JAPONIA 2024

09.10.2024          Dzień 1  Warszawa – Doha

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz.: 15.00 i o godz.: 17.40 wylot do Doha.

10.10.2024          Dzień 2 Doha – Narita – Tokio

Przylot do stolicy Kataru – Doha o godz.: 00.10 i o godz.: 02.05 wylot do Japonii. Przylot o godz.: 18.35 na lotnisko Narita. Odprawa paszportowa, odebranie bagaży. Transfer do hotelu w Tokio, zakwaterowanie, nocleg.

11.10.2024          Dzień 3 Tokio – Nikko – Tokio

Śniadanie. Przejazd do NIKKO – Japończycy mają takie powiedzenie: „Nie mów Kekko (wspaniały), nie widząc Nikko” – most Shinkyo; zwiedzenie: świątyni Rinnoji, sanktuarium Toshogu ; przejazd do TOKIO (po drodze kolacja) do Shibuya Sky Observatory, z którego tarasu widokowego położonego na wysokości 202m podziwiać można piękną panoramę miasta. Wieczorem spacer w okolicach stacji Shibuya, która jest najmodniejszą dzielnicą dzisiejszego Tokio, pełna restauracji, barów, nocnych klubów, błyszcząca jaskrawymi neonami nigdy nie zasypia, przy północnym wejściu do stacji Shibuya stoi słynny pomnik psa Hachiko, a w pobliżu pomnika znajduje się największe w Shibuya i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio; kolacja, przejazd metrem do hotelu i nocleg.

12.10.2024          Dzień 4 Tokio – Kamakura – Hakone

rano wysyłamy bagaż zasadniczy do OSAKI

UWAGA ! zabieramy ze sobą rzeczy na 2 noce – 1 szt. bagażu podręcznego na osobę (bagaż zasadniczy – duża walizka zostanie przewieziony oddzielnie i spotkają się z nim Państwo za dwa dni wieczorem).

Śniadanie. Przejazd autobusem do KAMAKURA – położonego 50 km na południowy zachód od Tokio nadmorskiego miasta świątyń, które było siedzibą rządu w okresie XII – XIV w. Zwiedzimy świątynie Engakuji, Kenchoji, i przespacerujemy się po handlowej ulicy Komachi. Zwiedzimy też świątynię Tsurugaoka Hachimangu. W Kotoku in zobaczymy najważniejszy zabytek miasta – wykonany z brązu posąg Wielkiego Buddy wysoki na ponad 13 m Po południu przejazd autobusem do Hakone. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

13.10.2024          Dzień 5   Hakone – Owakudani – Togendai – Hakone

Śniadanie. Przejazd prywatnym autobusem do Hakone.

Przejazd pociągiem Hakone Tozan do Gora. Trasa wije się przez wąską, gęsto zalesioną dolinę, wznosząc się na wysokość ponad 300 metrów. Z Gora jedziemy naziemną koleją linową (jak na Gubałówkę) do Sounzan. Podczas gdy pociąg trawersując wspina się po stromych zboczach wjeżdżając na wysokość 209 metrów pasażerowie mogą podziwiać wspaniałe krajobrazy. Pociąg wjeżdża zygzakiem metodą zmiany kierunku jazdy. Zwrot następuje w 3 miejscach, w których motorniczy przechodzi na drugi koniec pociągu. Hakone Tozan jest jedną z niewielu kolei linowych w Japonii.

Z Sounzan kolejką linową Hakone Ropeway jedziemy do Owakudani. Już po drodze, a potem z platformy widokowej, widzimy zapierające dech w piersiach widoki na „Owakudani”, najsłynniejsze miejsce turystyczne Hakone. Opustoszałe zbocze góry pokryte pióropuszami dymu tworzy wyraźną scenę, tak pasującą do dawnej nazwy tego obszaru – Piekielnej Doliny. Teraz Hakone Ropeway wznosi się nad Owakudani. Istnieje również wiele malowniczych miejsc, które można zobaczyć z kolejki linowej. Od stacji Owakudani do strefy wulkanicznej prowadzi krótka trasa spacerowa, do licznych kominów parowych i bulgoczących basenów. Po postoju na zdjęcia na platformie widokowej jedziemy kolejką dalej do Togendai. Przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać widoki na górę Fudżi i jezioro Ashi. W Togendi przesiadamy się na statek piracki. W czasie rejsu możemy, gdy widoczność jest dobra, podziwiać ładne widoki na jezioro Ashi, okoliczne zalesione góry i górę Fudżi. Rejs kończymy w Hakone które było kiedyś ważnym punktem kontrolnym kontrolującym ruch wzdłuż Tokaido – szlaku łączącego Tokio z Kioto w feudalnym okresie Edo. Stąd rozpoczniemy dwugodzinny spacer tym historycznym szlakiem. W 2007 roku, po trzech latach prac budowlanych, zakończono odbudowę punktu kontrolnego Hakone. Punkt kontrolny wygląda teraz zgodnie ze swoją pierwotną formą, obejmującą bramy, ogrodzenie, pomieszczenia dla oficerów i piechoty, salę więzienną i wieżę widokową. Przejdziemy też fragmentem trasy wysadzanym cedrami do Amasake Chaya. Przejazd autobusem do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

14.10.2024          Dzień 6                Hakone – Mishima – Osaka

Śniadanie. Przejazd autobusem do MISHIMY do Sky Walk. Przejście po najdłuższej w Japonii (400m) wiszącej kładce dla pieszych ze wspaniałym widokiem (jeżeli dopisze pogoda) na górę Fudżi. Przejazd na stację Mishima; przejazd pociągiem Shinkansen z Mishimy do Osaki. Przejście pieszo do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

15.10.2024          Dzień 7 Osaka – Kioto – Osaka

Śniadanie. Godz.: 9:00 – wyjazd na jednodniową wycieczkę do KIOTO – kameralnego i spokojnego miasta. Ta dawna stolica Japonii uważana jest za centrum kulturalne kraju, skupiające liczne zabytki. Przez wieki Kioto nękane było przez liczne wojny oraz pożary, jednak jego walory kulturowe pozwoliły mu uniknąć nalotów w trakcie II wojny światowej. Zobaczymy: Kinkakuji – Złoty Pawilon, który nazwę zawdzięcza dachowi pokrytemu liśćmi z 18-to karatowego złota, będący zabytkiem japońskiego średniowiecza, zbudowany w 1390 roku jako prywatna rezydencja ustępującego szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Następnie udamy się do Zamku Nijo, zbudowanego na przełomie XVI/XVII w., dawnej rezydencji Tokugawa Leyasu, pierwszego Shoguna okresu Edo. Sławę zamek ten zawdzięcza bogato zdobionym wnętrzom oraz „słowiczym” podłogom, które podczas chodzenia wydają odgłosy podobne do świergotu ptaków, co stanowiło ciekawy system ostrzegania przed zbliżającymi się intruzami. Świątynia Fushimi Inari będąca ważnym sanktuarium shintoistycznym w Kioto, znanym z tysięcy bram torii w kolorze chińskiej czerwieni (cynober, vermilion), które ustawione w odpowiedni sposób tworzą 4 kilometrowy tunel do głównych budynków i ołtarzy. Trasy prowadzą po zalesionym zboczu świętej Góry Inari (wysokość 233 metrów). Inari jest shintoistycznym bogiem ryżu, a obecne na terenie Fushimi Inari lisy są jego posłańcami. Kompleks Świątynny rozciąga się wokół bambusowej puszczy, otoczonej licznymi strumieniami i stawami. Na pożegnanie Kioto odbędziemy spacer po dzielnicy gejsz – Gion. Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu w Osace. Obiadokolacja i nocleg.

16.10.2024          Dzień 8  Osaka – Nara – Osaka

Śniadanie w hotelu. Przejazd autobusem do NARA, najstarszej stolicy Japonii założonej w 710 roku na równinie Yamato. Nazwana „warownią pokoju” stała się jednym z najpiękniejszych miast Azji, ważnym ośrodkiem buddyzmu oraz najdalej wysuniętym na wschód punktem Jedwabnego Szlaku. Odwiedzimy Świątynię Todaiji, największy drewniany budynek w Japonii i na całym świecie. Kompleks świątynny został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W świątyni znajduje się również największy posąg Buddy wykonany z brązu mierzący 16,3 m wysokości, a wokół świątyni rozciąga się piękny park z mnóstwem biegających wolno jeleni. Przejazd do OSAKI –zwiedzania Akwarium w dzielnicy Tempozan; obiadokolacja. Spacer do dzielnicy Dotonbori; powrót do hotelu i nocleg.

17.10.2024          Dzień 9   Osaka – Akashi – Himeji – Hiroshima

rano wysyłamy bagaż zasadniczy do TOKIO

UWAGA ! zabieramy ze sobą rzeczy na dwie noce – 1 szt. bagażu podręcznego na osobę (bagaż zasadniczy – duża walizka – zostanie przewieziony oddzielnie i spotkają się z nim Państwo w Tokio).
Śniadanie. Przejazd autobusem do AKASHI – postój przy moście Akashi. Przejazd autobusem do HIMEJI gdzie odwiedzimy zamek Himeji – największy i najczęściej odwiedzany zamek z 12-tu zachowanych oryginalnych zamków w Japonii, znany jako „Zamek Białej Czapli ” z powodu podobieństwa tynkowanych na biało ścian wieży do ptaka zrywającego się do lotu – wspaniały przykład tradycyjnej architektury został uznany za jeden z pierwszych zabytków UNESCO w Japonii, spacer po ogrodach Koko-en w stylu Edo. Przejazd Shinkansenem do Hiroszimy; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

18.10.2024          Dzień 10   Hiroszima – Miyajima – Hiroszima

Śniadanie. HIROSZIMA – spacer po Parku Pokoju gdzie stoi budynek Organizacji Rozwoju Przemysłu (Kopuła Bomby Atomowej) miejsce, nad którym wybuchła bomba, Dzwon Pokoju, Wzgórek Pamięci z prochami kilkudziesięciu tysięcy ofiar bomby atomowej, Pomnik Pamięci Dzieci, Płomień Pokoju i Cenotaf zawierający imiona wszystkich ofiar tragedii. Zwiedzenie Muzeum Pokoju. Przejazd tramwajem do portu Miyajima – krótka przeprawa promem na wyspę MIYAJIMA – wybraną jako jedno z trzech najbardziej malowniczych miejsc w Japonii – zwiedzenie kompleksu Sanktuarium Itsukushima (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO), którego Tori (brama) podczas przypływu wygląda jakby unosiła się w środku morza. Powrót do Hiroszimy, obiadokolacja i nocleg w Hiroszimie.

19.10.2024          Dzień 11  Hiroszima – Okayama – Kurashiki – Tokio

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd szybkim pociągiem do OKAYAMA. Przejazd autobusem do ogrodu Korakuen, jednego z najpiękniejszych, zaprojektowanych w tradycyjnym stylu ogrodów w Japonii. Przejazd do KURASHIKI. Spacer po dawnej dzielnicy samurajów Bikan, słynącej z dobrze zachowanej drewnianej architektury z XVII w. oraz rejs łódką po sieci kanałów, w których pływają karpie koi. Wizyta w zabytkowym domu samurajskim rodu Ohashi. Przejazd do OKAYAMY. Następnie przejazd szybkim pociągiem Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu w Tokio, obiadokolacja i nocleg.

20.10.2024          Dzień 12 Tokio –Narita – Doha

Śniadanie. Zwiedzenie TOKIO: Tokio Tower, świątynia Meiji, świątynia Asakusa Sensoji – najstarsza i najokazalsza świątynia buddyjska w Tokio, do której prowadzi Kaminarimon „Brama Grzmotów”, przystań Asakusa – rejs po rzece Sumida na sztucznie usypaną na środku zatoki morskiej futurystyczną wyspę Odaiba. Lunch. Przejazd autobusem na lotnisko Narita. O godz.: 22.30 wylot do Doha.

21.10.2024          Dzień 13  Doha – Warszawa

Przylot do Doha o godz.: 04.05. Wylot do Warszawy o godz.: 810. Przylot do Warszawy na lotnisko im F. Chopina o godz.: 13.15.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena imprezy:     20.500 PLN PRZY 22 UCZESTNIKACH

21.990 PLN PRZY 16 UCZESTNIKACH

23.990 PLN PRZY 10 UCZESTNIKACH

dopłata do singla 4.500 PLN

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Doha – Tokio – Doha – Warszawa (linie lotnicze Qatar);
 • 11 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu, typu HB: 11 śniadań i 10 obiadokolacji i 1 lunch;
 • bilety na przejazdy kolejowe, bilety metro i autobusowe wg programu;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługi lokalnego przewodnika angielskojęzycznego oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenie (200.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obligatoryjne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN od osoby i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 PLN od osoby.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

Tags: