V ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA ZMRP oddz./Krakowskiego Brazylia 2020

Dzień 1 28.09.2020
O godz.: 1600 zbiórka na lotnisku w Krakowie. O godz.: 1855 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 2030.
O godz.: 2215 wylot do Rio de Janeiro.

Dzień 2 29.09.2020

O godz.: 535 przylot do Rio de Janeiro. Załatwienie formalności paszportowych, odebranie bagażu i przejazd autobusem do hotelu. Czas wolny na plażowanie na słynnej plaży Copacabana. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 30.09.2020

Śniadanie. O godz.: 7.30 transfer na lotnisko i o godz.: 1105 wylot do Brasilii – stolicy Brazylii. Przylot o godzinie 1255. Przejazd na zwiedzanie BRASILII –  miasta uznawanego przez niektórych za swoiste muzeum urbanistyki i modernizmu, a to wszystko dzięki zaangażowaniu w projektowanie dwóch wybitnych architektów Oscara Niemeyer i Lucio Costy. Zwiedzanie rozpoczniemy od zobaczenia mostu Juscelino Kubitschek i przejazdu szerokimi alejami, bez tradycyjnych, znanych nam skrzyżowań ze światłami. „Tesourinhas” czyli „małe nożyczki”  to zielone tereny pełne drzew i kwiatów zaprojektowane przez urbanistę Lucio Costę w celu zastąpienia tradycyjnych skrzyżowań. Kolejnym punktem będzie odwiedzenie Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej otwartej w 1958 r., a zaprojektowanej przez Oscara Niemeyera; mieszkalny Super Block; Sanktuarium Dom Bosco, jednego z najpiękniejszych kościołów katolickich w Brasilii; miejski sektor wojskowy, w którym znajduje się kwatera główna armii; przejedziemy obok Muzeum i Mauzoleum Kubitschek w Juscelino; Katedra Metropolitalna Matki Bożej z Aparecidy, to kolejny projekt Oscara Niemeyera; Ministerstwo Esplanade; Pałac Itamaraty; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Plac Trzech Mocarstw oraz podziwianie z zewnątrz Pałau Planalto.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 01.10.2020
Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i o godzinie 8.35 wylot do Manaus – centrum Amazonii położonego w miejscu, gdzie Rio Negro wpada do Amazonki. Przylot o godz.: 1035, transfer do centrum MANAUS – odwiedzimy tu: Mercado Municipal – lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem, pamiątkami; Porto Flutuante (Pływający Port) – skonstruowany przez angielskich inżynierów w 1902 roku; przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas – opery amazońskiej. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 5 02.10.2020
Po śniadaniu transfer łódkami do lodge w Amazonii. Po zakwaterowaniu udamy się na wycieczkę po dżungli amazońskiej, powrót do lodge. Lunch i czas wolny. Po kolacji udamy się na wieczorną przejażdżkę czółnem na spotkanie oko w oko z aligatorami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. Powrót do lodge i nocleg.

Dzień 6 03.10.2020
Po śniadaniu kolejna wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Powrót na lunch w lodgach, a po krótkim odpoczynku udamy się z wizytą do typowej amazońskiej chaty, zamieszkiwanej przez tzw. caboclos – czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków – poznamy codzienne zwyczaje współczesnych caboclos, będzie również możliwość łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 7 04.10.2020
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i o godzinie 1115 przelot przez San Paulo do Iguzau. Przylot o godzinie 2115; transfer do hotelu; obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8 05.10.2020
Po śniadaniu wycieczka do tamy Itaipu i zwiedzenie drugiej co do wielkości hydroelektrowni na świecie. W elektrowni zainstalowano 20 generatorów po 700 MW (moc elektrowni wynosi 14 GW). Rocznie produkuje do 95 TWh (terawatogodzin), co pokrywa zapotrzebowanie na prąd Paragwaju w 95% i ok. 20% zapotrzebowania Brazylii. Powrót nad wodospady Iguazu; przejście po brazylijskiej stronie szlakiem umożliwiającym podziwianie wspaniałych kaskad wodnych, spotkanie z największym wodospadem Iguaçu – Garganta del Diablo. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie możliwość udziału w kolacji regionalnej połączonej z rewiowym pokazem tańców ludowych Ameryki Południowej cena około 60 USD.

Dzień 9 06.10.2020
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Przejazd przez most Tancredo Neves. Wyznaczonymi szlakami i ekologiczną kolejką będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo.
Przejazd na lotnisko; o godzinie 1810 wylot do Rio de Janeiro. Przylot do Rio o 2010 transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg
Fakultatywnie: Iquazu Safari po dżungli i rejs szybką łodzią pod wodospad ok. 70 USD
Fakultatywnie: lot helikopterem nad wodospadami – 150 USD.

Dzień 10 07.10.2020
Śniadanie. Zwiedzanie RIO DE JANEIRO – kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol.: Garbus, 710m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela skąd rozpościera się widok na całe miasto w tym most Rio–Niterói; przejazd na zwiedzanie miasta, Akwedukt Lapa, przejedziemy obok słynnego stadionu Maracanã, Sambodromo – to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie; zwiedzimy nowoczesną Katedrę w kształcie piramidy; schody Selaron oraz plac Cinelândia – centrum kulturalne Rio de Janeiro. Okolice placu skupiają najważniejsze budynki miasta min.: Teatr Narodowy, Bibliotekę Narodową czy Muzeum Sztuk Pięknych; kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Wizyta na Copacabanie. Przejazd na kolację w restauracji Carretao Ipanemia. Powrót do hotelu; nocleg.

Dzień 11 08.10.2020
Śniadanie. Dzień wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 09.10.2020
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, zakupy i relaks. Pokoje hotelowe należy opuścić do godziny 1200. Około godziny 1700 transfer na lotnisko i o 2135 wylot do Frankfurtu.

Dzień 13 10.10.2020
Przylot o 1430 do Frankfurtu i o 1640 wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa o godzinie 1810.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 13 350 PLN

W cenie:
• bilet lotniczy na trasie: Kraków – Frankfurt – Rio de Janeiro – Frankfurt – Kraków;
• przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro – Brasilia – Manaus – Foz do Iguazu – Rio de Janeiro;
• lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i łodziami po Amazonce;
• 10 noclegów w hotelach 4*/3* w pokojach dwuosobowych i 2 noce w lodge nad Amazonką z WC i prysznicem;
• wyżywienie wg programu, typu HB: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, 2 lunche;
• safari po Amazonce (3 dni i dwie noce);
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
• usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
• ubezpieczenie: w Signal Iduna P.T.U SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: od kosztów leczenie (100.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstw nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN); zakres rozszerzony o ryzyka związane z chorobami przewlekłymi)
Cena nie obejmuje:
• korzystania z systemu „Tour Guide” 10€;
• obligatoryjne napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 55€;
• ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);

Tags: