KOTLINA JELENIOGÓRSKA

Dzień 1 
Wyjazd. Przejazd przez Racibórz, Nysę, Otmuchów, Ząbkowice Śl., Nową Rudę do Szczawna Zdroju – zwiedzanie uzdrowiska, przejazd do piastowskiego Książa – zwiedzanie XIII w. Zamku, dawnej granicznej warowni.
W miarę posiadanego czasu zwiedzanie palmiarni i stadniny koni. Przejazd do Karpacza na nocleg. Obiadokolacja;

Dzień 2 

Śniadanie. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę – stamtąd ok. 60 minut spaceru łagodnymi serpentynami na Śnieżkę (1602 m. n.p.m.) – najwyższy szczyt Karkonoszy. Powrót pieszo lub wyciągiem z Kopy do Karpacza. W drodze powrotnej zwiedzanie kościółka norweskiego z XIII w., tzw. Świątyni Wang w Bierutowicach. Powrót do Karpacza. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd do Szklarskiej Poręby – skąd nastąpi wyjazd na Szrenicę – powrót wyciągiem krzesełkowym do Szklarskiej Poręby. Udział w ceremonii „samooczyszczania” dokonywane w Starej Chacie Wolońskiej przez Studenckie Bractwo Wolońskie. Powrót do Karpacza. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do Cieplic – spacer po uzdrowisku, gdzie występują gorące źródła siarkowe (do 44o C). Zwiedzanie Muzeum Ornitologicznego. Przejazd do Jeleniej Góry – zwiedzanie miasta, m.in. rynku z barokowymi kamieniczkami i podcieniami, studni Neptuna, kościoła farnego z XIV w., kościoła św. Krzyża z XVIII w., itd. Przejazd do Świeradowa Zdroju przez tzw. „zakręt śmierci” – zwiedzanie uzdrowiska, degustacja wód mineralnych – szczawy alkaliczne i ziemnożelaziste. Powrót do Karpacza. Obiadokolacja. Nocleg;

Dzień 5 
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną przez Bolków – zwiedzanie zamku piastowskiego z XIII w. Przejazd do Świdnicy – krótkie zwiedzanie XIII wiecznej stolicy Księstwa Świdnickiego. Dalej przejazd do Wojsławic – gdzie zwiedzimy ogród botaniczny; Planowany powrót w godzinach popołudniowych.

Tags: