
CHINY KRAJ ŚRODKA 2025
Dzień 1 31.03.25.
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz.: 15.00 o godz.: 17.00 wylot z Warszawy do Doha.
Dzień 2 01.04.25.
Przylot do Doha o godz.: 0.10. O godz.: 02.05 wylot do Pekinu. O godz.: 15.00 – przylot do Pekinu. Odprawa celno – paszportowa i spotkanie z przewodnikiem chińskim. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 02.04.25.
Śniadanie. Przejazd do świątyni Yonghe Gong – wybudowana w 1694 r. jest największym klasztorem lamajskim poza Tybetem. W głównym pawilonie znajduje się wielki posąg Buddy. Przejazd do leżącego na obrzeżach Pekinu Pałacu Letniego, który niegdyś pełnił funkcję cesarskich ogrodów. Przejazd do Juyongguan – zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego. Ta największa budowla na Ziemi broniła terytorium cesarzy przed najazdami ludów stepowych, także ochraniała na całej swej długości chińską część Jedwabnego Szlaku. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków budowli uznawanej za jeden z cudów świata. W drodze powrotnej postój przy obiektach olimpijskich (stadion i pływalnia – z zewnątrz) oraz przy niezwykłym w swej architekturze budynku telewizji (2008r.). Obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 4 03.04.25.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Pekinu: Świątynia Nieba – najsłynniejszy kompleks świątynny Pekinu, gdzie co roku cesarze z dynastii Ming i Qing składali ofiary, modląc się do Nieba o pomyślne zbiory. Krótki postój przy gmachu Opery Państwowej. Plac Tienanmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – główny plac stolicy, największy plac miejski na świecie. Krótki postój przy gmachu Opery Państwowej. Zakazane Miasto – zawdzięczające swą nazwę temu, iż przez pięćset lat było niedostępne dla zwykłych ludzi i stanowiło samodzielny, samowystarczalny świat. Dzisiaj jest to największy i najlepiej zachowany zabytkowy kompleks na terenie całych Chin. Przejażdżka rikszami po najstarszej dzielnicy miasta (Hutong), podglądanie codziennego życia mieszkańców, które toczy się wśród tradycyjnych zabudowań, z wąskimi uliczkami, do których przylegają bramy wejściowe do małych, wspólnych dziedzińców, wokół których ulokowane są parterowe zabudowania z nieotynkowanej cegły. Obiadokolacja. Transfer na dworzec. Przejazd nocnym pociągiem (wagony sypialne, 4 osoby w przedziale) do Luoyang.
Dzień 5 04.04.25.
Przyjazd do Luoyang w godzinach rannych, transfer do hotelu na śniadanie. Całodzienna wycieczka do Klasztoru Shaolin. Wzniesiony w 377 roku na potrzeby buddyjskich mnichów klasztor na górze Shaolin (shao – młody; lin – las) zasłynął dzięki rozwiniętej tu sztuce medytacji i walki, zwanej Kung Fu. Pokaz walki. „Las Pagód” – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Powrót do miasta. Obiadokolacja, transfer do hotelu, nocleg.
Dzień 6 05.04.25.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Grot Smoczej Bramy (Longmen Grottoes), słynących ze znajdujących się tu posągów i płaskorzeźb, których jest blisko sto tysięcy. Groty wykute są w wysokim kamiennym zboczu na długości jednego kilometra. Buddyjskie rzeźby można tu podziwiać nie tylko w tysiącu trzystu otwartych grotach, ale także na ich frontonach. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem wysokich prędkości do Xi’an (G653, 11:55/13:38). Zwiedzanie murów obronnych, otaczających najstarszą część miasta. Obiadokolacja – „Pierożkowy bankiet” (degustacja ok. 16-tu rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków), transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 7 06.04.25.
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Terakotowej Armii. Terakotowa Armia uważana jest za jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych zabytków świata. W 1974 roku rolnicy kopiący studnię natrafili na fragmenty posągów żołnierzy. Do dnia dzisiejszego odkryto łącznie około 7 000 figur terakotowych, przy czym każda jest inna. Poszczególni żołnierze różnią się rysami i wyrazem twarzy, budową ciała, a nawet napięciem mięśni. Powrót do XI’AN. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, zbudowanego w chińskim stylu w muzułmańskiej części miasta; jest to jedna z najstarszych tego typu budowli w Chinach. Dalej zwiedzanie wzniesionej w VII wieku n.e. Pagody Wielkiej Gęsi. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 8 07.04.25.
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko. O godz.: 805 wylot do Guilin – jednego z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Przejazd autokarem do Longsheg – wioski mniejszości narodowych Rejonu Autonomicznego Guangxi. Droga do Longsheng słynie z zapierającego dech w piersiach krajobrazu Gór Smoczego Grzbietu pokrytego polami tarasowymi. Spacer pośród tarasów ryżowych na punkt widokowy. Powrót do Guilin. Obiadokolacja, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 9 08.04.25.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu. Rejs statkiem po rzece Li do miejscowości Yangshuo. Ponad 4 godziny rejs wśród malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach, których szczyty odbijają się w wodzie. Lunch na statku. Spacer po Yangshuo nazywanym przez chińczyków „małym rajem w dużym kraju”, gdzie pośród wielu kolorowych stoisk można kupić ciekawe, oryginalne pamiątki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 10 09.04.25.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do Guilin na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem wysokich prędkości do Chongqing (G3722, 09:43//13:41). Zwiedzanie malowniczego Starego Miasta Ciqikou. Wizyta w lokalnej herbaciarni. Obiadokolacja w stylu syczuańskim. Wejście na statek i zaokrętowanie, nocleg na statku.
Dzień 11 10.04.25.
Śniadanie na statku. Rozpoczęcie rejsu po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Po południu – zejście na ląd, zwiedzanie Fengdu, zwanego “Miastem Duchów”. Wg tradycyjnych wierzeń tutaj trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj. Powrót na statek, kontynuacja rejsu. Obiad, kolacja i nocleg na statku.
Dzień 12 11.04.25.
Śniadanie. Przepłynięcie przez przełom Qutang – pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom drugi Wu – zwany Wąwozem Czarownic, w którym po obu stronach rzeki wznoszą się tysiącmetrowe skały. Po południu – zejście na ląd. Niezwykłe widoki w czasie przejażdżki małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong w miejscu zwanym „Trzema Małymi Przełomami”. Powrót na statek. Przepłynięcie przez przełom trzeci Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.
Dzień 13 12.04.25.
Śniadanie na statku. Dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy – będącej efektem jednego z największych na świecie projektów hydrotechnicznych. Zakończenie rejsu w Yichang; transfer na dworzec kolejowy, przejazd szybkim pociągiem do Suzhou (D954 14:06/19:50). Po przyjeździe do Suzhou – obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 14 13.04.25.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Suzhou – miasta nazywanego „Wenecją Wschodu” i miastem – ogrodem; Ogród Mistrza Sieci – jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów; wizyta w fabryce jedwabiu – obserwacja procesu produkcji jedwabiu; przejazd do Luzhi – usytuowanej na sieci kanałów zabytkowej wodnej wioski, stanowiącej dużą atrakcję turystyczną ze względu na zachowane niezmienne od lat styl i tradycję; przejażdżka łodziami po malowniczych kanałach. Przejazd do Szanghaju. Obiadokolacja, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Rejs statkiem po rzece Huang Pu wzdłuż tonących w tysiącach świateł nadbrzeży. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 15 14.04.25.
Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju – tu można zobaczyć nowoczesne Chiny, to miasto pełne drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Przejazd przez najnowocześniejszą dzielnicę miasta z wieżą telewizyjną „Perła Orientu (468 m); Wieża Shanghai Center – panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na szczycie gmachu. Bund – słynna promenada nadbrzeżna, skąd można podziwiać panoramę nowoczesnej dzielnicy Pudong; Świątynia Nefrytowego Buddy – aktywne miejsce kultu religijnego wyznawców Buddyzmu, miejsce przechowywania cennych posągów przywiezionych do Chin z Birmy. Stare miasto – czas wolny na spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja, Transfer na lotnisko (częściowo najszybszą kolejką świata „Maglev”);
Dzień 16 15.04.25.
O godz.: 00.35 – wylot z Szanghaju do Doha;
Godz.: 04.50 – przylot do Doha i o godz.: 08.35 – wylot do Warszawy;
Godz.: 13.3030 – przylot do Warszawy.
UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
CENA: 17.500 PLN dopłata do pokoju i kabiny jednoosobowej – 3.000 PLN
Min ilość ucz. 12 ucz.
W cenie:
- bilety lotniczy na trasach: Warszawa – Doha – Pekin i Szanghaj – Doha – Warszawa oraz Xian -Guilin;
- 13 noclegów, w tym: 9 w hotelach 4* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem, 3 noclegi w kabinach 2 osobowych z WC i prysznicem na statku w czasie rejsu po Jangcy i jeden w nocnym pociągu w przedziale 4 osobowym;
- wyżywienie wg programu, typu HB: 13 śniadań i 14 obiadokolacji w chińskich restauracjach, zwykle 7 – 8 potraw podawanych przy 8-osobowym stole w tym Bankiet Pierożkowy oraz lunch w czasie rejsu po rzece Li i 2 obiady w czasie rejsu po rzece Jangcy (pierwsze świadczenie obiadokolacja w dniu 1.04.25 ostatni obiadokolacja w dniu 14.04.25);
- bilety kolejowe na przejazd nocny na trasie Pekin – Luoyang – miejsca sypialne typu soft, 4 osoby w przedziale;
- bilety kolejowe na przejazd pociągiem wysokich prędkości na trasie Guilin – Chongqing (2 klasa, miejsca typu soft);
- bilety kolejowe na przejazd pociągiem wysokich prędkości na trasie z Yichang do Suzhou (1 klasa, miejsca typu soft)
- bilety kolejowe na przejazd pociągiem magnetycznym MAGLEV na trasie Pudong – lotnisko;
- bilety na wieczorny rejs po rzece Huan Pu;
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
- usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
- lokalny transport klimatyzowanymi autokarami;
- ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (200.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN); ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
- obligatoryjne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN od osoby i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 PLN od osoby;
Cena nie obejmuje:
- napiwków dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych – 150 USD/os. płatne pilotowi po przylocie oraz 20 USD /os. (płatne bezpośrednio załodze statku przy zejściu z promu);
- opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane)
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);