PIELGRZYMKA DO KRAJU ŚRODKA

Dzień 1

Wylot z Polski do Pekinu.

Dzień 2

Wylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego, który niegdyś pełnił funkcję cesarskich ogrodów; Następnie przejazd do centrum Pekinu – przejażdżka rikszami po najstarszej dzielnicy miasta (Hutong), podglądanie codziennego życia mieszkańców, które toczy się wśród tradycyjnych zabudowań, z wąskimi uliczkami, do których przylegają bramy wejściowe do małych, wspólnych dziedzińców, wokół których ulokowane są parterowe zabudowania z nieotynkowanej cegły; obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do świątyni Yonghe Gong – wybudowana w 1694 jest największym klasztorem lamajskim poza Tybetem. W głównym pawilonie znajduje się wielki posąg Buddy o wysokości 26 metrów, wyrzeźbiony z jednego pnia drzewa. Następnie zwiedzanie grobowców Dynastii Ming, które swym wyglądem i bogactwem przypominały pałace w jakich cesarze mieszkali za swego życia, gdyż wierzono, że dusze zmarłych potrzebują do dalszej egzystencji w zaświatach tych samych rzeczy, których używały w życiu doczesnym. Przejazd do Badaling – zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego. Ta największa budowla na Ziemi broniła terytorium cesarzy przed najazdami ludów stepowych, także ochraniała na całej swej długości chińską część Jedwabnego Szlaku. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków budowli uznawanej za jeden z cudów świata. W drodze powrotnej postój przy obiektach olimpijskich (stadion i pływalnia). Obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Pekinu: Świątynia Nieba – najsłynniejszy kompleks świątynny Pekinu, gdzie, co roku cesarze z dynastii Ming i Qing składali ofiary, modląc się do Nieba o pomyślne zbiory. Plac Tiananmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – główny plac stolicy, największy plac miejski na świecie. Zakazane Miasto – zawdzięczające swą nazwę temu, iż przez pięćset lat było niedostępne dla zwykłych ludzi i stanowiło samodzielny, samowystarczalny świat. Dzisiaj jest to największy i najlepiej zachowany zabytkowy kompleks na terenie całych Chin. Krótki postój przy gmachu Opery Państwowej i przejazd obok niezwykłego w swej architekturze budynku telewizji (2008r.). Obiadokolacja. Przejazd pociągiem wysokiej prędkości do Zhenzhou (wyjazd o 1823 – przyjazd o 2154). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Zhenzhou.

Dzień 5

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Klasztoru Shaolin. Wzniesiony w 377 roku na potrzeby buddyjskich mnichów klasztor na górze Shaolin (shao – młody; lin – las) zasłynął dzięki rozwiniętej tu sztuce medytacji i walki, zwanej Kung Fu. Pokaz walki. „Las Pagód” – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Przyjazd do Luoyang, przejazd pociągiem wysokich prędkości do Xi’an. Późna obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Terakotowej Armii. Terakotowa Armia uważana jest za jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych zabytków świata. W 1974 roku rolnicy kopiący studnię natrafili na fragmenty posągów żołnierzy. Do dnia dzisiejszego odkryto łącznie około 7 000 figur terakotowych, przy czym każda jest inna. Poszczególni żołnierze różnią się rysami i wyrazem twarzy, budową ciała, a nawet napięciem mięśni. Powrót do XI’AN. Zwiedzanie wzniesionej w VII wieku n.e. Pagody Wielkiej Gęsi, Wielkiego Meczetu, zbudowanego w chińskim stylu w muzułmańskiej części miasta; jest to jedna z najstarszych tego typu budowli w Chinach. Zwiedzanie murów obronnych, otaczających najstarszą część miasta Obiadokolacja – „Pierożkowy bankiet” (degustacja ok. 16-tu rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 7

Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin – jednego z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Przejazd autokarem do Longsheg – wioski mniejszości narodowych Rejonu Autonomicznego Guangxi. Droga do Longsheng słynie z zapierającego dech w piersiach krajobrazu Gór Smoczego Grzbietu pokrytych tarasowymi polami ryżowymi. Powrót do Guilin. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wycieczka statkiem po rzece Li do miejscowości Yangshuo. Ponad 4 godziny trwająca trasa rejsu wiedzie wśród malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach, których szczyty odbijają się w wodzie. Lunch na statku. Spacer po Yangshuo nazywanym przez chińczyków „małym rajem w dużym kraju”, gdzie pośród wielu kolorowych stoisk można kupić ciekawe, oryginalne pamiątki. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd autokarem do Guilin. Transfer na lotnisko, przelot do Szanghaju a następnie – przejazd autokarem do Suzhou. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Shehan – zwiedzenie i msza święta; Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie Suzhou – miasta nazywanego „Wenecją Wschodu” i miastem – ogrodem; Ogród Mistrza Sieci – jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów; wizyta w fabryce jedwabiu – obserwacja procesu produkcji jedwabiu; przejazd do Luzhi – usytuowanej na sieci kanałów zabytkowej wodnej wioski, stanowiącej dużą atrakcję turystyczną ze względu na zachowane niezmienne od lat styl i tradycję; przejażdżka łodziami po malowniczych kanałach. Przejazd do Szanghaju. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju – tu można zobaczyć nowoczesne Chiny, to miasto pełne drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Przejazd najszybszą kolejką magnetyczną świata (MAGLEV) – od stacji początkowej do stacji końcowej i z powrotem. Przejazd przez najnowocześniejszą dzielnicę miasta z wieżą telewizyjną „Perła Orientu”, będącej najwyższą (468 m) wieżą Azji; Podniebny spacer – panorama miasta z tarasu widokowego usytuowanego w World Financial Centre – najwyższym budynku miasta ukończonym w 2008r. Bund – słynna promenada nadbrzeżna, skąd można podziwiać panoramę nowoczesnej dzielnicy Pudong; Świątynia Nefrytowego Buddy – aktywne miejsce kultu religijnego wyznawców Buddyzmu, miejsce przechowywania cennych posągów przywiezionych do Chin z Birmy. Stare miasto – spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja. Transfer na lotnisko.

Dzień 12

Wylot i przylot do Polski.

Tags: