa i oryginalne drewniane budynki, tworzący niepowtarzalną atmosferę miasta, Pomnik Lenina, "Biały Dom" - rezydencja Michaiła Sybirjakowa, gubernatorów Syberii Wschodniej, muzeum zwiedzania, wizyty Muzeum Regionalnego, pomnika cara Aleksandra III, bulwaru Gagarińskiego, wizyty na tętniącym życiem Rynku Centralnym. Kolacja i nocleg.


31.08.2018      dzień 11 PIĄTEK

Śniadanie. Przejazd do hotelu "Irkuck", Boulevard Gagarina, 44. O 700 przejazd autobusem do Listvianka. O godzinie 830 z Listvyanka wodolotem m/v "Kometa" przez Jezioro Bajkał do Zagli Bay na OLCHON ISLAND - porośniętym reliktowymi stepami, wyspą z licznymi zatoczkami, bystrzami i skalistymi przylądkami. Przyjazd o 1230. Przejazd autobusem do CHUŻIR - głównej wioski wyspy Olchon, położonej w jej środku na brzegu tzw. "Małego Morza". Przyjazd o 1330. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejście na Półwysep BURCHAN - "Skała Szamana" - najbardziej charakterystyczne miejsce na Olchonie, święte dla Buriatów, jedne z dziewięciu najświętszych miejsc dla szamanizmu w Azji i na plażę Zatoki Sarajskiej. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

01.09.2018      dzień 12 SOBOTA

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka rosyjskim uazem na północny kraj wyspy Olchon – przylądek Hoboj. Niesamowity przegląd krajobrazów – od podobnych do bałtyckich plaż do tajgi czy też klifów norweskich. Ok. 45 km w jedną stronę przez wsie: Chałgaj - PIESCZANKA / Piesczanaja /: ​​ruchome wydmy, ruiny obozu z lat 50. i 60. - gdzie przebywali także Polacy - PRZYLĄDEK TRZEJ BRACIA / Sagan-Chushun /: skalista przylądek z trzema sąsiadującymi blokami skalnymi – PRZYLĄDEK CHOBOJ: najbardziej wysunięty na północ punkt wyspy Olchon, przypominający kształtem psa, co dało mu imię w języka buriackim /Hoboj/; wspaniała panorama Gór Przymorskich i Półwyspu Świętego Nosa. Na obiad w formie pikniku zjemy uchę z omula – ryby która występuję tylko w Bajkale. Powrót przez Uzury do Chużir. Kolacja i nocleg. Możliwość skorzystania z „bani” – rosyjskiej łaźni.

02.09.2018      dzień 13 NIEDZIELA

Śniadanie. Wycieczka wzdłuż południowej części wyspy Olchon i wysepek Morza Małego (6 - 7 godzin). Będzie postój w "Kamczatce" rybaków, miejscu, w którym zobaczymy, jak rybacy łowią ryby w Bajkale. Następnie trasa poprowadzi między malowniczymi wysepkami, grotami i jaskiniami do wyspy OGOJ - świętego miejsca dla buddystów gdzie odwiedzimy buddyjską stupą a także buriackie źródła lecznicze. Na pokładzie zjemy też bajkalski obiad. Powrót do hotelu w Chużir. Obiad.


03.09.2018      dzień 14 PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Przejazd trasą: Wyspa Olchon; przeprawa promowa przez Morze Olchoński; Jelancy; Bajandaj; UST-ORDA - wieś Buriacji, wizyta w lokalnym muzeum, spotkanie z szamanem; Lunch w lokalnej restauracji, w której zjemy dania buriackie; Irkuck: zakwaterowanie i kolacja.


04.09.2018 dzień 15 WTOREK

Śniadanie. O 1000 transfer z hotelu o 1100 rejs najszybszym wodolotem na jeziorze Bajkał - "Wostok". Odwiedzimy architektoniczno - etnograficzne Muzeum Budownictwa Drewnianego "Talcy". W kolekcji znajdują się unikatowe eksponaty z historii, architektury i etnografii XVII-XX w.; w muzeum zorganizowano cztery strefy historyczne i kulturalne: Buriacką, Ewenków, Rosjan i Tofów. Tutaj turyści poznają styl życia, kulturę i wierzenia rdzennych mieszkańców regionu Bajkał i mogą spróbować potraw z syberyjskiej kuchni i sprawdzić się w rozrywkach ludowych. Kontynuujemy rejs do LISTWIANKI gdzie zwiedzimy Muzeum Limnologiczne (w jego akwariach są prezentowane główne rodzaje ryb Bajkału i Nerpas), spojrzymy na "źródło" Angary - jedynej rzeki wypływającej z Bajkału i wyjedziemy kolejką krzesełkową na Skałę Czerskiego, skąd w dobrej pogody rozpościera się szeroka panorama. Na lokalnym rynku możemy również kupić pamiątki wykonane przez syberyjskich mistrzów lub spróbować wędzonych ryb z Bajkału: omul, sieji. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.


05.09.2018 dzień 16 ŚRODA

Śniadanie. Promem przepłyniemy na drugą stronę Angary do portu Bajkał i udamy się w podróż pociągiem KRUGOBAJKALSKIM. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistego wybrzeża Bajkału. Na jej trasie znajduje się 40 tuneli, kilkanaście mostów i wiele innych obiektów inżynieryjnych. Przyjazd do Sludianki (jedynego na świecie dworca kolejowego z marmuru!). Powrót autobusem do Irkucka. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


06.09.2018 DZIEŃ 17 CZWARTEK

Śniadanie. O 1000 transfer na lotnisko. Godz.1310 wylot do Moskwy. Godz.: 1415 przylot do Moskwy i o godz.: 1805 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy o godz.:1910.

 

 

 

^ Do góry ^

Świadczenia i ceny


Cena:  14.600 PLN (przy 14 ucz.)

W cenie:

bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Moskwa - Ułan Bator i Irkuck – Moskwa – Warszawa;
bilet kolejowy na trasie kolei transsyberyjskie na odcinku Ułan Bator - Irkuck (pociąg nocny, sypialny, przedziały 4-osobowe) i na pociąg Kolei Krugobajkalskiej bilety 1 klasy;
Bilet na statek Irkuck – Olchon;
15 noclegów, w tym: 10  w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem, 4 noclegów w dwuosobowych jurtach w Mongolii, jeden w wagonie sypialnym ;
wyżywienie wg programu,  typu HB:   śniadań i  obiadokolacji (pierwsze świadczenie kolacja w dniu 22.08; ostatnie śniadanie 06.09) oraz dodatkowe posiłki wymienione w programie;
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim w Mongolii i polsko języczny w części rosyjskiej oraz polskiego pilota na całej trasie;
korzystania z systemu „Audi Guide”
lokalny transport autokarami i jeepami z napędem na 4 koła w Mongolii i na wyspie Olchon;
ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:

koszty leczenie (50.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1000 PLN);

ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Cena nie obejmuje:

kosztów wiz: Mongolska 60 € + 145 PLN oraz koszt pośrednictwa ok 100 PLN;
napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 70 USD;
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%;

 

Zobacz zdjęcia

Podobne oferty

Zobacz podobne oferty
WYPRAWA MOSTOWA TURCJA
WYPRAWA MOSTOWA TURCJA

WYPRAWA MOSTOWA SŁOWENIA
WYPRAWA MOSTOWA SŁOWENIA

W KRAINIE FIORDÓW, TROLLI I LODOWCÓW
W KRAINIE FIORDÓW, TROLLI I LODOWCÓW

WYPRAWA MOSTOWA   ROSJA – FINLANDIA - SZWECJA
WYPRAWA MOSTOWA ROSJA – FINLANDIA - SZWECJA

WYPRAWA MOSTOWA TAJLANDIA WIETNAM KAMBODŻA
WYPRAWA MOSTOWA TAJLANDIA WIETNAM KAMBODŻA

WYPRAWA MOSTOWA MOSTY  DUNAJU
WYPRAWA MOSTOWA MOSTY DUNAJU

PORTUGALIA
PORTUGALIA

BIRMA
BIRMA

WIELKIE SAFARI KENIA
WIELKIE SAFARI KENIA

PORTUGALIA
PORTUGALIA

ANDALUZJA
ANDALUZJA

AZERBEJDZAN  GRUZJA  ARMENIA
AZERBEJDZAN GRUZJA ARMENIA

GRUZJA  ARMENIA
GRUZJA ARMENIA