NIDERLANDY – BUDOWLE HYDROTECHNICZNE

26.03.2023      1 dzień    niedziela km           850 km

Godz.: 800 wyjazd z Krakowa i przejazd trasą: Wrocław, Zgorzelec, Brunszwik – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

27.03.2023      2 dzień poniedziałek   550 km

Śniadanie. Przejazd do HARDERWIJK – postój fotograficzny przy  akwedukcie Veluwemeer; GOUDA spacer po mieście, zwiedzenie kościoła Św. Jana ze wspaniałymi witrażami; Raamsdonksveer –  zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

28.03.2023      3 dzień wtorek           350 km

Śniadanie. Przejazd trasą: HALSTERERN – Most Mojżesza – niespotykana koncepcja poprowadzenia mostu w wodzie, zamiast nad nią jest dziełem holenderskiego RO & AD Architects. Most został wykonany z bardzo wytrzymałego drewna Accoya i pokryty specjalną wodoodporną powłoką zgodnie z technologią opracowaną przez Accsys Technologies; MOST ZELANDZKI – wybudowany w Zelandii zapewnia wycieczkę z niesamowitymi widokami na morze, dając wrażenie „przejeżdżania” po tafli wody; MAESLANTKERING – ruchoma zapora wodna na kanale Nieuwe Waterweg, niedaleko Hoek van Holland, w Holandii która wraz z zaporą Hartelkering oraz linią wałów przeciwpowodziowych jest częścią systemu przeciwpowodziowego Europoortkering (ostatni element wybudowany w ramach planu Delta) i stanowi kluczowy element ochrony przeciwpowodziowej około 1,5 mln ludności Rotterdamu i okolic na wypadek ekstremalnego podniesienia się poziomu wody w Morzu Północnym; zapora powstała w latach 1991–1997 i jest jedną z największych ruchomych struktur na Ziemi. Decyzję o zamknięciu bariery podejmuje komputer na podstawie danych o pogodzie i poziomie wody. Przejazd do ROTTERDAMU – halle, De Hef lub Koningshavenbrug – wyłączony z eksploatacji stalowy, kolejowy most podnoszony nad basenem portowym Koningshaven zachowany jako zabytek; most Erazma – wiszący typu wantowego o długości 802 m; rejs po porcie; Raamsdonksveer – obiadokolacja i nocleg.

29.03.2023      4 dzień środa             250 km

Śniadanie – suchy prowiant. O godz.: 6.30 przejazd trasą: AALSMEER –poranna wizyta na największej giełdzie kwiatowej na świecie; KEUKENHOF nazywanego „największym ogrodem świata” – wizyta na wystawie kwiatowej; HAGA – spacer po stolicy politycznej Holandii; Raamsdonksveer – obiadokolacja i nocleg.

30.03.2023     5 dzień czwartek   250 km

Śniadanie. Przejazd do AMSTERDAMU – zwiedzanie: szlifiernia diamentów, zwiedzanie Rijksmuseum i muzeum Browaru Heineken,  rejs statkiem po kanałach Amsterdamu spacer ulicami starego Amsterdamu m.in. Plac Dam, Pałac Królewski, Nowy Kościół, obiadokolacja; stalowy most drukowany na drukarce 3-D, indywidualny spacer po dzielnicy „czerwonych latarni”; Raamsdonksveer – nocleg.

31.03.2023      6 dzień piątek            350 km

Śniadanie. Przejazd trasą: ALKMAAR – gdzie będziemy obserwować mający wielowiekową tradycje targ serów; ZAANSE SCHANZ – zwiedzenie skansenu na terenie którego zgromadzono domy, wiatraki i inne budowle typowe dla Niderlandów w tym wytwórnie chodaków i serów; HAARLEM – zwiedzenie stolicy Niderlandów Północnych; Raamsdonksveer – obiadokolacja i nocleg.

01.04.2023      7 dzień sobota  700 km

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski trasą: WUPPERTAL – przejazd najdłuższą na świecie, działającą od ponad 120 lat linia kolei podwieszanej, która ma około 13 kilometrów długości i łączy różne dzielnice miasta Wuppertal; Venlo; Duisburg; Merseburg – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

02.04.2023      8 dzień niedziela        700 km

Śniadanie. Przejazd trasą: LIPSK  zwiedzanie m.in.: największy w Europie dworzec kolejowy, budynki opery, giełdy, starego ratusza, starej wagi miejskiej, przerwa na dobre piwo w „Auerbachs Keller” czyli zabytkowych XVI-to wiecznych piwnicach uwiecznionych na kartach „Fausta” przez Goethego i Kościół Św. Tomasza, gdzie kantorem był J.S. Bach; Zgorzelec postój na obiad, Wrocław, Kraków. Przyjazd do Krakowa ok godz.: 2000.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Cena: PLN     5.300 przy 16 uczestnikach

W cenie:

 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja;
 • 7 noclegów w tym 2 tranzytowe w Niemczech i 5 w Niderlandach (pokoje 2 – 3 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 7 śniadań, 6 obiadokolacji i 2 obiady (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 26.03, ostatni: obiad w dniu 02.04.23);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • korzystania z systemu „Tour Guide”
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, ul. Siedmiogrodzkiej 9: koszty leczenia (30 000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

Amsterdam NocąHaarlem

 

Tags: