XXVI Europejska Wyprawa Mostowa OSTATNIE DZIKIE MIEJSCA W EUROPIE FIORDY i WYSPY SZKOCJI

 • Home
 • Wyprawy mostowe
 • XXVI Europejska Wyprawa Mostowa OSTATNIE DZIKIE MIEJSCA W EUROPIE FIORDY i WYSPY SZKOCJI
wycieczka szkocja fiordy

1 dzień                02.07.2021 piątek

Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godzinie 330  i  o godz. 610 wylot do Monachium. Przylot o godz.: 730 i wylot do Edynburga o godz.: 855. Przylot do Edynburga o godz.: 1010. Zwiedzanie EDYNBURGA – wizyta w murach wspaniałego zamku edynburskiego; spacer po tzw. Royal Mile: Castlehill, Lawnmarket, St Giles’ Cathedral, Canongate, Canongate Kirkyard, pałac Holyrood, Parlament, Greyfriars Bobby, Greyfriars Kirkyard, Victoria Street, Grassmarket, Princes Street, pomnik Misia Wojtka, czas wolny na wizytę w pubie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień                03.07.2021 sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: FALKIRK WHEEL – imponująca winda dla łodzi, która przenosi je między dwoma drogami wodnymi, umożliwiając nieprzerwaną przeprawę między Edynburgiem i Glasgow; rejs po kanałach, mosty Clackmannanshire i Kincardine nad zatoką Firth of Forth; STIRLING – zwiedzenie jednego z najwspanialszych zamków Szkocji; przejazd do przejazd do Glasgow –Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień                04.07.2021  niedziela

Śniadanie. GLASGOW – zwiedzenie miasta: George Square, katedra, tereny po stoczniach nad rzeką Clyde,  GLASGOW TOWER; most Erskine  nad rzeką Clyde; przejazd przez Park Narodowy Trossachs wzdłuż JEZIORA LEMOND – największego słodkowodnego jeziora Wielkiej Brytanii; LUSS –  jedna z najpiękniejszych wiosek w środkowej Szkocji z wyjątkowo malowniczymi domkami; Bridge of Orchy – łukowy most kamienny, GLENCOE – miejsce słynnej masakry jakobitów,  most Ballachulish, Fort William- zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

4 dzień                05.07.2021  poniedziałek

Śniadanie. BANAVIE –zwiedzenie „Schodów Neptuna” – zespół 8 śluz na Kanale Kaledońskim; przejazd niezwykle atrakcyjną krajobrazowo trasą z Fort William do Mallaig; po drodze postój przy wiadukcie Glenfinnan; Mallaig  – przeprawa promowa na wyspę SKYE; przypłynięcie  do Armadale; wizyta w  ARMADALE CASTLE  (muzeum i ogrody); PORTREE – spacer po stolicy wyspy Skye; przejazd do  Broadford; zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

5 dzień                06.07.2021  wtorek

Śniadanie. Zwiedzanie WYSPY SKY: przejazd do ELGOL – wycieczka łodzią po JEZIORZE CORUISK najbardziej izolowanym i zachwycającym jeziorze Szkocji z wspaniałymi widokami na góry Cuillin; DUNVEGAN CASTLE –zwiedzenie najstarszego, zamieszkałego zamku w Szkocji siedziby rodu Mac Leod; Sligachan, UIG – wodospad RHA; QUIRAING – obszar fantastycznych formacji skalnych; Broadford zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

6 dzień                07.07.2021  środa

Śniadanie. Przejazd trasą: EILEAN DONAN CASTLE – kiedyś warownia jakobitów, zniszczona przez anglików obecnie muzeum, Plockton, Tornapress, Shieldaig, Torridon, Kinlochewe, Victoria Falls, Gairloch, INVEREWE GARDENS – rośnie tu niezwykły zbiór roślin – m.in. lilie z Nilu, australijskie eukaliptusy i rododendrony z Chin – którym nie przeszkadza fakt, że ogród położony jest na 57,80 północnej szerokości geograficznej. Braemore, Gairloch: zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg).

7 dzień                08.07.2021  czwartek

Śniadanie. Przejazd przez dzikie fiordy zachodniego wybrzeża Szkocji trasą: Drumrunie, Badnagyle, Scourie, Rhiconich, Kinlochbervie, Balchrick, Durness, zwiedzenie jaskini Smoo, Tongue – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień                09.07.2021  piątek

Śniadanie. Przejazd trasą: Conon Bridge, most Kessock, LOCH NESS wycieczka po jeziorze z wizytą w zamku Urquhart; INVERNESS – zwiedzanie, Drumnadrochit – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień                 10.07.2021  sobota

Śniadanie. Przejazd trasą:  śluzy i most obrotowy w FORT AUGUSTUS;  stary wiszący most na Oich; wizyta w destylarni Dalwhinnie; Killiecrankie, DUNDEE – wizyta w Victoria Docks gdzie znajduje się HMS Unicorn – najstarszy zdatny do służby brytyjski okręt wojenny i zbudowany dla Roberta Scotta statek badawczy Discovery, most Tay Road Bridge, Dunfermline – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień              11.07.2021 niedziela

Śniadanie. DUNFERMLINE – stolica Szkocji do 1603 roku – kościół opacki w którym grobowce 22 szkockich królów w tym Roberta Bruce’a, mosty nad zatoką Forth: drogowy i kolejowy oraz Qeensferry; o godz. 1500 przejazd na lotnisko. O godz.: 1800 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 2050 i o godz.: 2205 wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa godz.: 2335.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Cena:  7.950 PLN przy 26 uczestnikach

            8.900 PLN przy 20 uczestnikach                  

W cenie:

 • przelot samolotem linii Lufthansa na trasie: Kraków – Monachium – Edynburg – Frankfurt – Warszawa;
 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 9 noclegów w hotelach (pokoje 2 – 3 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelu (pierwszy posiłek: obiad w dniu 02.07, ostatni: śniadanie w dniu 11.07);
 • opieka pilota na całej trasie i przewodnika polskojęzycznego;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (30.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

 

Cena nie obejmuje:

 • korzystania z systemu „Tour Guide” (12 GBP);
 • opłat  za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).
Tags: