BURSZTYNOWYM SZLAKIEM

Trójmiasto, Pojezierze Gdańskie
Sezon: wiosna, jesień

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do MALBORKA – zwiedzanie największego zamku krzyżackiego; przejazd w okolice Gdańska – zakwaterowanie (obiadokolacja i nocleg).

2 dzień
Śniadanie. Przejazd trasą: GDYNIA – spacer Nabrzeżem Kościuszki – możliwość zwiedzenia (do wyboru) chluby polskiej floty: ORP „Błyskawica”, żaglowca „Dar Pomorza” lub Muzeum Oceanograficznego; SOPOT – spacer po molo; GDAŃSK-OLIWA – spacer po parku, zwiedzanie katedry słynącej ze wspaniałych organ; przejazd do GDAŃSKA – zwiedzanie, m.in.: Stare Miasto z jego najcenniejszymi zabytkami, m.in.: Katedra pod wezwaniem NMP – największy kościół halowy Europy środkowej, spacer Drogą Królewską, Długim Targiem i nad Motławą, gdzie zobaczymy m.in.: Bramy Wyżynną, Złotą, Zieloną, Dwór Artusa, fontannę Neptuna, Stary Żuraw, Westerplatte; powrót do miejsca zakwaterowania (obiadokolacja, nocleg).

3 dzień
Śniadanie. Przejazd trasą: KRYNICA MORSKA – przepłynięcie do FROMBORKA – miasta, w którym mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik i gdzie napisał największe swoje dzieło „O obrotach sfer niebieskich” – zwiedzanie unikatowego w Europie, warownego zespołu katedralnego z kościołem katedralnym, wieżą i Muzeum Mikołaja Kopernika; ELBLĄG – spacer po Starym Mieście z kościołem św. Mikołaja i Bramą Targową; powrót do miejsca zakwaterowania (obiadokolacja, nocleg).

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Elbląga – przepłynięcie KANAŁEM ELBLĄSKO – OSTRÓDZKIM zbudowanym w połowie XIX wieku; na odcinku 80 km różnica poziomów wynosi 100 metrów i pokonywana jest za pomocą 4 śluz i 5 pochylni; przejazd do PELPLINA – od XIII w. siedziba cystersów – zwiedzanie katedry – perły architektury gotyckiej;
Powrót do miejsca wyjazdu.

Tags: