ALASKA 2023

ośnieżone góry alaska

18.05.2023      dzień 1:           czwartek

Godz.: 300 spotkanie na lotnisku w Warszawie. Godz.: 600 wylot do Amsterdamu. Przylot o godz.: 800 i o godz.: 1250 wylot do Minneapolis. Przylot o godz.: 1440 i o godz.: 1815 wylot do Anchorage. Przylot o godz.: 2100. Spotkanie z angielskojęzycznym kierowcą – przewodnikiem. Transfer vanem do miejsca zakwaterowania, nocleg.

19.05.2023      dzień 2:           piątek

Śniadanie. Zwiedzanie ANCHORAGE: spacer Czwartą Aleją, malownicza laguna Westchester, punkt widokowy Woronzof, jezioro Hood, spacer szlakiem Potter Marsh. Przejazd trasą: miasteczko GIRDWOOD z widokiem na Cook Inlet, nazywane kiedyś Miastem Lodowców, które zachwyca swoim położeniem, o czym przekonamy się wjeżdżając kolejką na pobliski szczyt górski Alyeska. Wizyta na terenie kopalni złota Crow Creek (jeżeli warunki pozwolą samemu spróbujemy wypłukać grudki złota). Zatrzymamy się na zdjęcia wspaniałych widoków nad Jeziorem Portage. Przejazd do SEWARD miasteczka położonego nad Zatoką Resurection w otoczeniu dziesiątków lodowców. Nocleg i kolacja w Seward.

20.05.2023      dzień 3:           sobota

Śniadanie. Kolejny dzień i kolejna niezapomniana przygoda. Tego dnia wybierzemy się na 6 godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów, podczas którego wypatrywać będziemy również maskonurów czy lwów morskich. Otoczenie szczytów górskich i lodowców sprawi, że rejs będzie wspaniałą przygodą. Po powrocie (jeżeli droga będzie otwarta) pojedziemy na punkt z widokiem na lodowiec Exit. Spokojny wieczór w Seward – spacer głównym deptakiem. Kolacja i nocleg w Seward.

21.05.2023      dzień 4:           niedziela

Śniadanie. Przejazd do COOPER LANDING i spacer nad jeziorem Kenai. Wizyta przy rosyjskim ortodoksyjnym kościele w NINILCHIK. Postój w ANCHOR POINT z przepięknymi plażami i widokiem na wulkany. Szansa na obserwację bielików amerykańskich. Jeżeli będzie otwarte odwiedzimy Island and Ocean Visitor Center.  HOMER – malowniczo położone pośród przykrytych lodowcami szczytów jest jednym z najpiękniejszych miejsc Alaski. Spacer po Homer Spit, gdzie zajrzymy do lokalnych sklepików i zobaczymy jak toczy się życie w „Miasteczku Na Końcu Drogi”. Wizyta na plaży Bishop. Kolacja i nocleg.

22.05.2023      dzień 5:           poniedziałek

Śniadanie. Długi przejazd do Palmer. Wizyta w Alaska Wildlife Conservation Center – obserwacja niedźwiedzi, bizonów, łosi, karibu i innych zwierząt Alaski. Malowniczy przejazd pomiędzy górami Talkeetna i Chugach z licznymi przystankami na zdjęcia. Kolacja i nocleg w  okolicach Palmer.

23.05.2023      dzień 6:           wtorek

Śniadanie. Przejazd trasą: punkt widokowy na lodowiec Matanuska. Wizyta  na punkcie widokowym na lodowiec Worthington. Postój przy wodospadach kanionu Keystone. Spacer po  dawnym VALDEZ zniszczonym przez trzęsienie ziemi. Wizyta przy wylęgarni łososi. Kolacja i nocleg w Valdez.

24.05.2023      dzień 7:           środa

Śniadanie. Całodniowy przejazd do Fairbanks. Po drodze krótkie przystanki widokowe na trasie: góry Wrangla – Świętego Eliasza, ropociąg Trans-Alaska, pasmo gór Alaska. Wizyta w Domu Świętego Mikołaja w NORTH POLE (jeżeli będzie otwarty). Kolacja i nocleg w Fairbanks, drugim pod względem zaludnienia okręgu Alaski.

25.05.2023      dzień 8:           czwartek

Śniadanie. FAIRBANKS – zwiedzanie najważniejszych punktów miasta: Morris Thompson Visitor Center, rzeka Chena, Auto Muzeum. Krótki postój w miasteczku NENANA. Zajrzymy do miasteczka HEALY, gdzie zobaczymy replikę słynnego Magicznego Bus’a z książki i filmu „Wszystko za życie”. Postoje na punktach widokowych do obserwacji najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali. Kolacja i nocleg w Denali.

26.05.2023     dzień 9:           piątek

Śniadanie. Specjalnie przygotowanymi autokarami Tundra Wilderness udamy się w głąb PARKU NARODOWEGO DENALI, gdzie pojawi się szansa  na bezpieczną obserwację dzikich zwierząt, w tym niedźwiedzi grizzly, łosi czy karibu (praktyka dowodzi że średnio niedźwiedzia grizzly widzi 1 na 3 grupy). Warto żeby każdy uczestnik miał ze sobą małą lornetkę, bo obserwacja odbywa się tylko i wyłącznie z autokaru. Podczas przejazdu przewodnik opowiada o parku, a autokar jest wyposażony w ekrany, na których z przybliżeniem można obserwować spotkane zwierzęta. Autokary to jedyny sposób aby dostać się w głąb parku, a kierowca – przewodnik da wystarczająco dużo czasu na fotografowanie. Drugi nocleg w Denali.

27.05.2023     dzień 10:         sobota

Śniadanie. Wizyta w Denali Park Visitor Center. Transfer grupy na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem widokowym Wilderness Express Dome Cars z możliwością podziwiania krajobrazu Alaski do TALKEETNA – miasteczka będącego inspiracją dla serialu „Przystanek Alaska”. Wizyta w lokalnym browarze oraz krótkie zwiedzanie miasteczka. Popołudniowy przejazd do Anchorage. Kolacja i nocleg w Anchorage.

28.05.2023      dzień 11:         wtorek

Godz.: 545 transfer na lotnisko. Godz.: 800 wylot z Anchorage do Seattle. Przylot o godz.: 1235 i o 1725  wylot do Amsterdamu.

29.05.2023      dzień 12:         środa

Przylot o godz.: 1220 i o godz.: 1430 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Okęcie o godz.: 1625.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena:             przy 11 ucz.  4.500 USD + 5.800 PLN

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Amsterdam – Minneapolis – Anchorage – Seattle – Amsterdam – Warszawa;
 • lokalny transport klimatyzowanym 15 osobowym vanem (bagaże w przyczepce);
 • 10 noclegów  w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu:  9 śniadań i 9 kolacji;
 • przejazd pociągiem na trasie Denali  – Talkeetna w Wilderness Express Dome Cars;
 • wjazd do Parku Denali autokarem typu Tundra Wilderness;
 • wstępy do: Anchorage Wildlife Conservation Center i Island and Ocean Visitor Center ;
 • 6-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów;
 • wjazd kolejką widokową Alyeska;
 • usługi lokalnego angielskojęzycznego kierowcy – przewodnika oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31; koszty leczenie (200.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN od osoby i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 PLN od osoby;

Cena nie obejmuje:

 • kosztów rejestracji w systemie ESTA (21 USD) oraz wizy (160 USD) (jeżeli ktoś musi mieć wizę);
 • napiwków dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 50 USD od osoby;
 • opłat  za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę) cena ok 3%;

 

 

Zdjęcia Damian Hadaś

Tags: