POŁUDNIOWA HISZPANIA ANDALUZJA

Dzień 1

Wylot z Krakowa. Przylot do MALAGI. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta m.in.: Alkazabar – pałac mauretański, centrum miasta, katedra. Kolacja, nocleg.

Dzień 2 

Po śniadaniu przejazd do GRANADY – arabski bazar – Alcaiceria, gotycka katedra z kaplicą królewską, Alhambra – pałac Maurów, pałac Nasrrydów – arcydzieło mauretańskiej architektury, Generalife – letnia rezydencja dynastii Nasrydów. Spacer po urokliwej dzielnicy Albacin: panorama Alhambry na tle gór Sierra Newada. Kolacja i nocleg
Fakultatywnie: wieczór z flamenco.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do KORDOBY – zwiedzanie m.in.:- stare miasto- zachowana atmosfera czasów średniowiecza – wąskie brukowane uliczki, załuki i kute bramy z żelaza, Mezequta /Wielki Meczet/ z poł. VIIIw., Puente Romano (Rzymski most) na rzece Gwadalkiwir. Przejazd do SEWILLI – Park Marii Luizy i Plaza Espania – wizytówka miasta, dzielnica Areal nad rzeką Gwadalkiwir – najważniejsza arena corridy – La Maestrnza; Zlota Wieza – (dwunastoboczna wieża z czasów mauretańskich) przy promenadzie Krzysztofa Kolumba. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzanie SEWILLI – dzielnica Santa Cruz – dawna dzielnica żydowska – i największa w Europie gotycka katedra, wieża Giralda – powstała na bazie mauretańskiego minaretu. Przejazd do KADYKSU – największego w przeszłości portu Hiszpanii – zobaczymy stary port, fortyfikacje brzegowe, aleje nadmorskie /alomedas/, wąskie uliczki starego miasta, nową Katedrę. Przejazd do Algeciras; kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do GIBRALTARU – enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim –
przejazd na Punta Europa – widok na Afrykę, wjazd na Skałę Gibraltarską – rezerwat małp magotów, jedynych żyjących na wolności małp na kontynencie europejskim, wejście do JASKINI św. Michała. Przejazd do hotelu na Costa del Sol; kolacja i nocleg.

Dzień 6

Wypoczynek na plaży Słonecznego Wybrzeża, czas na kąpiele morskie.

Dzień 7

Śniadanie. Transfer na lotnisko do Malagi. Wylot do Krakowa.

Tags: