PLENER ARCHITEKTÓW BUŁGARIA

Dzień 1-2
Wyjazd i przejazd przez Słowację i Węgry do SIGHISOARY w Rumunii – jedna z najlepiej zachowanych Starówek w tej części Europy wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miasto gdzie odwiedzić można dom, w którym przyszedł na świat słynny hrabia Drakula – czas na rysowanie. Dalej przejazd do BRASOVA – spacer po starym mieście: średniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół; czas na rysowanie (nocleg w pokojach wieloosobowych w schroniskach młodzieżowych).

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd trasą: RASNOV – znajduje się tu tak zwany zamek chłopski zbudowany przez mieszkańców okolicznych wiosek na wypadek najazdu (zamki chłopskie spotykane są tylko na terenach Rumunii) czas na malowanie (ok. 2 godziny); SŁONECZNY BRZEG – zakwaterowanie (obiadokolacja, nocleg).

Dzień 4
Śniadanie. SŁONECZNY BRZEG – najpopularniejszy kurort Bułgarii nazywany bywa Las Vegas Europy Wschodniej. Jedno z najlepszych miejsc, by zatrzymać się w Bułgarii. Długa na około 8 kilometrów, plaża pokryta jest delikatnym, czystym piaskiem. Plaża w Słonecznym Brzegu odznaczona została Błękitną Flagą, przyznawaną nadmorskim kurortom szczególnie przyjaznym turystyce ekologicznej (obiadokolacja, nocleg).

Dzień 5
Śniadanie. Wycieczka do NESEBARU położonego na małym skalistym półwyspie. Historia jego sięga V w. p. n. e., wówczas znany jako Messembria. To rzadkiej urody miasto, w całości zaliczone do grona zabytków Światowej Listy Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W mieście znajdują się ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły ten półwysep niedostępną twierdzą, cerkwie z XI – XIV w. w stylu bułgarskim, malownicze uliczki wybrukowane kocimi łbami i podwórka z tradycyjną czarnomorską, dwukondygnacyjną zabudową z kamiennym parterem i drewnianą nadbudową ozdobione kwiatami. Czas na rysowanie. Powrót do miejsca zakwaterowania (obiadokolacja, nocleg).

Dzień 6
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy, czas na rysowanie (obiadokolacja, nocleg).

Dzień 7
Śniadanie. Wycieczka trasą: MONASTYR AŁADŻA, którego początki sięgają V wieku – wykuty w skale niezwykły klasztor, którego losy do dziś są zagadką dla historyków; REZERWAT KAMIENNY LAS, zawierający kolekcję ponad 300 kamiennych tworów o wysokości kilku metrów, które powstały około 50 milionów lat temu, kiedy tereny obecnej Bułgarii stanowiło dno morskie – czas na rysowanie. Powrót do miejsca zakwaterowania (obiadokolacja, nocleg).

Dzień 8
Śniadania. Pobyt wypoczynkowy (obiadokolacje, noclegi).

Dzień 9 -10
Śniadanie. Wykwaterowanie i powrót do Polski przez Rumunię, Węgry i Słowację.

 

Tags: