DANIA 2023

Dzień 1.              09.09.2023

Godz.: 8.00 wylot z Warszawy do Kopenhagi. Przylot do stolicy Danii o godz.: 9.35 i przejazd trasą: Sjællands Odde; przepłynięcie promem do AARHUS – drugiego co do wielkości miasta Danii – spacer po starym mieście i wizyta w skansenie Stare Miasto; Aalberg zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.              10.09.2023

Śniadanie. Przejazd trasą: latarnia morska RUBJERG KNUDE; HIRTSHALS – zwiedzanie Oceanarium Morza Północnego; GRENEN – Centrum Przyrody Skagen Odde; SKAGEN – kościół pokryty piaskiem;

RÅBJERG MILE – wydma wędrowna. Powrót do Alborg zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.              11.09.2023

Śniadanie. Przejazd trasą: LINDHOLM HOJE – zwiedzenie muzeum; AGGERSBORG – pozostałość po największym z zamków wikingów; nazistowska twierdza HANSTHOLM obecnie muzeum II Wojny Światowej. Thisted  zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.              12.09.2023

Śniadanie. Zwiedzenie PARKU NARODOWEGO THY – najstarszego parku narodowego w Danii; VESTERVIG – Vestervig Kikre.  Esbjerg zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5                13.09.2023

Śniadanie. Przejazd do RIBE – spacer uliczkami, romańska katedra i ratusz; MANDØ  do której prowadzi grobla znajdująca się 1,5 metra nad dnem morskim zalewana podczas przypływu; CHRISTIANSFELD – zwiedzenie przykładu realizacji założeń planistycznych braci morawskich; panoramiczne zwiedzanie KOLDING; JELLING – znane z kościoła, kurhanów ostatniego pogańskiego władca Danii oraz jego małżonki. STARY I NOWY MOST NAD MAŁYM BEŁTEM; Odense zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6                14.09.2023

Śniadanie. ODENSE – zwiedzanie muzeum Andersena. Spacer uliczkami miasta. Przejazd do Korsør mostem STOREBÆLT nad Wielkim Bełtem; RONNEDE – zwiedzenie wieży widokowej ponad drzewami; STEVNS KLINT – jeden z najokazalszych klifów duńskiej Zelandii; ROSKILDE – pierwsza stolica Danii – spacer malowniczymi zaułkami, zwiedzanie katedry z XII w. z mauzoleum duńskich monarchów, wpisanej na listę UNESCO. Nocleg w Birkerod.

Dzień 7                15.09.2023

Śniadanie. Przejazd do HILLERØD – zwiedzenie zamku Frederiksborg; HELSINGØR z zamkiem Kronborg; RUNGSTED – wizyta w domu-muzeum duńskiej pisarki Karen Blixen. Powrót do Birkerod, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8                16.09.2023

Śniadanie. Przejazd mostem nad Sundem do MALMOE – zwiedzenie starówki: kościół Świętego Piotra, Ratusz, Stortorget, zamek, Turning Torso – wieżowiec zaprojektowany przez architekta Santiago Calatravę. Przejazd do KOPENHAGI zwiedzanie. Powrót do Birkerod, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9                17.09.2023

Śniadanie. Przejazd do KOPENHAGI zwiedzanie: Pomnik Syrenki, fontanna Gefion, Amalienborg, kościół „marmurowy”, pałac Rosenborg, Ratusz i inne; przejazd na lotnisko. O godz.: 19.45 wylot z Kopenhagi i przylot do Warszawy o godz.: 21.05.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena: 9.950 PLN przy min. 18 ucz.

Dopłata do pokoju jednoosobowego 1.900 PLN

 

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa – Kopenhaga – Warszawa (bagaż rejestrowy w cenie);
 • przejazd autobusem turystycznym 35 osobowym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 8 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 8 śniadań i 8 obiadokolacji, (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 9.09, ostatni: śniadanie w dniu 17.09);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (30.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN i Fundusz Pomocowy – 10 PLN;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • opłaty za korzystanie z systemu „tour-guide”;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

Tags: