XXVII EWM NIEMCY POŁUDNIOWE – sąsiad bliski a nieznany

 • Home
 • Nowe
 • XXVII EWM NIEMCY POŁUDNIOWE – sąsiad bliski a nieznany

03.07.23              1 dzień                poniedziałek     

Wyjazd z Krakowa o godz.: 700. Przejazd trasą: Katowice, Wrocław, Jędrzychowice, KROMLAU – postój przy  „Diabelskim Moście”; DREZNOzwiedzenie stolicy Saksonii z polskojęzycznym przewodnikiem: objazd miasta autokarem, spacer po starówce: Opera Sempera, Hofkirche, Rezidenzschloss, zwiedzanie „Grünes Gewölbe” – jednego z najwspanialszych skarbców świata; zwiedzenie wybudowanego w 1891 roku Mostu Loschwitzkiego – zwanego „Niebieskim cudem”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 04.07.23              2 dzień                wtorek

Śniadanie. Wyjazd o 830 i przejazd trasą: STOLPEN – zwiedzenie zamku w którym przez 49 lat była więziona hrabina von Cosel; SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – kraina skał i zamków – godzinny spacer przez grupę skalną BASTEI, będącą największą atrakcją regionu, przez Most Baszty aż nad brzeg Łaby do Kurortu RATHEN; pół godzinny rejs Łabą; przejazd do KÖNIGSTEIN – zwiedzanie największej górskiej twierdzy w Europie, która nigdy nie została zdobyta; powrót do DREZNA – czas wolny w stolicy Saksonii; przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

05.07.23              3 dzień                środa

Śniadanie. Wyjazd o 815 i przejazd trasą: MIŚNIA – prześliczne miasto, słynące z „białego złota” jak nazywano porcelanę – zwiedzanie manufaktury porcelany, spacer na Stare Miasto z gotycką katedrą;  GÖLTZSCHTALBRÜCKE – most kolejowy – największy ceglany most na świecie, o długości 574 m zbudowany w latach 1846–1851 przy użyciu ponad 26 milionów cegieł; WEIMAR – miasto Goethego i Schillera najsłynniejszych poetów niemieckich – wspaniały zespół klasycznych budynków na starym mieście jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 06.07.23              4 dzień                czwartek

Śniadanie. Przejazd trasą: WURZBURG – zwiedzenie Rezydencji, katedry św. Kiliana, most na Menie z XV wieku; ROTHENBURG OB DER TAUBER – zwiedzanie pięknie odbudowanego średniowiecznego miasteczka; NORYMBERGA – m.in.: Rynek Główny, kościół NMP, ratusz, kościół św. Sebalda, zamek cesarski, dom Albrechta Durera, pierwszy w Niemczech most łańcuchowy.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 07.07.23              5 dzień                piątek

Śniadanie. Przejazd trasą: REGENSBURG – stare miasto z mostem kamiennym;  ESSING – zwiedzenie 2 mostów  drewnianych: starego mostu z bramą i nowoczesnego mostu łączącego dwie strony doliny Essing, o długości 193m czyli jednego z najdłuższych drewnianych mostów w Europie o charakterystycznej, lekkiej i pofalowanej konstrukcji; MONACHIUM – zwiedzanie kochającej zabawę stolicy Bawarii, która słynie z festiwalu piwa (Oktoberfest) obchodzonego pod koniec września. Zwiedzanie, m.in.: Plac Mariacki, Nowy Ratusz, Stary Ratusz, ulice Kaufingerstraße i Neuhauserstraße, Hofbräuhaus, Katedra Najświętszej Marii Panny, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, Park Olimpijski; zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 08.07.23              6 dzień                sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: EIBSEE – wyjazd kolejką zębatą i kolejką linową na najwyższy szczyt Niemiec – ZUGSPITZE 2962 m n.p.m.; powrót do Eibsee kolejką gondolową; przejazd pod skocznię narciarską GROSSE OLIMPIASCHANZE, której rekordzistą jest Dawid Kubacki, a na której 1 stycznia odbywa się jeden z konkursów Turnieju 4 skoczni, spacer wąwozem PARTNACH; czas wolny na deptaku w jednym z najpopularniejszych niemieckich górskich kurortów; ETTAL – zwiedzanie barokowego klasztoru benedyktynów; przejazd do Biberwier  w Austrii, zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 09.07.23              7 dzień                niedziela

Śniadanie. Przejazd trasą: FUSSEN – ścieżka w koronach drzew znajdująca się na terenie leśnego kompleksu; NEUSCHWANSTEIN – zwiedzenie zamku zbudowanego przez Bawarskiego króla Ludwika II w stylu neoromantycznym w fascynującej scenerii krajobrazowej; WIESE – zwiedzenie kościoła pielgrzymkowego, jednego z najsłynniejszych kościołów rokokowych na świecie; MOST ECHELSBACHER – postój przy 130-metrowej konstrukcji zawieszonej 76m nad dnem doliny, która w chwili otwarcia w 1929r. była najdłuższym mostem łukowym na świecie; powrót do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

10.07.23              8 dzień                poniedziałek

Śniadanie. Przejazd trasą: MEERSBURG – krótki postój w pięknym mieście nad Jeziorem Bodeńskim ze średniowieczną atmosferą i imponującym zamkiem; JEZIORO TITI – największe w Schwarzwaldzie, położone wzdłuż Szlaku Zegarów z Kukułką – krótki postój; FRYBURG – zwiedzimy atrakcyjną starą dzielnicę „stolicy Schwarzwaldu” i słynną katedrę z unikalną iglicą; Offenburg, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 11.07.23              9 dzień                wtorek

Śniadanie. Przejazd trasą: KEHL – zwiedzenie kładki pieszej i rowerowej łączącej niemiecki i francuski brzeg Renu. Kładka wygląda jak dwa połączone ze sobą mosty, które spotykają się na środku rzeki tworząc symbol pokoju i współpracy w Europie; HEIDELBERG – spacer po mieście, w trakcie którego zwiedzimy ruiny zespołu zamkowego z XIV-XVI wieku (fortyfikacje, dziedziniec zamkowy z pozostałościami najpiękniejszych budynków renesansowych Niemiec), Stare Miasto z Rynkiem, Dzielnicę Uniwersytecką z najstarszym niemieckim uniwersytetem z 1386 roku, zbudowany pod koniec XVIII w. kamienny most łukowy; FRANKFURT – niemieckie „miasto kontrastów” łączące tradycję i nowoczesność, kulturę i biznes – zwiedzanie tego kosmopolitycznego miasta obejmuje wszystkie ważne historyczne i nowoczesne zabytki finansowej metropolii – kościół Św. Pawła, Romerberg, stary ratusz Romer, katedra Św. Bartłomieja, Żelazny Most nad Menem przeznaczony do ruchu pieszego i łączący centrum miasta z dzielnicą Sachsenhausen, Nabrzeże Muzeów; Kassel, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 12.07.23              10 dzień              środa

Śniadanie. Przejazd trasą: GETYNGA – spacer po jednym z najstarszych miast uniwersyteckich; przejazd przez GÓRY HARZU do QEDLINBURGA – zwiedzanie romańskiej kolegiaty z XII w. i wspaniałej zabudowy szachulcowej na starym mieście; LIPSK – zobaczymy, m.in.: słynną operę, salę koncertową Gewandhaus, kościół św. Mikołaja, Stary Ratusz, kościół św. Tomasza, stadion i słynny Pomnik Bitwy Narodów „Völkerschlacht-denkmal”;  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 13.07.23              11 dzień              czwartek                           

Śniadanie. Przejazd trasą: Lipsk, Drezno, Zgorzelec, Wrocław, Kraków.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Cena: 8.500 PLN przy 21 uczestnikach

W cenie:

 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 10 noclegów w hotelach (pokoje 2  osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 10 śniadań i 10 obiadokolacji (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 03.07., ostatni: śniadanie w dniu 13.07.);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • system Tour – Guide;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (50.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN i Fundusz Pomocowy – 10 PLN;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).
Tags: