II BIRMA MYANMAR

Dzień 1
Wylot z Polski i przelot do Bangkoku.

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wylot do Yangon (Birma) – największego miasta Myanmar. Jeszcze do niedawna (do listopada 2005) była to stolica Myanmar. Przylot do Yangon. Spacer po Yangon. Wieczorem zwiedzimy iluminowany kompleks świątynny Shwedagon z 98 metrową stupą pokrytą złotem. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie przejazd do Bago – miasta które za panowania króla Bayintaung był stolicą – zwiedzanie m.in.: Pagody Shwemawdaw, drugiego co do wielkości posągu leżącego Buddy – Shwetalyaung Buddha, klasztoru Kha Khat Wain, jednego z największych w Birmie; przejazd busem do Kinpun, a następnie przejazd jeepami do drugiej bazy skąd udamy się na półtoragodzinny spacer (można wynająć tragarzy z lektyką) do najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla buddystów w Birmie i jednego z najbardziej niezwykłych miejsc dla zagranicznych turystów: Golden Rock – Złotej Skały. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Zwiedzenie Golden Rock – potężnej skały która wygląda jak gdyby miała zaraz stracić równowagę i runąć w dół z mała pagodą wybudowana na jej szczycie (kilka włosów Buddy złożonych jako relikwie w pagodzie utrzymuje skałę w tej niepewnej równowadze); około południa wyruszymy w drogę powrotna do Yangon. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Przelot samolotem do Bagan – zwiedzanie miasta zaczniemy od wspięcia się na Pagodę Buledi a następnie zwiedzimy kilka świątyń m.in. Ananda, Dhammayangyi, Sulamani, Thatbyinnyu i inne. Obserwacja zachodu słońca ze szczytu stupy. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd autobusem kursowym (4 godz.) do Mandalay. Przejazd do Amarapura – dawnej stolicy a dziś cichej wioski, spacer przez most U – bein – najdłuższy na świecie most z drzewa tekowego (1,2 km). Zwiedzanie Pagody Makamuni (z posągiem Buddy pochodzącym z I wieku n.e., pokrytym złotą folią). Po południu wizyta na Wzgórzu Mandalay (230 m n.p.m) z licznymi świątyniami buddyjskimi, zwiedzenie klasztorów Atumashi i Shwenandaw będących doskonałymi przykładami architektury drewnianej Birmy. Dzień zakończymy w Pagodzie Kuthodaw, gdzie wokół centralnej świątyni znajduje się 729 białych kaplic z marmurowymi tablicami, na których wyrzeźbione zostały teksty podstawowego kanonu buddyjskiego – „Tripitaki”. Z tego względu ten zespół świątynny uznawany jest za „największą księgą świata”. W 1900 roku teksty wydrukowano na papierze – powstało 38 tomów, każdy po 400 stron. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Rejs po rzece Irrawaddy: zwiedzanie Pagody Mingun zniszczonej przez trzęsienie ziemi w której znajduje się największy na świecie działający dzwon; następnie 3—godzinny rejs do Ava dawnej stolicy i przejazd wozami konnymi pomiędzy ruinami świątyń sprzed 400-tu lat. Powrót do Mandalay samochodem. Nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Przelot do Heho, następnie przejazd do Nyaung Shwe nad Jeziorem Inle skąd wycieczka łodzią po jeziorze na którym w 17 wioskach w domach na palach żyje lud Intka. Wizyta w okolicznych wioskach gdzie wytwarza się tkaniny jedwabne oraz tradycyjne łodzie. Zobaczymy również pływające ogrody Kela, targi, warsztaty rzemieślnicze i wioski rybackie. Powrót do Nyaung Shwe. Nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Heho, przelot samolotem do Yangon, zwiedzenie miasta m.in: Pagody Botatung i Sule, oraz najbardziej znanej Pagody Shwedagon, zwanej również „Złotą Pagodą”, Targ Bogyoke. Nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Wylot do Bangkoku. Zwiedzania Bangkoku m.in.: Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo) oraz Leżącego Buddy (Wat Po), Świątyni Świtu (Wat Arun). Transfer na lotnisko,  wylot do Dubaju. Przylot

Dzień 12
Wylot do Warszawy.

Tags: