ALASKA 2021 przeniesiona na 2022

ośnieżone góry alaska

03.08.2021       dzień 1:

O godz.: 300 spotkanie na lotnisku w Warszawie. O godz.: 600 wylot do Amsterdamu. Przylot o godz.: 800 o godz.: 940 wylot do Minneapolis. Przylot o godz.:1130 i godz.: 1745 wylot do Anchorage. Przylot o godz.: 2056 i spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem mieszkającym na stałe na Alasce. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

04.08.2021       dzień 2:

Śniadanie. Po porannym spacerze Czwartą Aleją i wizycie przy pomniku kapitana Jamesa Cook’a wyruszamy poza miasto. Pierwszym przystankiem tego dnia będzie jezioro Eklutna, gdzie przespacerujemy się z widokiem na góry Chugach. Odwiedzimy również ortodoksyjny atapaskański cmentarz. Dalej ruszamy w stronę urokliwego miasteczka Talkeetna, będącego inspiracją dla serialu „Przystanek Alaska”. Tu czeka nas wizyta w lokalnym browarze, możliwość degustacji lokalnych wyrobów opartych na syropie brzozowym oraz spacer nad lodowcową rzeką Susitna z widokiem na najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali. Wieczorny 2,5 godzinny przejazd do kierunku Parku Narodowego Denali. Zakwaterowanie i nocleg.

Fakultatywnie: w pogodny dzień zainteresowani wyruszą na około 2 h lot widokowy w kierunku legendarnej góry z możliwością lądowania na lodowcu (firma: Talkeetna Air Taxi) 285 $.

 

05.08.2021       dzień 3:

Śniadanie. Specjalnie przygotowanymi autokarami udamy się w głąb Parku Narodowego Denali, gdzie pojawi się szansa na bezpieczną obserwację dzikich zwierząt, w tym niedźwiedzi, grizzly, łosi czy karibu. Autokary to jedyny sposób aby dostać się w głąb parku, a prowadzący je kierowca – przewodnik, oczaruje Was interesującymi historiami oraz da wystarczająco dużo czasu na fotografowanie. Popołudnie spędzimy w pięknym otoczeniu Parku Narodowego. Zajrzymy do miasteczka Healy, gdzie podczas kolacji zobaczymy replikę słynnego Magicznego Busu z książki i filmu „Wszystko za życie”. Nocleg w okolicy parku.

 

06.08.2021       dzień 4:

Śniadanie. O poranku wyruszamy do Fairbanks, drugiego największego pod względem zaludnienia okręgu Alaski. Tutaj odwiedzimy Muzeum Północy znajdujące się na terenie Uniwersytetu Alaska. W tym niezwykłym miejscu poznamy sekrety Arktyki oraz bogatą historię rdzennych mieszkańców Alaski. Na spacer wyruszymy do Creamer’s Field Refuge, miejsca migracji ptaków utworzonego na terenach należących kiedyś do lokalnej mleczarni. Odwiedzimy również Pioneer Park, gdzie przeniesiemy się do przeszłości i poznamy lepiej historię poszukiwaczy złota na Alasce.

 

07.08.2021       dzień 5:

Śniadanie. Całodniowy przejazd z Fairbanks w kierunku miejscowości Palmer. W pierwszej połowie dnia towarzyszyć nam będą przepiękne góry Alaska Range oraz ropociąg Trans-Alaska. Dalej, podczas przejazdu drogą Glenn Highway jechać będziemy wśród przepięknych gór Chugach z jednej strony i Talkeetna, z drugiej. W sierpniu miejscowi licznie zbierają się w tym rejonie zbierając jagody. Nocleg w okolicy Palmer, miasteczka o bardzo interesującej historii.

 

08.08.2021       dzień 6:

Śniadanie. Piękny,  zapierający dech w piersiach, przejazd do miasteczka Girdwood z widokiem na Cook Inlet. Nazywane kiedyś Miastem Lodowców zachwyca swoim położeniem, a docenimy je najlepiej wjeżdżając kolejką na pobliski szczyt górski Alyeska. Na lunch tego dnia wybierzemy się do jednej z lokalnych knajpek, a wszystko popijecie pysznym piwem z Girdwood Brewing Company. W drugiej połowie dnia ruszamy w stronę Seward, miasteczka położonego nad Zatoką Resurection w otoczeniu dziesiątków lodowców. Na trasie liczne przystanki widokowe oraz okazje do krótkich wędrówek – w tym do lodowca Exit. Nocleg w okolicy Seward.

 

09.08.2021       dzień 7:

Śniadanie. Kolejny dzień i kolejna niezapomniana przygoda. Tego dnia wybieramy się na rejs w poszukiwaniu wielorybów, podczas którego wypatrywać będziecie również maskonurów czy lwów morskich. Otoczenie szczytów górskich i lodowców sprawi, że rejs będzie fantastycznym sposobem na rozpoczęcie dnia. Po powrocie odkryjemy jeszcze kilka interesujących punktów w otoczeniu miasteczka, w tym przepiękne ukryte przed turystami plaże z których regularnie obserwować można wydry. Popołudniowy przejazd do Homer, miasteczka „Na Końcu Drogi”. Pośród całorocznie przykrytych lodowcami szczytów wybierzemy się tutaj na spacer lokalnymi plażami w poszukiwaniu uwielbiających to miejsce dumnych orłów. Nocleg w Homer.

 

10.08.2021       dzień 8:

Śniadanie. Homer jest jednym z najpiękniejszych miejsc Alaski, dlatego rano oddamy się przyjemnym spacerem po Homer Spit, gdzie zajrzymy do lokalnych sklepików i zobaczymy jak toczy się życie w Miasteczku Na Końcu Drogi. Popołudniowy przejazd powrotny z licznymi przystankami, między innymi w Anchor Point z przepięknymi plażami i widokiem na wulkany, oraz w Ninilchik, gdzie poznamy historię ortodoksyjnych Rosjan, którzy osiedlili się tutaj w 1900 roku. Nocleg w okolicy jeziora Kenai, które jest jednym z ulubionych miejsc wędkarzy z całego świata.

 

11.08.2021       dzień 9:

Śniadanie. Droga powrotna do Anchorage. Pierwszym przystankiem tego dnia będzie jezioro Portage, z którego wybierzemy się na rejs w stronę czoła lodowca. Zapoznamy się również z lokalną przyrodą podczas krótkiego spaceru w stronę lodowca Byron. Przejazd do miasteczka Whittier, do którego prowadzi jednokierunkowa droga tunelem, wyryta w górach Chugach. Spacer nad zatoką Księcia Williama. Popołudniowy powrót do Anchorage, gdzie jeszcze tego wieczora wybierzemy się na wspólny spacer oferujący najlepszą panoramę miasta. Będzie okazja na zakup autentycznych, lokalnych pamiątek oraz krótki spacer przy Westchester Lagoon. O godz.:2200 transfer na lotnisko.

 12.08.2021       dzień 10:

O godz.: 040 wylot z Anchorage do Seattle. Przylot o godz.: 509 i o godz.: 1346 wylot do Amsterdamu.

 13.08.2021       dzień 11:

Przylot do Amsterdamu o godz.: 845 i o godz.: 940 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Okęcie o godz.: 1135.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena: 14.500 PLN przy 10 ucz.

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Amsterdam – Minneapolis  – Anchorage – Seattle – Amsterdam – Warszawa;
 • 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu, typu BB: 8  śniadań amerykańskich zwanych bufetem kontynentalnym: coś ciepłego (owsianka / jajko) oraz pieczywo, jakieś warzywo, ser itp., jogurt + sok, kawa, herbata. Tam gdzie nasze zakwaterowanie nie będzie oferowało śniadania (tak często jest) będziemy korzystać z najbliższego dostępnego miejsca.
 • usługi lokalnego przewodnika – Polaka mieszkającego na Alasce oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • lokalny transport klimatyzowanym busem;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:

koszty leczenie (70.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Cena nie obejmuje:

 • kosztów wizy jeżeli ktoś musi posiadać wizę;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 500 USD;
 • koszty drugiego posiłku (cena jednego około 40 – 60 USD)
 • korzystania z systemu „Tour Guide” 50 PLN;
 • napiwków dla miejscowego przewodnika – kierowcy, boyów hotelowych, bagażowych 50 USD;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%);

Zdjęcia Damian Hadaś

Tags: