PLENER ARCHITEKTÓW PROWANSJA

Dzień 1
Wyjazd z Polski i przejazd przez Czechy, Austrię

Dzień 2
Nocny przejazd przez Austrię i Włochy północne w okolice Port Grimaud we Francji. Zakwaterowanie we Wiosce Wakacyjnej położonej nad Zatoką Saint Tropez w wieloosobowych domkach.

Dzień 3
Wypoczynek; wieczorem spacer po PORT GRIMAUD – „Wenecji Prowansji” – miasteczka wybudowanego na lagunie gdzie drogi zastąpiono kanałami; powrót do Prairies de la Mer (nocleg).

Dzień 4
Przejazd WĄWOZEM VERDON – najpiękniejszy wąwóz Europy, którego strome ściany wznoszą się pionowo na wysokość 700 metrów – czas na rysowanie na punktach widokowych; powrót do Prairies de la Mer (nocleg).

Dzień 5
Wypoczynek. Po południu wizyta w ST.TROPEZ – spacer po eleganckim kurorcie z najsławniejszym posterunkiem żandarmerii do którego przyjeżdżają możni tego świata – czas na rysowanie; powrót do Prairies de la Mer (nocleg).

Dzień 6
Przejazd trasą: CANNES – zwiedzenie najsłynniejszego miasta Lazurowego Wybrzeża – Pałac Festiwalowy, Bulwar Rogalikowy; MONACO – zwiedzanie jednego z najmniejszych państw Europy z Pałacem Grimaldich, Oceanarium, wizyta w słynnym kasynie w MONTE CARLO; czas na rysowanie w wybranych miejscach; powrót do Prairies de la Mer (nocleg).

Dzień 7
Wypoczynek w PRAIRIES DE LA MER – czas na rysowanie (nocleg).

Dzień 8
Wycieczka trasą: BIOT – wizyta w Ecco Muzeum Szkła; ST. PAUL de VENCE – zwiedzanie doskonale zachowanego miasteczka średniowiecznego – czas na rysowanie; VENCE – zwiedzenie katedry z mozaiką Chagalla; powrót do Prairies de la Mer (nocleg).

Dzień 9
Przejazd do NICEI – spacer po stolicy Lazurowego Wybrzeża, czas na rysowanie i wypoczynek na plaży; wieczorem wyjazd i nocny przejazd do kraju przez: Włochy, Austrię, Węgry i Słowację.

Dzień 10
Przejazd do Polski.

Tags: