USA – od Nowego Jorku do Los Angeles

16.10.2023          Dzień 1: Kraków – Nowy Jork

O godz.: 800 spotkanie na lotnisku w Krakowie Balicach. O godz.: 1100 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 1240 i o godz.: 1325 wylot do Nowego Jorku. Przylot do Nowego Jorku o godz.: 1550. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

17.10.2023          Dzień 2: Nowy Jork

Śniadanie. Zwiedzamy NOWY JORK – największe miasto w Stanach Zjednoczonych, liczące ponad 8 milionów mieszkańców, centrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. Zwiedzanie: wjazd windą na 86 piętro najsłynniejszego i najwyższego nowojorskiego wieżowca Empire State Building, skąd roztacza się rozległa panorama miasta, przejazd koło Radio City Music Hall, siedziby ONZ, Parku Centralnego, wybierzemy się na spacer po Rockefeller Center i Piątej Alei, gdzie znajdują się najdroższe sklepy na świecie i wejdziemy do imponującej Katedry św. Patryka. Przejazd koło Opery Metropolitan, spacer po słynnej ulicy teatrów – Broadway i wizyta na legendarnym Times Square, przejazd koło Biblioteki Nowojorskiej do Punkt Zero gdzie znajduje się pomnik ofiar zamachu 11.09.2001 r. na WTC, spacer na słynną Wall Street, przejście koło Giełdy Nowojorskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Jorku.

18.10.2023          Dzień 3: Nowy Jork – Filadelfia – Waszyngton

Śniadanie. Na zakończenie pobytu w Nowym Jorku rejs wokół wyspy Manhattan, zapewniający widok na Statuę Wolności, Most Brookliński, Empire State Building i najlepsze widoki na kultową panoramę Nowego Jorku. Przejazd do FILADELFII – zwiedzanie historycznej dzielnicy ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczonych: najstarsza ulica w mieście, Dom Kościuszki, Independence Hall (lista UNESCO), w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono nadal obowiązującą Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Przejazd w okolice Waszyngtonu,  obiadokolacja i nocleg.

19.10.2023          Dzień 4: Waszyngton

Śniadanie. Przejazd do Steven F. Udvar-Hazy Center – zwiedzenie Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki. Powrót do WASZYNGTONU – od 1800 roku stolicy Stanów Zjednoczonych – gdzie między innymi zobaczymy: cmentarz Arlington,   Kapitol – (z zewnątrz), spacer przed Białym Domem oraz najsłynniejsze pomniki narodowe: Waszyngtona, Lincolna, Weteranów Wietnamu i Weteranów Wojny Koreańskiej. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Waszyngtonu.

20.10.2023          Dzień 5: Waszyngton – Wodospad Niagara

Śniadanie. Przejazd przez malowniczą prowincję stanu Pensylwania do WODOSPADU NIAGARA, położonego na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, uważanego za jeden z przyrodniczych cudów świata. Powstał on na rzece o tej samej nazwie, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario pokonuje niemalże stumetrową różnicę poziomów. Lunch po drodze i nocleg po stronie amerykańskiej.

21.10.2023          Dzień 6 Wodospad Niagara – San Francisco

Śniadanie. Wycieczka statkiem pod Wodospad Niagara po stronie amerykańskiej i podziwianie wodospadu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych, spacer po Koziej Wyspie. Przejazd do Buffalo na obiadokolację i przejazd na lotnisko. Po drodze postój na lunch. Wylot o godz.: 1755 . O godz.: 1903 przylot do Detroit. O godz.: 2025 wylot do San Francisco. Przylot o godz. 2237. Transfer do hotelu i nocleg w okolicach San Francisco.

22.10.2023          Dzień 7: San Francisco

Śniadanie. Przejazd do SAN FRANCISCO – najbardziej lubianego miasta Ameryki – „Miasta nad Zatoką”, gdzie rzędy eleganckich domów, zabytkowa kolejka, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeża tworzą unikalną atmosferę. Zwiedzanie, m.in.: słynnego mostu Golden Gate, będącego symbolem San Francisco i najczęściej fotografowanym mostem świata, dzielnicy finansowej nazywanej Wall Street Zachodniego Wybrzeża, tętniącej życiem Przystani Rybackiej, pięknego nabrzeża Embarcadero, rejs po Zatoce San Francisco, pod mostem Golden Gate i wokół słynnego więzienia Alcatraz, spacer po “najbardziej krętej uliczce na świecie”, którą chce zobaczyć każdy turysta, w miarę możliwości przejażdżka słynną zabytkową kolejką linową Cable Car. Obiadokolacja i nocleg w okolicach San Francisco.

23.10.2023          Dzień 8: San Francisco – Park Sekwoi – Bakersfield

Śniadanie. Przejazd przez stan Kalifornia do PARKU NARODOWEGO SEKWOI – spacer wśród najwyższych drzew świata. Obiadokolacja i nocleg w Bakersfield.

24.10.2023          Dzień 9: Bakersfield – Dolina Śmierci – Las Vegas

Śniadanie. Przejazd przez pustynne rejony stanu Newada. Krótki pobyt w PARKU NARODOWYM DOLINY ŚMIERCI, będącym także Rezerwatem Biosfery. W Dolinie utrzymuje się najwyższa średnia temperatura w Ameryce Północnej
z rekordem sięgającym 56,7 ºC. Przejazd do Las Vegas. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wizyta na Fremont Street. Wieczorem czeka na Państwa wycieczka po nocnym Las Vegas wzdłuż słynnego bulwaru z kasynami – Las Vegas Strip, gdzie każdy czuje się jak milioner – Wenecja, Mirage, Paryż, Pałac Cezarów, Wyspa Skarbów. Nocleg w Las Vegas.

25.10.2023          Dzień 10: Las Vegas – Park Narodowy Zion – Tuba City

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ZION i podziwianie zdumiewającego krajobrazu skalnych ścian, „przypór” i kopuł wyglądających jak świątynie, co skłoniło mormońskich odkrywców do nazwania go Syjonem – Zion.

Obiadokolacja i nocleg w Tuba City.

26.10.2023          Dzień 11: Tuba City – Wielki Kanion – Kingman

Po śniadaniu przejazd do parku narodowego WIELKIEGO KANIONU (lista UNESCO) – gigantycznego i najsłynniejszego wąwozu na świecie, od milionów lat tworzonego przez rzekę Kolorado i jej dopływy. Wielki Kanion został ukształtowany w formie litery V, ma około 350 km długości, 1800 m głębokości. Rozmiary kanionu świadczą o niewyobrażalnej wprost sile z jaką woda musiała przedzierać się przez kolejne warstwy skał osadowych. Oglądanie kanionu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Obiadokolacja i nocleg w Kingman.

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) lot helikopterem nad Wielkim Kanionem.

27.10.2023          Dzień 12: Kingman – Los Angeles

Śniadanie. Przejazd do HOLLYWOOD ze sławnym znakiem „Hollywood”, spacer Aleją Gwiazd, przejście pod Dolby Theater, gdzie wręczane są słynne filmowe nagrody – „Oscary”, przejazd Bulwarem Zachodzącego Słońca i oczywiście wizyta w BEVERLY HILLS oraz Rodeo Drive, gdzie gwiazdy robią zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

28.10.2023          Dzień 13 Los Angeles – Hollywood – Los Angeles – wylot

Śniadanie. LOS ANGELES – zwiedzanie nowoczesnego centrum „Downtown” i starego miasta, gdzie zaczęła się historia LOS ANGELES. Lunch i transfer na międzynarodowe lotnisko. O godz.: 1815 wylot do Monachium.

29.10.07.2023     Dzień 14 Warszawa

Przylot do Monachium o godz.: 1310. O godz.: 1520 wylot z Monachium do Krakowa. O godz.: 1640 przylot na lotnisko
w Balicach.

 

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 23.990 PLN przy 16 uczestnikach       dopłata do jedynki – 5.000 PLN

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie: Kraków – Nowy Jork i Los Angeles – Kraków; linia Lufthansa z bagażem rejestrowym 23 kg;
 • bilety lotnicze wewnętrzne wraz z bagażem na trasie: Buffalo – San Francisco;
 • 12 noclegów, w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem (DBL) w hotelach 3* typu Holiday Inn, Best Western, Comfort Inn, Quality Inn;
 • wyżywienie wg programu, typu HB: 12 śniadań, 10 obiadokolacji i 3 lunche;
 • usługi lokalnego przewodników z językiem polskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:

od kosztów leczenia (200.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1000) PLN;

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby) i na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 PLN od osoby);
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Dodatkowe wydatki obligatoryjne płatne pilotowi po przylocie do Nowego Jorku, łącznie 360 USD na:

 • obowiązkowe napiwki dla przewodników i kierowców 140 USD;
 • bilety wstępu 220 USD:
 • Empire State Building – 45$
 • 1 hr. Circle Line Cruise New York USD – 50$
 • Hornblower Niagara Falls Canada Cruise USD – 30$
 • San Francisco Bay Cruise USD – 35$
 • Parki narodowe: Park Sekwoi, Dolina Śmierci, Zion i Wielki Kanion – 60$

 

Cena nie obejmuje:

 • Opłaty za wizę amerykańską lub pozwolenie ESTA;
 • wycieczek fakultatywnych np. lot helikopterem;
 • wydatków osobistych (np. telefony w hotelu, płatna telewizja, minibar w pokoju hotelowym itp.);
 • biletów wstępu na atrakcje wymienione jako fakultatywne i wpisane na czerwono;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

most brooklynkanion kolorado

Tags: