ANDALUZJA 2023

19.06.23             1 dzień poniedziałek

O godz.:930 spotkanie na lotnisku w Balicach. O godz.: 1120 wylot do Frankfurtu, przylot o godz.: 1240. O godz.: 1405 wylot do Malagi, przylot o godz.: 1700 i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie  kolacja i nocleg.

20.06.23              2 dzień  wtorek

Śniadanie. O godz.: 900 przejazd do GRANADY – zwiedzanie: gotycka katedra z Kaplica Królewską, dzielnica Albaicin, gdzie znajduje się punkt widokowy z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada; zwiedzanie budowli Maurów – Alhambry i Ogrodów Generalife; przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Fakultatywnie spektakl Flamenco ok 25€.

21.06.23              3 dzień   środa

Po śniadaniu przejazd do GUADIX gdzie zwiedzimy dzielnicę jaskiń Bario Santiago. Tutaj, w około 2.000 jaskiń będących luksusowymi apartamentami, mieszka około 10 tys. ludzi; przejazd przez góry SIERRA NEVADA trasą: TREVELEZ – najwyżej położone miasteczko w Hiszpanii, degustacje szynki Jamon; PAMPANEIRA – postój w maleńkiej miejscowości, która wciąż zachowuje nienaruszoną spuściznę kulturową pozostawioną przez Maurów w Alpujarra w Grenadzie, z wąskimi uliczkami i tradycyjnymi domami, Lanjaron. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 22.06.23              4 dzień  czwartek

Śniadanie. Wyjazd o godz.: 830. Przejazd trasą: KORDOBA – zwiedzanie: Puente Romano – rzymski most na Gwadalakiwirze, spacer po Juderi – starej dzielnicy żydowskiej, Mezquita – Wielki meczet i katedra; La Algaba – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 23.06.23              5 dzień  piątek

Śniadanie. Wyjazd o godz.: 800. Przejazd trasą: SEVILLA – park Marii Luizy z Plaza de Espana, Alcazar, gotycka katedra, mauretańska dzwonnica La Giralda, spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz, dzielnica El Arenal, promenada Cristobal Colon, posąg Carmen, Torre del Oro; czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

24.06.23              6 dzień   sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: GIBRALTAR – zwiedzanie posiadłości angielskiej na Półwyspie Pirenejskim – przejażdżka busami na Skałę Małp, Europa Point, Jaskinia Michała, itd.; TORREMOLINOS – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 25.06.23              7 dzień  niedziela

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na pięknej plaży. Wycieczka do MALAGI – zwiedzanie: zamek Gibralfaro z zewnątrz, starówka z katedrą; czas wolny; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Fakultatywnie:

Wycieczka do WĄWÓZU EL CHORRO – 180 metrowej głębokości rozpadlina o długości 5 km – podczas 3-godzinnej wycieczki, pokonamy ścieżką o szerokości 1 metra zawieszoną na wysokości do 105 metrów nad rzeką Guadalhorce, szlak Caminito del Rey, który prowadzi wzdłuż ścian wąwozu Desfiladero de los Gaitanes i stwarza możliwość podziwiania najdrobniejszych szczegółów jednego z najbardziej malowniczych, naturalnych krajobrazów w Andaluzji ;

UWAGA: zwiedzanie wąwozu uzależnione jest od pogody oraz dostępności i wstęp nie jest wliczony w cenę imprezy.

26.06.23             8 dzień poniedziałek

Śniadanie. . Przejazd trasą: RONDA – kolebka walk byków  – spacer po starym mieście; zwiedzanie winnicy z degustacją; SETENIL DE LAS BODEGAS – miasto w  skalistym kanionie rzeki Río Trejo, którego wciśnięte między strome skały wąwozu budynki zamiast dachu przykryte ważącymi miliony ton skałami; Torremolinos – obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 27.06.23             9 dzień wtorek

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na pięknej plaży;  obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 28.06.23             10 dzień środa

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko. O godz.: 1300wylot do Frankfurtu, przylot o godz.: 1555 i o godz.: 1705 wylot do Krakowa. Przylot na lotnisko w Balicach o godz.: 1835.

 UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Cena: 6.200 PLN

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie: Kraków – Frankfurt – Malaga – Frankfurt – Kraków (bagaż rejestrowy 22 kg w cenie);
 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 9 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelach, (pierwszy posiłek – kolacja w dniu 19.06., ostatni – śniadanie w dniu 28.06.23);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (5000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN i Fundusz Pomocowy – 10 PLN;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).
Tags: