BRAZYLIA Brasilia, Amazonka, Iguazu, Rio de Janeiro

 • Home
 • Wycieczki
 • BRAZYLIA Brasilia, Amazonka, Iguazu, Rio de Janeiro
wycieczka do brazylii

Dzień 1  05.10.2022

O godz.: 400 zbiórka na lotnisku w Krakowie. O godz.: 635 wylot do Amsterdamu. Przylot o godz.: 840. O godz.: 1245 wylot do Rio de Janeiro i przylot o godzinie 1935. Załatwienie formalności paszportowych, odebranie bagażu i przejazd autobusem do hotelu; nocleg.

 

Dzień 2  06.10.2022

Śniadanie. Zwiedzanie RIO DE JANEIRO – kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol.: Garbus, 710m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela skąd rozpościera się widok na całe miasto w tym most Rio–Niterói. Kolejnym punktem programu będzie centrum miasta i klimatyczna dzielnica Lapa ze słynnymi schodami Selaron; pieszy spacer po centrum Rio: Akwedukt Lapa, nowoczesna Katedra w kształcie piramidy oraz plac Cinelândia – centrum kulturalne Rio de Janeiro. Okolice placu skupiają najważniejsze budynki miasta min.: Teatr Narodowy, Bibliotekę Narodową czy Muzeum Sztuk Pięknych, spacer po centrum Rio. Przejazd do Muzeum Jutra i zwiedzanie tego pięknego obiektu. Przejedziemy wzdłuż pięknych plaż miasta m.in. Flamengo, Botafogo oraz zatrzymamy się na słynnej plaży Coapacabana. Przejazd na kolację do restauracji Carretao w dzielnicy Ipanemia. Powrót do hotelu; nocleg.

 

Dzień 3  07.10.2022

Śniadanie. O godz.: 730 transfer na lotnisko i o godz.: 1105 wylot do Brasilii – stolicy Brazylii. Przylot o godzinie 1255. Przejazd na zwiedzanie BRASILII –  miasta uznawanego przez niektórych za swoiste muzeum urbanistyki i modernizmu, a to wszystko dzięki zaangażowaniu do projektowania dwóch wybitnych architektów Oscara Niemeyer i Lucio Costy. Zwiedzanie rozpoczniemy od zobaczenia mostu Juscelino Kubitschek i przejazdu szerokimi alejami, bez tradycyjnych, znanych nam skrzyżowań ze światłami. „Tesourinhas” czyli „małe nożyczki”  to zielone tereny pełne drzew i kwiatów zaprojektowane przez urbanistę Lucio Costę w celu zastąpienia tradycyjnych skrzyżowań. Kolejnym punktem będzie odwiedzenie Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej otwartej w 1958 r., a zaprojektowanej przez Oscara Niemeyera; mieszkalny Super Block; Sanktuarium Dom Bosco, jeden z najpiękniejszych kościołów katolickich w Brasilii; miejski sektor wojskowy, w którym znajduje się kwatera główna armii; przejedziemy obok Muzeum i Mauzoleum Kubitschek w Juscelino; Katedra Metropolitalna Matki Bożej z Aparecidy, to kolejny projekt Oscara Niemeyera; Ministerstwo Esplanade; Pałac Itamaraty; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Plac Trzech Mocarstw oraz podziwianie z zewnątrz Pałau Planalto.  Jeżeli czas pozwoli to przejedziemy do Digita TV Tower. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4  08.10.2022

Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i o godzinie 835 wylot do Manaus – centrum Amazonii położonego w miejscu, gdzie Rio Negro wpada do Amazonki. Po przylocie ok. godz.: 1035 transfer m.in. łodzią do Amazon Tupana Lodge (ok. 4,5 godz.). Po zakwaterowaniu lunch a potem udamy się na wycieczkę po dżungli amazońskiej. Powrót do lodge. Po kolacji udamy się na wieczorną przejażdżkę na spotkanie oko w oko z aligatorami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. Powrót do lodge  i nocleg.

 

Dzień 5  09.10.2022

Po śniadaniu kolejna wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Powrót na lunch w lodgach, a po krótkim odpoczynku udamy się z wizytą do typowej amazońskiej chaty, zamieszkiwanej przez tzw. caboclos – czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków – poznamy codzienne zwyczaje współczesnych caboclos, będzie również możliwość łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

 

Dzień 6   10.10.2022

O 5 rano wyruszymy canoe na podziwianie wschodu słońca w Amazonii, obserwowanie ptaków i różowych delfinów. Powrót do lodge. Śniadanie. Transfer (ok 4,5 godz.) do Manaus. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 7   11.10.2022

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i o godzinie 1115 przelot przez San Paulo do Iguzau. Przylot o godzinie 2115; transfer do hotelu; zakwaterowanie i nocleg.

Uwaga. Ze względu na godzinę przylotu nie mamy zorganizowanej obiadokolacji. Wyżywienie tego dnia we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na lotnisku w Sao Paulo.

 

Dzień 8   12.10.2022

Śniadanie. Przejazd przez most Tancredo Neves do Argentyny. Zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. W czasie przejazdu ekologiczną kolejką i spacerze wyznaczonymi szlakami będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; podczas wycieczki przejdziemy trasę ok. 5km pomostami wśród wodospadów aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. W drodze powrotnej do Brazylii postój na zdjęcia przy Hito Tres Fronteras – „Punkcie trzech granic” po stronie argentyńskiej. Powrót do hotelu. Wieczorem przejazd na kolację i show prezentujące przegląd folkloru latynoamerykańskiego. Kolacja bufetowa z wyborem ponad 10 gatunków pieczonego mięsa, bogaty bufet sałatkowy i kuchnia lokalna. Podczas kolacji ponad 2 godz. show prezentujące folklor latynoamerykański od tanga, przez bolero, salsę, mariachi oraz sambę karnawałową w wielkim finale. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 9  13.10.2022

Po śniadaniu wycieczka do tamy Itaipu i zwiedzenie drugiej co do wielkości  hydroelektrowni na świecie. W elektrowni zainstalowano 20 generatorów po 700 MW (moc elektrowni wynosi 14 GW). Rocznie produkuje do 95 TWh (terawatogodzin), co pokrywa zapotrzebowanie na prąd Paragwaju w 95% i ok. 20% zapotrzebowania Brazylii. Powrót nad wodospady Iguazu; przejście po brazylijskiej stronie szlakiem umożliwiającym podziwianie wspaniałych kaskad wodnych, spotkanie z największym wodospadem Iguaçu – Garganta del Diablo. Lunch w formie bufetu z widokiem na wodospady! Przejazd na lotnisko.  O godz.: 1920 wylot do Sao Paulo. Przylot o godz.: 2100 i o godz.: 2150 wylot do Rio. Przylot o godz.: 2250. Przejazd na wybrzeże Costa Verde (ok. 3 godz.).  Nocleg w klimatycznej CASA DO BICHO PREGUICA.

Dzień 10 -11  14 – 15.10.2022

Śniadanie. Dni wolne, obiadokolacja i nocleg.

Opcjonalnie rejs katamaranem  po najpiękniejszych plażach i okolicach Angra dos Reis i Ilha Grande.

Na pokładzie przekąski, owoce i caipirinha!!

 

 

Dzień 12  16.10.2022

Śniadanie. Ok. 10:00 wykwaterowanie i przejazd do Rio de Janeiro ok. 3 godz. jazdy. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie wjazd kolejką na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru, 396m n.p.m.).

W drodze na lotnisko przejedziemy obok słynnego stadionu Maracanã i Sambodromo – to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie.  Lampka szampana za udany wyjazd. Przejazd na lotnisko. O godz.: 2155 wylot do Amsterdamu.

 

Dzień 13  17.10.2022

Przylot o godz.: 1415 do Amsterdamu i o godz.: 1520 wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa o godz.: 1710.

 

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie obiektów zależne jest od aktualnych restrykcji covidowych. godziny przelotów wewnętrznych orientacyjne.

 

Cena:             13.350 PLN dla 26 uczestników

Ostateczna cena zależy od ceny biletów w momencie ich rezerwacji oraz kursu dolara.

 

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Kraków – Amsterdam – Rio de Janeiro – Amsterdam – Kraków;
 • przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro – Brasilia – Manaus – Foz do Iguazu – Rio de Janeiro;
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i łodziami po Amazonce;
 • 9 noclegów  w hotelach 4*/3* w pokojach dwuosobowych i 2 noce w lodge nad Amazonką z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu,  typu HB: 12 śniadań, 8 obiadokolacji, 4 lunche;
 • safari po Amazonce (3 dni i dwie noce);
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie: w Signal Iduna P.T.U SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:  od kosztów leczenie (100.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstw nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN); zakres rozszerzony o ryzyka związane z chorobami przewlekłymi)

 

Cena nie obejmuje:

 • korzystania z systemu „Tour Guide” 10€;
 • obligatoryjne napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 60 €;
 • opłat  za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłata za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);
Tags: