TAJLANDIA KAMBODŻA WIETNAM LAOS

Dzień 1
Wylot z Warszawy i przelot do Bangkoku.

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu; kolacja; nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Rejs po klongach, zwiedzanie Bangkoku – m.in.: Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo) oraz Leżącego Buddy (Wat Po), Świątyni Świtu (Wat Arun), Świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit); transfer do hotelu, kolacja; nocleg.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Phnom Penh, stolicy Kambodży; zwiedzanie: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Pomnik Zwycięstwa, Muzeum Ludobójstwa Teul Sleung, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Przejazd autobusem przez prowincję KAMBODŻY do Siem Reap. kolacja; nocleg.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie słynnej świątyni Angkor Wat zbudowanej przez Jayavarmana VII, dawnego miasta królewskiego Angkor Thom, świątyni Bayon ze słynnymi, hipnotycznymi twarzami władcy Angkoru oraz świątyni Taprom położonej w dżungli (zachowanej w niezmienionym stanie od czasów jej odkrycia w xix w.). Nocleg w Siem Reap.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na lotnisko, wylot do Saigonu (Ho Chi Minh City). Przylot do Ho Chi Minh City, transfer do hotelu. Spacer po mieście, wizyta w pagodzie Thien Hau, zwiedzimy Pałac Prezydencki – rezydencję prezydenta Wietnamu Południowego do 1975 roku, katedrę Notre Dame i Główny Urząd Pocztowy. Nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do założonego w 1926 roku centrum religii Cao – Dai, mieszanki buddyzmu, chrześcijaństwa, taoizmu i konfucjonizmu. Przejazd do Cu Chi, zwiedzanie słynnych tuneli z czasów wojny wietnamskiej. Powrót do Saigonu, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Przejazd do My Tho zwiedzanie DELTY MEKONGU – podczas 4 godzinnego rejsu z Cai Be do Vienh Long odwiedzimy wioski z rękodzielniczą produkcją, zobaczymy sady i wiosłowe łodzie na wąskich kanałach; powrót do Sajgonu; nocleg.

10 dzień
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Hue. Zwiedzanie miasta: rynek Dong Ba, Cytadela. Popołudniowa wycieczka łodziami po rzece Perfume do pagody Thin Mu. Wizyta w grobowcach Tu Duć & Khai Dinh Royal. Nocleg w Hue.

Dzień 11
Śniadanie w hotelu. Ranny przejazd do Danang przez Przelecz Hai Van, znaną także jako Droga Niebiańskiego Spokoju. Transfer do Hoian, po drodze zwiedzanie Danang: Muzeum Sztuki Cham, Marmurowe Góry, starożytne miasto Hoian. Przejazd nocnym pociągiem do Hanoi.

Dzień 12
Śniadanie. Przejazd do słynnej Zatoki Halong, a następnie wycieczka łodzią po zatoce, w której góry (ostańce krasowe) wychodzą prosto z morza tworząc krajobraz jedyny w swoim rodzaju. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 13
Po śniadaniu powrót do Hanoi. Zwiedzanie stolicy Wietnamu: Mauzoleum Ho Chi Minha, Świątynia Literatury, Muzeum Sztuki, Swiatynia Ngoc Son, Jezioro Zwróconego Miecza i Stary Plac. Wieczorem – przedstawienie wodnych kukiełek. Nocleg w Hanoi.

Dzień 14
Śniadanie. Wyjazd na lotnisko, wylot do stolicy Laosu Vientiane. Przylot do Vientiane. Przerwa tranzytowa. Przelot do Luang Phrabang, transfer do hotelu. Po poludniu zwiedzanie najważniejszych świątyń: Wat Xiengthong (symbol Luang Phrabang), Wat Mai oraz Wat Aham. Zachod slonca na wzgorzu Phousi gorujacym nad dawna stolica Laosu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 15
Po śniadaniu całodzienna wycieczka łodzią po rzece Mekong, zwiedzanie jaskiń Pak Ou słynnych z setek starożytnych posągów Buddy, a także Whiskey Village – lokalnej wiosce słynącej z wyrobu doskonałego wina ryżowego. Lunch. Zwiedzanie wioski tkaczy Bań Phanom. Nocleg.

Dzień 16
Całodzienne zwiedzanie Luang Phrabang, między innymi Muzeum Narodowe (dawny Pałac Królewski), wśród eksponatów opiekuńczy posag Buddy w Laosie Phra Bang. Po poludniu wycieczka do slynnych wodospadow Kuangsi, czas wolny na relaks oraz kapiel. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 17
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Vientiane – stolicy Laosu – zwiedzanie świątyń Wat PraKeo, Wat Sisaket, That Luang, Pomnik Zwycięstwa Anousavari, Park Buddy. Transfer na lotnisko, wylot do Bangkoku. Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu, spacer po slynnej ulicy Sukhumvit (najdluzsza ulica swiata wpisana do ksiegi rekordow Guinessa). Wieczorem dla chetnych Bangkok by Night (Pat Pong). Nocleg.

Dzień 18
Śniadanie. Transfer na lotnisko Wylot do Warszawy.

Tags: