HOLANDIA SZKOLENIE

08.04.2019      1 dzień poniedziałek    1200 km

Godz.: 500 wyjazd z Krakowa i przejazd trasą: Wrocław, Olszyna, Magdeburg, Hanower, obiad w restauracji przy autostradzie, Hengelo, Apeldoorn, Zaltbommel – zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 09.04.2019      2 dzień wtorek  50 km

Śniadanie. Przejazd do HM De Bilt i wizyta w SWECO NEDERLAND B.V. – specjaliści SWECO z dziedziny gospodarki wodnej i ochrony środowiska zajmują się ograniczaniem szkodliwych emisji, odzyskiwaniem surowców wtórnych oraz zapewnieniem dostępu do czystej wody. Ponadto oferują rozwiązania zmniejszające wpływ na klimat i pozwalające na adaptację społeczeństwa do zmian klimatycznych.

Wykład na temat: „Prowadzenie inwestycji w świetle przepisów ochrony środowiska”  poruszającego tematy materiałów i zabezpieczenia antykorozyjnego przyjaznego środowisku, doświadczeń powodziowych i budowli hydrotechnicznych.

W zależności od czasu wizyty w SWECO NEDERLAND B.V. przejazd do UTRECHTU i zwiedzenie miasta; Zaltbommel – obiadokolacja i nocleg..

10.04.2019      3 dzień środa  350 km

Śniadanie. Przejazd trasą: HALSTERERN – Most Mojżesza – niespotykana koncepcja poprowadzenia mostu w wodzie, zamiast nad nią, jest dziełem holenderskiego RO & AD Architects. Most został wykonany z bardzo wytrzymałego drewna Accoya i pokryty specjalną wodoodporną powłoką zgodnie z technologią opracowaną przez Accsys Technologies; MOST ZELANDZKI – wybudowany w Zelandii zapewnia wycieczkę z niesamowitymi widokami na morze, dając wrażenie „przejeżdżania” po tafli wody; MAESLANTKERING – ruchoma zapora wodna na kanale Nieuwe Waterweg, niedaleko Hoek van Holland, w Holandii która wraz z zaporą Hartelkering oraz linią wałów przeciwpowodziowych jest częścią systemu przeciwpowodziowego Europoortkering (ostatni element wybudowany w ramach planu Delta) i stanowi kluczowy element ochrony przeciwpowodziowej około 1,5 mln ludności Rotterdamu i okolic na wypadek ekstremalnego podniesienia się poziomu wody w Morzu Północnym; zapora powstała w latach 1991–1997 i jest jedną z największych ruchomych struktur na Ziemi. Decyzję o zamknięciu bariery podejmuje komputer na podstawie danych o pogodzie i poziomie wody. Przejazd do ROTTERDAMU – wyjazd na 185 metrową wieżę „Euromast”, z której roztacza się widok na port i miast, zwiedzenie nowoczesnego centrum miasta, obiadokolacja;  De Hef lub Koningshavenbrug – wyłączony z eksploatacji stalowy, kolejowy most podnoszony nad basenem portowym Koningshaven zachowany jako zabytek; most Erazma – wiszący typu wantowego o długości 802 m; Zaltbommel – obiadokolacja i nocleg.

 11.04.2019      4 dzień czwartek 150 km

Śniadanie.  Przejazd trasą: KEUKENHOF nazywany „największym ogrodem świata” – wizyta na wystawie kwiatowej; przejazd do AMSTERDAMU – zwiedzanie szlifiernia diamentów, spacer ulicami starego Amsterdamu m.in. Plac Dam, Pałac Królewski, Nowy Kościół, zwiedzanie Rijksmuseum, rejs statkiem po kanałach Amsterdamu, obiadokolacja; spacer po dzielnicy „czerwonych latarni”; Zaltbommel – nocleg.

 12.04.2019      5 dzień piątek  180 km

Przejazd trasą: AALSMEER – poranna wizyta na największej giełdzie kwiatowej na świecie; ALKMAAR – gdzie będziemy obserwować mający wielowiekową tradycje targ serów; VOLENDAM – rybacka wioska; KATWOUDE – wizyta w wytwórni drewnianych chodaków i serów; AMSTERDAM – dalszy ciąg zwiedzanie miasta, m.in.: w muzeum Browaru Heineken,  czas wolny; Zaltbommel – obiadokolacja i nocleg.

 13.04.2019      6 dzień sobota   1.250 km

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski trasą: HANDERVIJK – zwiedzenie akweduktu Harderwijk; przyjazd w godzinach nocnych.

 14.04.2019      7 dzień niedziela

Przyjazd do Krakowa ok godz.: 200.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena: 3.850 PLN przy 20 uczestnikach

W cenie:

 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja;
 • 5 noclegów w hotelu (pokoje 2 – 3 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 5 śniadań i 5 obiadokolacji, (pierwszy posiłek: obiad w dniu 04.19, ostatni: śniadanie w dniu 13.04.19);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • korzystania z systemu „Tour Guide”
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (3000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).
Tags: