ALASKA 2022

ośnieżone góry alaska

18.05.2023      dzień 1:           sobota

O godz.: 800 spotkanie na lotnisku w Warszawie. O godz.: 600 wylot do Amsterdamu. Przylot o godz.: 800 i o godz.: 1250 wylot do Minneapolis. Przylot o godz.: 1440 i o godz.: 1815 wylot do Anchorage. Przylot o godz.: 2100. Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem mieszkającym na stałe na Alasce. Transfer vanami do miejsca zakwaterowania, nocleg.

19.05.2023      dzień 2:           niedziela

Śniadanie. Transfer grupy na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do miasteczka TALKEETNA – miasteczka będącego inspiracją dla serialu „Przystanek Alaska”. Spacer nad rzeką Susitna. Wizyta w lokalnym browarze. Krótkie zwiedzanie miasteczka. Popołudniowy przejazd do Parku Narodowego Denali. Spacer w parku stanowym Denali. Postoje na punktach widokowych do obserwacji najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali. Nocleg w Denali Grizzly Bear.

20.05.2023     dzień 3:           poniedziałek

Specjalnie przygotowanymi autokarami East Fork Transit Bus udamy się w głąb PARKU NARODOWEGO DENALI, gdzie pojawi się szansa na bezpieczną obserwację dzikich zwierząt, w tym niedźwiedzi, grizzly, łosi czy karibu. Autokary to jedyny sposób aby dostać się w głąb parku, a kierowca – przewodnik da wystarczająco dużo czasu na fotografowanie. Popołudniowa wizyta w Denali Park Visitor Center. Zajrzymy do miasteczka Healy, gdzie zobaczymy replikę słynnego Magicznego Bus’a z książki i filmu „Wszystko za życie”. Drugi nocleg w Denali Grizzly Bear.

 21.05.2023      dzień 4:           wtorek

O poranku wyruszamy do Fairbanks, drugiego pod względem zaludnienia okręgu Alaski. Krótki postój w miasteczku NENANA. W FAIRBANKS zwiedzimy najważniejsze punkty miasta: Morris Thompson Visitor Center, Pioneer Park – gdzie przeniesiemy się do przeszłości i poznamy lepiej historię poszukiwaczy złota na Alasce, rzeka Chena, wizyta w Muzeum Północy znajdujące się na terenie Uniwersytetu Alaska gdzie poznamy sekrety Arktyki oraz bogatą historię rdzennych mieszkańców Alaski. Nocleg w Fairbanks w hotelu Bridgewater.

22.05.2023      dzień 5:           środa

Całodniowy przejazd z Fairbanks w kierunku miejscowości Valdez. Po drodze wizyta w Domu Świętego Mikołaja w NORTH POLE oraz liczne, krótkie przystanki widokowe na trasie: ropociąg Trans-Alaska, pasmo gór Alaska, góry Wrangla – Świętego Eliasza. Spacer po lokalizacji starego miasteczka VALDEZ. Wizyta w porcie z szansami na obserwację zwierząt. Nocleg w hotelu Best Western.

 23.05.2023      dzień 6:           czwartek

Śniadanie. Wizyta i spacer przy lodowcu Worthington. Piękne wodospady kanionu Keystone. Punkt widokowy na lodowiec Matanuska. Malowniczy przejazd pomiędzy górami Talkeetna i Chugach z licznymi przystankami na zdjęcia. Nocleg w okolicach Palmer w malowniczo położonych domkach w Knik River Lodge.

 24.05.2023      dzień 7:           piątek

Śniadanie. Przejazd trasą: Anchorage, spacer szlakiem Potter Marsh oraz wizyta w Alaska Wildlife Conservation Center – obserwacja niedźwiedzi, bizonów, łosi, karibu i innych zwierząt Alaski. Kolejnym przystankiem tego dnia będzie jezioro Portage,  Przejazd do SEWARD miasteczka położonego nad Zatoką Resurection w otoczeniu dziesiątków lodowców. Nocleg w Exit Glacier Lodge.

25.05.2023      dzień 8:           sobota

Kolejny dzień i kolejna niezapomniana przygoda. Tego dnia wybieramy się na 6 godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów, podczas którego wypatrywać będziecie również maskonurów czy lwów morskich. Otoczenie szczytów górskich i lodowców sprawi, że rejs będzie fantastycznym sposobem na rozpoczęcie dnia. Po powrocie wizyta przy lodowcu Exit. Spokojny wieczór w Seward – spacer głównym deptakiem i wizyta na plaży Lowell Point. Drugi nocleg w Exit Glacier Lodge w Seward.

 26.05.2023      dzień 9:           niedziela

Przejazd do COOPER LANDING i spacer nad jeziorem Kenai. Wizyta przy ortodoksyjnym kościele w NINILCHIK gdzie poznamy historię ortodoksyjnych Rosjan, którzy osiedlili się tutaj w 1900 roku. Postój w ANCHOR POINT z przepięknymi plażami i widokiem na wulkany, Szansa na obserwację bielików amerykańskich. Wizyta w Island and Ocean Visitor Center. Spacer po HOMER – miasteczku „Na Końcu Drogi” – malowniczo położonym pośród całorocznie przykrytych lodowcami szczytów. Homer jest jednym z najpiękniejszych miejsc Alaski. Spacer po Homer Spit, gdzie zajrzymy do lokalnych sklepików i zobaczymy jak toczy się życie w Miasteczku Na Końcu Drogi. Wizyta na plaży Bishop. Nocleg w Aspen Suites Homer.

27.05.2023      dzień 10:         poniedziałek

Przejazd powrotny do Anchorage. Wizyta w Kenai National Wildlife Refuge Visitor Center. Miasteczko GIRDWOOD z widokiem na Cook Inlet, nazywane kiedyś Miastem Lodowców które zachwyca swoim położeniem, a docenimy je najlepiej wjeżdżając kolejką na pobliski szczyt górski Alyeska. Zwiedzenie najważniejszych punktów ANCHORAGE: spacer Czwartą Aleją, malownicza laguna Westchester, punkty widokowy Woronzof. Zakwaterowanie w hotelu Clarion Suites Anchorage nieopodal centrum Anchorage.

 28.05.2023      dzień 11:         wtorek

Transfer na lotnisko. O godz.: 800 wylot z Anchorage do Seattle. Przylot o godz.: 1235 i o 1725  wylot do Amsterdamu.

 29.05.2023      dzień 12:         środa

Przylot o godz.: 1220 i o godz.: 1430 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Okęcie o godz.: 1625.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Cena:             4.750 USD przy 20 ucz.

                        4.950 USD przy 18 ucz.

                        5.150 USD przy 16 ucz.

Cena zostanie przeliczona na złotówki wg kursu sprzedaży ING Banku Śląskiego

 

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Amsterdam – Minneapolis – Anchorage – Seattle – Amsterdam – Warszawa;
 • lokalny transport klimatyzowanymi vanami 12 lub 15 osobowymi (bagaże w przyczepce);
 • 10 noclegów (Anchorage, Denali 2x, Fairbanks, Valdez, Palmer, Seward 2x, Homer, Anchorage) w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu,  4 śniadania hotelowe dla grupy (reszta do samodzielnego zakupu);
 • przejazd pociągiem na trasie Anchorage – Talkeetna;
 • wjazd do Parku Denali autokarem typu East Fork Transit Bus;
 • city tour  Fairbanks;
 • city tour  Valdez;
 • wizyta w Anchorage Wildlife Conservation Center;
 • 6-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów;
 • city tour of Seward (Exit Glacier, miasteczko, Lowell Point);
 • wjazd kolejką widokową Alyeska;
 • city tour w Anchorage;
 • usługi lokalnego polskojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31; koszty leczenie (200.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN od osoby i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 PLN od osoby;

Cena nie obejmuje:

 • drugich posiłków i 6 śniadań. Na drugie posiłki należy przewidzieć 10*50 USD = 500 USD a na dodatkowe śniadania 6*20 USD = 120 USD co razem daje kwotę 600 USD;
 • kosztów wizy (jeżeli ktoś musi mieć wizę);
 • napiwków dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 50 USD;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane);
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę) cena ok 3%;

 

Zdjęcia Damian Hadaś

Tags: