PORTUGALIA

 

1 dzień 09.08.2019

Zbiórka na lotnisku w Pyrzowicach o godz.: 400. Godz.: 615 wylot z Katowic i o godz.: 750 do Frankfurtu;
o godz.: 930 wylot z Frankfurtu i o godz.:1110 przylot do PORTO – miasta niezwykłego, pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO – wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto; zwiedzanie: Pałac Giełdy ze wspaniałą Salą Arabską; kościół św. Franciszka; dworzec Sao Bento, którego ściany wyłożone są wspaniałymi azulejos; rejs statkiem po rzece Duero – wspaniała okazja, by poznać miasto z innej perspektywy; Ovar, zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 10.08.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: VIANA DO CASTELO – miasto, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica – główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę – Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie, panorama miasta i ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego ze wzgórza św. Łucji; BRAGA – główny ośrodek religijny, zwany portugalskim Rzymem, spacer po zabytkowym centrum, zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry; BOM JESUS do MONTE – nawiedzenie najwspanialszego Sanktuarium Portugalii;  GUIMARÃES – nazywane kolebką Portugalii – spacer wąskimi uliczkami średniowiecznego miasta, które od 2001 roku jest objęte patronatem UNESCO; Ovar; obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 11.08.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: VISEU – miasto słynące z renesansowej szkoły malarstwa, spacer uliczkami zabytkowego centrum z renesansowymi i klasycystycznymi kamienicami; COIMBRA – dawna stolica Portugalii i centrum uniwersyteckie, zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet założony w 1290r. ze wspaniałą barokową biblioteką; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół Świętego Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu; koncert muzyki FADO – melancholijnej pieśni, wykonywanej przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. Gatunek muzyczny powstały w XIX wieku w biednych dzielnicach portowych miast Portugalii, głównie w lizbońskich kwartałach Alfama i Mouraria (Fado nazywane jest czasami portugalskim bluesem); Fatima; zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych o 21.00 udział w modlitwie różańcowej i procesji ze świecami.

4 dzień 12.08.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: BATALHA  – zwiedzenie opactwa dominikańskiego, arcydzieła portugalskiego gotyku upamiętniającego zwycięstwo Jana I pod Aljubarrotą; ALCOBACA – zwiedzenie gotyckiego zespołu klasztornego Cystersów z największym w Portugalii kościołem, pamiątka nieszczęśliwej miłości Pedra i Ines de Castro; NAZARE spojrzenie na Atlantyk z wysokiego klifu; FATIMA – ośrodek kultu maryjnego, cel licznych pielgrzymek, spacer po Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 13.08.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: PENICHE uroczego miasteczka położonego na półwyspie, otoczonego XVI wiecznymi murami z wielką ilością doskonałych restauracyjek rybnych; OBIDOS – zwiedzenie wspaniale zachowanego miasteczka, Fatima, obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie rejs szybkimi łodziami do wysp ARCHIPELAGU BERLENGA – skalistego Archipelagu oddalonego o 12 km od lądu, będącego rezerwatem przyrody, gdzie popłyniemy do Jaskini;  koszt około 35€.

6 dzień 14.08.2019

Śniadanie. Przejazd trasą: TOMAR, miasto założone w XII w. przez templariuszy  – zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO klasztoru Zakonu Chrystusa Pana; MAFRA – miejscowość na północny wschód od Lizbony, znana z największego zespołu pałacowo-klasztornego na Półwyspie Iberyjskim w stylu barokowym, zwiedzanie pałacu z jedną z najpiękniejszych bibliotek w Europie; SINTRA dawna letnia rezydencji portugalskich monarchów położona wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisana na Listę UNESCO; zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek ceramicznych – azulejos; CABO de ROCCA – postój na najdalej na zachód wysuniętym punkcie Europy;  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 15.08.2019

Śniadanie. Przejazd do LIZBONY – zwiedzanie jednej z najmniejszych europejskich stolic, spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony na wzgórze, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, Tag i port; katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście, klasztor Hieronimitów. powrót do hotelu; obiadokolacja, nocleg.

8 dzień 16.08.2019

Śniadanie. Wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień 17.08.2019

Śniadanie. Wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień 18.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i o godz.: 1300 wyjazd na lotnisko. Przyjazd o godz.: 1400. O godz.: 1630 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 2030 i o godz.: 2200 wylot do Katowic. Przylot na lotnisko w Pyrzowicach o godz.: 2320.

 

Cena wycieczki:         ok 4.380 PLN  

W cenie:

 • przelot na trasie Katowice – Frankfurt – Porto; Lizbona – Frankfurt – Katowice liniami LUFTHANSA;
 • przejazd klimatyzowanym autobusem na całej trasie;
 • 9 noclegów w hotelu, w pokojach 2 – 3 osobowych WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu: 9 śniadań,  9 obiadokolacji,  (pierwszy posiłek –obiadokolacja w dniu 09.08; ostatni – śniadanie w dniu 18.08);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (30.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników ok 120€;
 • korzystania z systemu „Tour Guide” 10€;
 • napiwki dla miejscowych kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 40€;
 • wydatków osobistych nie wymienionych w programie w tym wydatki na: napoje do kolacji i obiadów; mini bar w autobusie i w hotelu, płatną telewizję, wynajęcie leżaków, parasoli i ręczników, opłaty za połączenia telefoniczne z hotelu i inne wydatki osobiste;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%;

 

Tags: