BAJKAŁ

Dzień 1           24.07.2019

O godz.: 1100 spotkanie na lotnisku w Warszawie. O godz.: 1245 wylot z Warszawy do Moskwy. Przylot o godz.: 1540 i o godz.: 1725 wylot do Irkucka.

Dzień 2           25.07.2019

Godz.: 400 przylot do Irkucka; transfer do hotelu; zakwaterowanie, krótki wypoczynek.

Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA – plac Kirowa, „Wieczny ogień” – pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej, rzymsko-katolicka katedra, cerkiew Podniesienia Krzyża Pańskiego, dawne carskie więzienie. Kościół Grobu Pańskiego, Kościół Odkupiciela, neogotycki „polski kościół”, ulica Karola Marksa i oryginalne drewniane budynki, tworzące niepowtarzalną atmosferę miasta, Pomnik Lenina, „Biały Dom” – rezydencja Michaiła Sybirjakowa, a później  gubernatorów Syberii Wschodniej, wizyta w Muzeum Regionalnym, pomnik cara Aleksandra III, bulwar Gagarina, wizyta na tętniącym życiem Rynku Centralnym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3           26.07.2019

Śniadanie. Transfer z hotelu na przystań i rejs najszybszym wodolotem na jeziorze Bajkał – „Wostok” do Listwianki. Przejazd autokarem do TALCY gdzie odwiedzimy architektoniczno – etnograficzne Muzeum Budownictwa Drewnianego „Talcy”. W kolekcji znajdują się unikatowe eksponaty z historii, architektury i etnografii XVII-XX w.; w muzeum zorganizowano cztery strefy historyczne i kulturalne: Buriacką, Ewenków, Rosjan i Tofów. Tutaj turyści poznają styl życia, kulturę i wierzenia rdzennych mieszkańców regionu Bajkał i mogą spróbować potraw  syberyjskiej kuchni i sprawdzić się w rozrywkach ludowych. Powrót do LISTWIANKI gdzie zwiedzimy Muzeum Limnologiczne (w jego akwariach są prezentowane główne rodzaje ryb Bajkału i Nerp), spojrzymy na „źródło” Angary – jedynej rzeki wypływającej z Bajkału i wyjedziemy kolejką krzesełkową na Skałę Czerskiego, skąd przy dobrej pogody rozpościera się szeroka panorama. Na lokalnym rynku możemy również kupić pamiątki wykonane przez syberyjskich mistrzów lub spróbować wędzonych ryb z Bajkału: omula  i  sieji. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4           27.07.2019

Śniadanie. Rejs wodolotem m/v „Kometa” z Listwianki przez Jezioro Bajkał do Zatoki Zagli Bay na Wyspie OLCHON – porośniętej reliktowymi stepami z licznymi zatoczkami, bystrzami i skalistymi przylądkami. Przejazd autobusem do CHUŻIR – głównej wioski wyspy Olchon, położonej w jej środku na brzegu tzw. „Małego Morza”. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejście na Półwysep BURCHAN – „Skała Szamana” – najbardziej charakterystyczne miejsce na Olchonie, święte dla Buriatów, jedno z dziewięciu najświętszych miejsc dla szamanizmu w Azji i na plażę Zatoki Sarajskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5           28.07.2019

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka rosyjskim uazem na północny brzeg wyspy Olchon – przylądek Choboj. Niesamowity przegląd krajobrazów – od podobnych do bałtyckich plaż do tajgi czy też klifów norweskich. Przejazd około   45 km w jedną stronę przez wsie: Chałgaj – PIESCZANKA / Piesczanaja /: ruchome wydmy, ruiny obozu z lat 50-tych i 60-tych. – gdzie przebywali także Polacy – PRZYLĄDEK TRZEJ BRACIA /Sagan-Chushun/: skalisty przylądek z trzema sąsiadującymi blokami skalnymi – PRZYLĄDEK CHOBOJ: najbardziej wysunięty na północ punkt wyspy Olchon, przypominający kształtem psa, co dało mu imię w języku buriackim /Hoboj/; wspaniała panorama Gór Przymorskich i Półwyspu Świętego Nosa. Na obiad w formie pikniku zjemy uchę z omula – ryby która występuję tylko w Bajkale. Powrót przez Uzury do Chużir. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość skorzystania z „bani” – rosyjskiej łaźni.

Dzień 6           29.07.2019

Śniadanie. Wycieczka łodzią wzdłuż południowej części wyspy Olchon i wysepek Morza Małego (6 – 7 godzin). Postój w „Kamczatce” rybaków, miejscu, w którym zobaczymy, jak łowi się ryby w Bajkale. Następnie trasa poprowadzi między malowniczymi wysepkami, grotami i jaskiniami do wyspy OGOJ – świętego miejsca dla buddystów, gdzie odwiedzimy buddyjską stupę a także buriackie źródła lecznicze. Na pokładzie zjemy bajkalski obiad. Powrót do hotelu w Chużir. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7           30.07.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: Wyspa Olchon; przeprawa promowa przez Morze Olchoński; Jelancy; Bajandaj; UST-ORDA – wieś Buriacka, wizyta w lokalnym muzeum, spotkanie z szamanem; lunch w lokalnej restauracji, w której zjemy dania buriackie; WIERSZYNA – do dziś mieszkają w niej potomkowie emigrantów z Małopolski, którzy w 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie, marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. spacer po wsi, zwiedzanie klubu polskiego oraz wizyta w Kościele i spotkanie z proboszczem który opowie nam historię Polaków w Wierszynie; Irkuck: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8           31.07.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: ARSZAN. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9           01.08.2019

Śniadanie. Wycieczka w ARSZAN. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10         02.08.2019

Śniadanie. Przyjazd do Sludianki (jedynego na świecie dworca kolejowego z marmuru!). Udamy się w podróż pociągiem KRUGOBAJKALSKIM. 84-kilometrową linią kolejową poprowadzono wzdłuż skalistego wybrzeża Bajkału. Na jej trasie znajduje się 40 tuneli, kilkanaście mostów i wiele innych obiektów inżynieryjnych. Promem przepłyniemy na drugą stronę Angary z portu Bajkał do Listwianki. Powrót autobusem do Irkucka. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11         03.08.2019

Śniadanie. O 1000 transfer na lotnisko. Godz.1310 wylot do Moskwy. Godz.: 1415 przylot do Moskwy i o godz.: 1805 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy o godz.:1910.

 UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Irkuck – Warszawa;
 • 9 noclegów, w tym: w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu, typu HB:  11 śniadań i 10 obiadokolacji (śniadania w formie bufetu) oraz dodatkowe posiłki wymienione w programie;
 • bilety kolejowe na przejazd Koleją Krugobajkalską;
 • bilety na przejazdy wodolotami Irkuck – Listwianka i Listwianka – Zagli Bay
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • lokalny transport autokarem i przejazdy UAZAMI na Wyspie Olchon;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:koszty leczenie (70.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
  ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Cena nie obejmuje:

 • kosztów wizy rosyjskiej;
 • napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 50 €;
 • korzystania z systemu „Tour Guide” 10€;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę) cena ok 3%;
Tags: