LWÓW i BIESZCZADY

Dzień 1 NIELUBIA – MYCZKOWCE

Wyjazd i przejazd trasą: Wrocław, Kraków, Tarnów, Sanok, Myczkowce – zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym BIESZCZADY, obiadokolacja, nocleg.(za dopłatą możliwość organizacji ogniska).

Dzień 2 MYCZKOWCE – LWÓW – MYCZKOWCE

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do LWOWA – zwiedzanie miasta, m.in.: Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski – jedna z najpiękniejszych nekropolii Europy i Cmentarz Orląt Lwowskich, Starówka – ratusz i kamienice mieszczańskie przy Rynku, m.in.: Czarna, Królewska, Biskupia, Lubomirskich, Katedra pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Kaplica Boimów, Apteka – Muzeum (możliwość zakupu „Wigoru” – nalewki z 10 najlepszych ziół ukraińskich), Cerkiew Uspieńska, Kośc. Dominikanów, Katedra Ormiańska, Opera Lwowska, obiadokolacja w restauracji we Lwowie. Powrót do Myczkowców, nocleg.

Dzień 3 MYCZKOWCE – ZAGÓRZ – KOMAŃCZA – CISNA – POLAŃCZYK – SOLINA – MYCZKOWCE

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, całodniowa wycieczka trasą: ZAGÓRZ – spacer Via Dolorosa Bieszczadzkich Artystów – gdzie każda stacja jest rzeźbą powstałą z rąk innego artysty; romantyczne ruiny klasztoru w Zagórzu z ogrodem klauzurowym i 22 metrową wieżą widokową na Dolinę rzeki Osławy; KOMAŃCZA – zwiedzanie klasztoru Nazaretanek gdzie przetrzymywany był Stefan Wyszyński; CISNA – wizyta w pracowni ikon „Veraikon” Jadwigi Denisiuk; BALIGRÓD – postój przy pomniku gen Świerczewskiego; POLAŃCZYK – rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim; SOLINA – spacer z przewodnikiem po koronie największej zapory wodnej w Polsce; powrót do Myczkowców. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 MYCZKOWCE – SMOLNIK – POŁONINA CARYŃSKA – GÓRZANKA – MYCZKOWCE

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd trasą: SMOLNIK – zwiedzenie wpisanej na listę UNESCO cerkwi z 1791 roku, jednej z najbardziej archaicznych budowli na bojkowszczyźnie, w całości drewniana z tzw. dachem brogowym (duża rzadkość), nie była przebudowywana od początku jej istnienia; plenerowa wystawa wypału węgla drzewnego – ginącego już w Bieszczadach zawodu oraz aklimatyzacyjna Zagroda Żubrów” w Mucznem; spacer z Przełęczy Wyżniańskiej na POŁONINĘ CARYŃSKĄ do Berehów Górnych; przejazd dziką DOLINĄ RZEKI SOLINKI; GÓRZANKA – zwiedzenie cerkwi z unikatowym ikonostasem – jedynym takim zachowanym w Bieszczadach i niezwykle rzadkim w Karpatach. Powrót do Myczkowców. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 MYCZKOWCE –SANOK – NIELUBIA 

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd trasą: SANOK – zwiedzanie największego w Polsce Skansenu – ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów – ostatni kawałek Bojkowszczyzny w Polsce, „Miasteczko Galicyjskie” – wspaniała rekonstrukcja zabudowy w dawnych miasteczkach galicyjskich, znajdująca się na terenie skansenu w Sanoku; wyjazd w drogę powrotną do Nielubi. Przyjazd w godzinach późno wieczornych.

 

Tags: