XVIII WYPRAWA MOSTOWA WARSZAWSKIEGO ODDZ. ZMRP WŁOCHY POŁUDNIOWE I SYCYLIA 2022

 • Home
 • Wycieczki
 • XVIII WYPRAWA MOSTOWA WARSZAWSKIEGO ODDZ. ZMRP WŁOCHY POŁUDNIOWE I SYCYLIA 2022

1 dzień 10.09.22              WARSZAWA – ZURICH – NEAPOL – VILLARICA

O godz.: 700 spotkanie na lotnisku im.: F. Chopina w Warszawie.  O godz.: 940 wylot do Zurichu. Przylot o godz.: 1135 i o godz.: 1215 wylot do Neapolu. Przylot o godz.: 1355. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie NEAPOLU – m.in. Muzeum Archeologicznego.  Transfer do Villarica – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 2 dzień 11.09.22             VILLARICA NEAPOL – BARI – MONOPOLI

Śniadanie. NEAPOL – zwiedzanie starego miasta wraz z katedrą i Muzeum Archeologicznym. Przejazd do BARI – zwiedzenie Bazyliki św. Mikołaja z grobowcem Bony Sforzy – żony Zygmunta I Starego. Przejazd do Monopoli – zakwaterowanie,  obiadokolacja i nocleg.

 3 dzień 12.09.22              MONOPOLI – ALBEROBELLO – GROTY DI CASTELLANA – MATERA – SANTERAMO IN COLLE

Śniadanie. Przejazd trasą:  GROTY DI CASTELLANA – zwiedzenie jaskini o 3.348 m długości i średnio 70 m głębokości (maksymalna głębokość wynosi 122 m) gdzie panuje temperatura od 14 °C do 18 °C z wilgotnością wynoszącą około 90%. La Grave – to ogromna komnata mierząca około 100 m długości, 50 m szerokości i 60 m głębokości, a w jej sklepieniu znajduje się otwór, przez który wpada światło i widać roślinność na zewnątrz. La Grotta Bianca to część jaskini z bogatą białą szatą naciekową, w tym ze stalaktytami, stalagmitami, zasłonami oraz heliktytami zbudowanymi z kryształów kalcytu; ALBEROBELLO – spacer po wąskich uliczkach wioski z białymi, okrągłymi domami o stożkowatych dachach – trullami; MATERA – miejscowość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, położona na krawędzi głębokiego wąwozu ze skalnymi jaskiniami, w których mieszkała kiedyś ludność miasta. Przejazd do Santeramo in Colle – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 4 dzień 13.09.22             SANTERAMO IN COLLE – SALERNO – AMALFITANA – AMALFII – GRAGNANO

Śniadanie. Przejazd trasą: SALERNO – zwiedzanie katedry św. Mateusza; „AMALFITANA” – jedna z najładniejszych tras widokowych w Europie; AMALFII – zwiedzenie katedry św. Andrzeja; Gragnano – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 5 dzień 14.09.22              CAPRI

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na CAPRI – godz.: 8.45 wypłynięcie z Sorrento – spacer po wyspie, opłynięcie wyspy i w zależności od warunków hydrologicznych, zwiedzenie LAZUROWEJ GROTY jeżeli warunki hydrotechniczne  (wysokość fali) pozwolą, czas wolny; o godz.: 16.20 powrót do Sorrento. Przejazd do Gragnano. Obiadokolacja i nocleg.

 6 dzień 15.09.22             GRAGNANO – POMPEJE – WEZUWIUSZ – NEAPOL prom

Śniadanie. Przejazd trasą: POMPEJE – zwiedzenie pozostałości po rzymskim mieście, które zasnęło przysypane popiołami Wezuwiusza w 79 roku n.e.; WEZUWIUSZ – wyjazd na szczyt wulkanu i spacer na koronę krateru; Neapol – obiadokolacja; zaokrętowanie na prom do Palermo. Wypłynięcie o 20.00. Nocleg na promie, w kabinach 4 – osobowych.

 7 dzień 16.09.22              prom – PALERMO –  CEFALU –  TAORMINA – GIARDINI NAXOS

BRAK ŚNIADANIA na promie. Przypłynięcie do Palermo i wyokrętowanie. Przejazd trasa: CEFALU – zwiedzanie katedry normańskiej; SANTO STEFANIO DI CAMASTRA – postój w mieście będącym jednym z sycylijskich centrów ceramiki; TAORMINA, znany kurort o średniowiecznej i barokowej zabudowie, z maleńkimi, wąskimi uliczkami i ukwieconymi balkonami. Zwiedzanie teatru greckiego z III wieku p.n.e.; Giardini Naxos – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

UWAGA: w tym dniu nie ma śniadania w cenie. Na promie można je kupić w cenie od 2,5€ do 12 €.

 8 dzień 17.09.22              ETNA – KATANIA – SYRAKUZY

Śniadanie. Wyjazd autokarem na wysokość 1800 m n.p.m., na zbocze ETNY – najwyższego czynnego wulkanu w Europie (3340 m n.p.m.), gdzie można podziwiać charakterystyczny krajobraz formowany w ciągu wieków przez zastygłą lawę. Istnieje możliwość wjazdu samochodem terenowym na wysokość 2800 m n.p.m. Po południu zwiedzanie KATANII. Przejazd do Syrakuz – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 9 dzień 18.09.22             SYRAKUZY – CALTAGIRONE – PIAZZA ARMERINA

Śniadanie. Przejazd trasą: SYRAKUZY – zwiedzanie z przewodnikiem wykopalisk archeologicznych: teatr grecki, rzymski amfiteatr, kamieniołomy, oraz wyspy Ortigia: katedra, źródło Aretusy, ruiny świątyni Apolla; Modica – wiadukty: Guerrieri, Irminia – najwyższe wiadukty drogowe na Sycylii; CALTAGIRONE – pięknie położone miasteczko z ciekawymi zabytkami, miejsce produkcji sycylijskiej ceramiki, której przykładem są słynne schody prowadzące do kościoła na szczycie wzgórza, których każdą pionową płaszczyznę pokrywa inny wzór ceramiczny; Piazza Armerina – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 10 dzień 19.09.22           VILLA DEL CASALE – AGRYGENT – SELINUNT

Śniadanie. Przejazd trasa: VILLA DEL CASALE, która znajduje się ok.6 km od Piazza Armerina. Zwiedzanie bardzo dobrze zachowanej rezydencji arystokraty rzymskiego z czasów imperium ,ze słynnymi mozaikami; AGRIGENTO – zwiedzanie Valle dei Templi, doliny starożytnych świątyń, wpisanej na światową listę zabytków UNESCO: Świątyń Zgody, Junony i Herkulesa; Selinunt – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 11 dzień 20.09.22           SELINUNT – SEGESTA – PALERMO

Śniadanie. Przejazd trasą: SELINUNT – zwiedzanie pozostałości po starożytnym mieście; SEGESTA – zwiedzenie najlepiej zachowanej świątyni doryckiej z V w p.n.e.; PALERMO – zwiedzanie stolicy Sycylii: Katedra, Plac Quattro Canti, Fontanna Wstydu, Kościół San Cataldo, Kościół Santa Maria dell’Ammiraglio, Teatro Massimo, jeden z targów Palermo na którym będzie można zakupić tradycyjne produkty sycylijskie: przyprawy, zioła, czekoladę z Modica czy krem pistacjowy; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień 21.09.22           PALERMO – MONREALE – PALERMO

Śniadanie. Przejazd trasą: MONREALE – zwiedzanie wspaniałego ośrodka religijno – kulturalnego z przepiękną, starą katedrą znaną z zabytkowych drzwi wejściowych i złotych mozaik, a także z krużganków z rzeźbionymi i inkrustowanymi kolumienkami; PALERMO – zwiedzanie katedry i pałacu królewskiego z Kaplicą Palatyńską, wspaniałym dziełem sztuki arabsko – normańskiej; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień 22.09.22           PALERMO – MONACHIUM – WARSZAWA

Śniadanie. Ok. godz.: 900 przejazd na lotnisko. Godz.: 1155  wylot z Palermo do Monachium. Przylot o godz.: 1355 i o godz.: 1450 wylot do Warszawy. Przylot o godz.: 1620.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie obiektów zależne jest od aktualnych restrykcji covidowych. Godziny przelotów wewnętrznych są orientacyjne.

  Cena: 8.500 PLN    przy 20 osobach

(cena zależna od kursu Euro – może ulec zmianie)

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa – Zurich – Neapol i Palermo – Monachium – Warszawa (bagaż rejestrowy – 23kg – w cenie)
 • przejazd 2 autobusami turystycznymi, uchylne siedzenia, klimatyzacja – jeden na półwyspie a jeden na Sycylii;
 • bilety promowe w kabinach wewnętrznych 4 – osobowych z węzłem sanitarnym, na trasie: Neapol – Palermo (rejs nocny); ze względu na zmianę autokarów swój bagaż zabieramy na prom;
 • 11 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z WC i prysznicem) i 1 nocleg w kabinach 4 osobowych na promie;
 • wyżywienie wg programu: 11 śniadań i 12 obiadokolacji w restauracjach (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 10.09., ostatni: śniadanie w dniu 22.09.); UWAGA – brak w cenie śniadania na promie w dniu 16.09.;
 • opieka pilota na całej trasie;
 • korzystanie z systemu Tour Guide;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (70.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • usług miejscowych przewodników 125€;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów max 270€; zestawienie proponowanych do zwiedzenia obiektów i cen w załączeniu;
 • napiwki dla miejscowych kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 15€;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

WEZUWIUSZSYCYLIA

Tags: