ETIOPIA

 1 dzień

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. O godz.: 1700 wylot do Sztokholmu. Przylot o godz.: 1845 i o godz. 2050 wylot do Addis Abeby.

 2 dzień

Przylot do Addis Abeby o godz.: 620; odprawa paszportowa; transfer do hotelu; śniadanie. Zwiedzanie ADDIS ABEBY – muzeum archeologiczne i etnograficzne, kościoły, pomniki historyczne i MERKAT – największy otwarty i kolorowy rynek w Afryce; kolacja i nocleg w Ghion Hotel.

 3 dzień

Śniadanie. Przejazd przez ciekawe krajobrazowo i kulturowo rejony Etiopii – odwiedzimy stanowisko archeologiczne MELKA KUNTURE gdzie odkryte zostały szczątki hominidów zaklasyfikowane jako należące do Homo Erectus oraz prehistoryczne narzędzia kamienne, wizyta w TIYA – zwiedzanie kompleksu kamiennych steli (wpisanych na listę UNESCO), Butajira – postój na łyk kawy. Przejazd przez wioski ludu Gurage do Arby Minch; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Emerald Lodge.

 4 dzień

Śniadanie. Przejazd do CHENCHA, aby odwiedzić tradycyjną kulturę tkacką ludu Dorze i ich domy zbudowane z bambusowych tyczek i liści tzw. fałszywego bananowca sięgają 15 m wysokości, mają kształt głowy słonia i są bardzo trwałe. Powrót do Arba Minch i wycieczka łodzią po JEZIORZE CHAMO, aby zobaczyć 6 metrowe krokodyle, hipopotamy i kolorowe ptaki, pelikany, czaple i orły; kolacja i nocleg w Emerald lodge.

 5 dzień 350KM

Śniadanie. Odwiedzenie ludu Arbore w pobliżu CHEW BAHIR (Jeziora Stefanii) oraz wiosek ludów Tsemaye i Benna; przejazd do Turmi; kolacja i nocleg w namiotach na campingu.

 6 dzień 250KM

Śniadanie. Wczesne śniadanie i jazda w promieniach wschodzącego słońca do OMORATE wioski położonej przy granicy z Kenią, gdzie przekroczymy rzekę Omo by odwiedzić wioski ludu Dasenech którego życie nie wiele zmieniło się od setek lat. Popołudnie przejazd do KARO, aby odwiedzić lud Kara w wioskach położonych nad brzegiem rzeki Omo; Turmi; kolacja i nocleg w namiotach na campingu.

 7 dzień 150KM

Śniadanie. Przejazd do DIMEKA gdzie odwiedzimy atrakcyjny, kolorowy Targ Alduba i przyjedziemy do JINKA, gdzie odwiedzimy muzeum doliny Omo oraz centrum rękodzieła ludu Ari; kolacja i nocleg w namiotach na campingu..

 8 dzień 265KM

Śniadanie. Przejazd przez PARK NARODOWY MAGO, odwiedzimy wioskę ludu Mursi; przejazd do KEY AFER, aby odwiedzić lokalny targ; przejazd do KONSO, aby odwiedzić tradycyjną wioskę ludu Konso i zapoznać się z kamiennymi tarasami i ufortyfikowanymi osadami stanowiącymi spektakularny przykład żywej tradycji kulturowych sięgających 21 pokoleń wstecz (ponad 400 lat) dostosowanych do suchego, wrogiego środowiska. Krajobraz pokazuje wspólne wartości, spójność społeczną i wiedzę inżynieryjną swoich społeczności; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Korebta Lodge.

 9 dzień  335KM

Śniadanie. Przejazd do Aregash, zwiedzenie plantacji kawy, z tradycyjną ceremonią parzenia kawy; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Aregash Lodge.

 10 dzień 150KM

Po wczesnym śniadaniu przejazd trasą: SANKTUARIUM SENKELE, gdzie spotkamy  antylopy Swaynes endemiczny gatunek antylopy etiopskiej; Awassa zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu Haile Gebre Selassie Resort.

 11 dzień 300 KM

Po śniadaniu zwiedzanie targu rybnego na brzegu JEZIORA AWASSA i przejazd trasą: SANKTUARIUM PTAKÓW ABIAJATTA, aby zobaczyć różne gatunki ptaków, takie jak flamingi, pelikany i inne gatunki wodne oraz ptaki lądowe; Addis Abeba; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Ghion hotel.

 12 dzień

Śniadanie. Poranny przelot do LALIBELI – zwiedzimy GRUPĘ SKALNYCH KOŚCIOŁÓW z VII wieku wybudowanych przez króla Lalibela i jego zwolenników; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Hotelu Lal.

 13 dzień

Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy półdniową wędrówkę (w towarzystwie kilku mułów) do KLASZTORU ASHETON MARIAM gdzie król Lalibela wyrzeźbił swój pierwszy skalny kościół – pod imieniem Św. Marii; po południu przejazd do kościoła YIMRHANE KIRISTOS z XI wieku stojącego na starannie ułożonych panelach z drewna oliwnego, które „pływają” w bagnistym gruncie; kolacja i nocleg w hotelu.

 14 dzień

Śniadanie. Przelot do AXUM, przejazd autobusem do hotelu; zakwaterowanie; zwiedzanie pierwszej stolicy Etiopii z V wieku p.n.e., kolebki chrześcijaństwa etiopskiego – zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców, kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza; kolacja i nocleg.

 15 dzień 285 KM

Po wczesnym śniadaniu przejazd przez atrakcyjny łańcuch GÓR SEMIEN, DOLINĘ TEKEZE do Debark; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Consular hotel.

 16 dzień

Śniadanie. Przez cały dzień przejazd do PARKU NARODOWEGO GÓR SEMIEN w którym rosną endemiczne rośliny, ptaki i ssaki jak Gelada Baboon lub Bleeding Chest Baboon i Walia Ibex; Debark – zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Hotelu Sonna

 17 dzień

Po śniadaniu przejazd trasą: GONDAREM zwiedzanie miasta, a po obiedzie przejazd do Bahir Dar; zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu Tana.

 18 dzień

Po wczesnym śniadaniu przejazd do wodospadów na BŁĘKITNYM NILU; wycieczka łodzią po jeziorze Tana – największym jeziorze w kraju w czasie której odwiedzimy klasztory, starożytne i tradycyjne malowidła kościelne; zapoznamy się z rzemieślniczą produkcją łodzi z papirusu; Bahir Dar – zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

 19 dzień

Śniadanie. Przejazd trasą: Małe Wodospady na Błękitnym Nilu, wulkaniczne jezioro Zengena, Debre Markos – zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

01.04.2019 20 dzień

Śniadanie. Błękitny Wąwóz, który przypomina Wielki Kanion Ameryki, Klasztor Debre Libanos z XV wieku,  skąd portugalscy misjonarze zaczęli mieć wpływy religijne w Etiopii; Addis Abeba – zakwaterowanie w hotelu aby odświeżyć się i przebrać; transfer na lotnisko; o godz.: 2340 wylot z Addis Abeby do Sztokholmu.

21 dzień

Przylot o godz.: 640 i o godz.: 0755 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz.: 935.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Sztokholm – Addis Abeba – Sztokholm – Warszawa ;
 • bilety na przeloty wewnętrzne: Addis Abeba – Lalibeli – Axum;
 • 18 noclegów, w tym: 13 w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem; 2 w pokojach 2 osobowych w  lodge; 3 w namiotach 2 osobowych;
 • wyżywienie wg programu, typu HB:  18 śniadań i  18 obiadokolacji  oraz dodatkowe posiłki wymienione w programie;
 • usługi polskiego pilota na całej trasie;
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i jeepami;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:koszty leczenie (100.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Cena nie obejmuje:

 • kosztów wizy USD;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty obligatoryjne USD;
 • napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych USD;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%;
Tags: