WIELKIE SAFARI KENIA

Dzień 1
Wylot z Warszawy i przelot do Kenii.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Kenii m.in.: wizyta w Muzeum Karen Brixen autorki „Pożegnania z Afryką”, Ośrodku Davida Shedrika opiekującym się porzuconymi słoniątkami, obserwacja karmienia młodych żyraf Rotshilda – gatunku zagrożonego wyginięciem; przejazd na kolację w słynnej restauracji „Carnivores” serwującej wszystkie potrawy sporządzone z mięsa prawie wszystkich zwierząt żyjących w Afryce – niektórzy mówią że jest to najlepsza restauracja na świecie. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd jeepami z Nairobi, postój na punkcie widokowym przed zjazdem do WIELKIEGO RÓWU AFRYKAŃSKIEGO, postój w mieście Narok na lunch, przejazd przez kenijską prowincję do słynnego Parku Narodowego MASAI MARA stanowiącego integralną część równin Serengeti, gdzie zamieszkuje największa na świecie populacja dzikich zwierząt. Po południu wjazd do Parku i obserwacja dzikich zwierząt. Kolacja. Nocleg w obozie w buszu w specjalnie przygotowanych do pobytu turystów namiotach wyposażonych w oświetlenie, łóżka polowe z pościelą, prysznic z ciepła wodą i toaletą.

Dzień 4
Wczesne śniadanie w obozie. Całodzienne safari w Parku MASAI MARA – znanego z niezwykłej koncentracji zwierząt, obserwacja lwów, słoni, bawołów (trójki zwierząt z Wielkiej Piątki) przy odrobinie szczęścia możemy spotkać też nosorożca i panterę (pozostałe dwa zwierzęta z Wielkiej Piątki). Zobaczymy żyrafy, gepardów, wielu gatunków antylop, zebr, gazeli i innych zwierząt. Lunch na polu hipopotamów, gdzie będziemy mogli je obserwować, a przy odrobinie szczęścia spotkamy również krokodyle. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 5
Safari o świcie i powrót do obozu na śniadanie. Wizyta w wiosce masajskiej – zapoznanie sie z życiem tego wędrownego plemiona. Wyjazd w kierunku Jeziora Nakuru. Lunch po drodze. Wieczorem przyjazd do Nakuru, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie. Safari nad JEZIOREM NAKURU w Parku Narodowym będącym słynnym siedliskiem tysięcy flamingów, białych pelikanów, marabutów i wielu gatunków ptactwa wodnego oraz innych zwierząt w tym żyraf rotschilda i lwów. Przy dużym szczęściu zobaczymy białego i czarnego nosorożca,. Przejazd przez Nairobi (lunch) w okolice KILIMANDŻARO do Parku Narodowego AMBOSELI słynącego z licznych stad słoni. Jeżeli czas pozwoli wieczorne safari. Kolacja i nocleg specjalnie przygotowanych do pobytu turystów namiotach wyposażonych w oświetlenie, łóżka polowe z pościelą, prysznic z ciepła wodą i toaletą.

Dzień 7
Wczesna pobudka i wyjazd na poranne safari. Śniadanie. Bagna i podziemne rzeki zasilane przez wody z topniejących śniegów Kilimandżaro stwarzają stałe wodopoje dla zwierząt. Wyjazd na całodzienne safari w poszukiwaniu zebr, żyraf, lwów, hien, bawołów, dużych stad słoni, wielu gatunków antylop. Wyjazd na wzgórze obserwacyjne, z którego przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli obserwować szczyt Kilimandżaro. Po przerwie na lunch safari popołudniowe i dalsze „bezkrwawe łowy” na dzikie zwierzęta. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 8
Wczesna pobudka i wyjazd na poranne safari. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Nairobi. Po przyjeździe spacer po centrum miasta, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 9
Wylot. Przylot do Warszawy.

Tags: