WIETNAM KAMBODŻA TAJLANDIA

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu; kolacja; nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Rejs po klongach, zwiedzanie Bangkoku – m.in.: Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo) oraz Leżącego Buddy (Wat Po), Świątyni Świtu (Wat Arun), Świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit); Wylot do Hanoi; transfer do hotelu, kolacja; nocleg.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie HANOI m.in.: pagoda Tran Quoc – jedna z najstarszych pagód w Wietnamie, Świątynia Literatury (Van Mieu), Muzeum Etnologiczne, i postój na placu Ba Dinh w celu zwiedzenie Mauzoleum Ho Chi Minha; wieczorny spektakl teatru kukiełkowego na wodzie; kolacja; nocleg.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Przejazd nad Zatokę Halong  – jeden z cudów Wietnamu wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – z szmaragdowej wody Zatoki Tonkijskiej wynurza się ponad 3000 skał o fantastycznych kształtach. Podczas przejazdu zatrzymamy się w szlifierni diamentów. Po przybyciu na miejsce udamy się na pięciogodzinny rejs po Zatoce w czasie którego oprócz podziwiania widoków zwiedzimy groty Dau Go i Sung Sot; kolacja na pokładzie; nocleg w wygodnych kabinach (bez klimatyzacji) na pokładzie łodzi.

Dzień 6
Śniadanie na pokładzie i dalszy rejs po Zatoce Halong. Po południu przejazd do Hanoi; postój w wiosce BAT TRANG najbardziej znanym wietnamskim ośrodku rękodzieła ceramicznego, kolacja, wyjazd nocnym pociągiem S1 do Hue; nocleg w klimatyzowanych, czteroosobowych przedziałach sypialnych.

Dzień 7
Około godziny 8 rano przyjazd do Hue i transfer do hotelu „Binh Minh 1” – niedawno odnowionego i położonego parę minut spacerkiem od brzegu Rzeki Perfum i głównych atrakcji Hue; wycieczka łodzią po Rzece Perfum do Pagody Thien Mu, wizyta w grobowcach cesarzy Minh Mang i Khai Dinh; po lunchu zwiedzanie HUE – Cytadeli i Zakazanego Purpurowego Miasta.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Wyjazd i przejazd do wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa HOI AN. Przejazd przez Przełęcz HAI VAN, Drogą Niebiańskiego Spokoju, do Danang; zwiedzenie Muzeum Rzeźby Cham i dalsza jazda do Hoi An; nocleg.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Przedpołudniem zwiedzanie HOI AN – nie zniszczonego w czasie wojny, starożytnego miasta, uważanego za najbardziej czarujące na całym wybrzeżu Wietnamu. Po południu przejazd do oddalonego o 30 km Danang; podróż nocnym pociągiem S3 do Muong Man; nocleg w klimatyzowanych, czteroosobowych przedziałach sypialnych.

Dzień 10
Przyjazd do Muong Man przejazd około 40 km do MUI NE; śniadanie. Wypoczynek w otoczeniu rozległych, piaszczystych wydm i rzędów malowniczych palm, na białej plaży i w czystej, niebieskiej wodzie. Kolacja nocleg.

Dzień 11
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Muong Man i przesiadka do pociągu S3 jadącego do HO CHI MINH CITY (SAJGONU); przyjazd; po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta – m.in: wielkiego targu Cholon i dzielnicy chińskiej, odwiedzimy Pagodę Thien Hau i przespacerujemy się przez ogromny targ Binh Tay, zwiedzimy Pałac Prezydencki – rezydencję prezydenta Wietnamu Południowego do 1975 roku, katedrę Notre Dame i Główny Urząd Pocztowy oraz Muzeum miasta Ho Chi Minh; nocleg.

Dzień 12
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do kolebki Kaodaizmu w TAY MINH; przejazd do CU CHI – zwiedzanie kompleksu podziemnych tuneli z czasów wojny wietnamskiej, po drodze postój w wiosce znanej z produkcji papieru z łodyg ryżowych; Powrót do Ho Chi Minh City; kolacja; nocleg.

Dzień 13
Śniadanie w hotelu. Przejazd do My Tho zwiedzanie DELTY MEKONGU – podczas 4 godzinnego rejsu z Cai Be do Vienh Long odwiedzimy wioski z rękodzielniczą produkcją, zobaczymy sady i wiosłowe łodzie na wąskich kanałach;

Dzień 14
Wczesne śniadanie w hotelu. Rejs publiczną łodzią transportową do PHNOM PENH; w czasie rejsu około godzinna procedura graniczna; przybycie do stolicy Kambodży; transfer do hotelu; zwiedzanie miasta m.in.: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Muzeum Ludobójstwa Toul Sleng: kolacja; nocleg.

Dzień 15
Śniadanie w hotelu. Przejazd autobusem przez prowincję KAMBODŻY do Siem Reap. kolacja; nocleg.

Dzień 16
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie świątyń ANGKOR – wschód słońca w świątyni Bayon, kompleksy Angkor Thom, Preah Khan, ruiny Ta Prohm, kompleks Angkor Wat i Banteay Srei; kolacja; nocleg.

Dzień 17
Śniadanie w hotelu. Przejazd autobusem kambodżańskim do Poipet – Aran, przekroczenie granicy kambodżańsko – tajlandzkiej i przejazd autobusem tajlandzkim do Bangkoku; kolacja; nocleg.

Dzień 18
Transfer na lotnisko;Wylot z Bangkoku do Warszawy. Przylot do Warszawy

Tags: