SZKOCJA OSTATNIE DZIKIE MIEJSCA W EUROPIE

wycieczka szkocja fiordy

1 dzień 04.07.2022 poniedziałek
Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godzinie 3.30 i o godz. 6.00 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 7.35 i wylot do Edynburga o godz.: 1100. Przylot do Edynburga o godz.: 11.55. Zwiedzanie EDYNBURGA – wizyta w murach wspaniałego zamku edynburskiego; spacer po tzw. Royal Mile: Castlehill, Lawnmarket, St Giles’ Cathedral, Canongate, Canongate Kirkyard, pałac Holyrood, Parlament, Greyfriars Bobby, Greyfriars Kirkyard, Victoria Street, Grassmarket, Princes Street, pomnik Misia Wojtka, czas wolny na wizytę w pubie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień 05.07.2022 wtorek
Śniadanie. Przejazd trasą: FALKIRK WHEEL – imponująca winda dla łodzi, która przenosi je między dwoma drogami wodnymi, umożliwiając nieprzerwaną przeprawę między Edynburgiem i Glasgow; STIRLING – zwiedzenie jednego z najwspanialszych zamków Szkocji; przejazd do przejazd do Glasgow – transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień 06.07.2022 środa
Śniadanie. GLASGOW – zwiedzenie miasta: George Square, katedra, tereny po stoczniach nad rzeką Clyde; przejazd przez Park Narodowy Trossachs wzdłuż JEZIORA LEMOND – największego słodkowodnego jeziora Wielkiej Brytanii; LUSS – jedna z najpiękniejszych wiosek w środkowej Szkocji z wyjątkowo malowniczymi domkami; Bridge of Orchy – łukowy most kamienny, GLENCOE – miejsce słynnej masakry jakobitów, most Ballachulish, Fort William- zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
4 dzień 07.07.2022 czwartek
Śniadanie. BANAVIE –zwiedzenie „Schodów Neptuna” – zespół 8 śluz na Kanale Kaledońskim; przejazd niezwykle atrakcyjną krajobrazowo trasą z Fort William do Mallaig; po drodze postój przy wiadukcie Glenfinnan; Mallaig – przeprawa promowa na wyspę SKYE; przypłynięcie do Armadale – zwiedzenie ogrodów; PORTREE – spacer po stolicy wyspy Skye; przejazd do Broadford; zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
5 dzień 08.07.2022 piątek
Śniadanie. Zwiedzanie WYSPY SKY: przejazd do ELGOL – postój na podziwianie widoków i zdjęcia; DUNVEGAN CASTLE – zwiedzenie najstarszego, zamieszkałego zamku w Szkocji siedziby rodu Mac Leod z rejsem na poszukiwanie fok; Sligachan, UIG – wodospad RHA; QUIRAING – obszar fantastycznych formacji skalnych; Broadford zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
6 dzień 09.07.2022 sobota
Śniadanie. Przejazd trasą: EILEAN DONAN CASTLE – postój na zdjęcia przy dawnej warowni jakobitów, zniszczonej przez anglików, Plockton, Tornapress, Shieldaig, TORRIDON – wizyta w wędzarni łososia połączona z degustacją wędzonego łososia, Kinlochewe, spacer do WODOSPADÓW WIKTORII, Gairloch, Braemore, Gairloch: zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
7 dzień 10.07.2022 niedziela
Śniadanie. Przejazd przez dzikie fiordy zachodniego wybrzeża Szkocji trasą: ULLAPOOL – krótki postój w urokliwym miasteczku rybackim, Drumrunie, UNAPOOL – wizyta w Parku Geotermalnym, Badnagyle, Scourie, Rhiconich, Kinlochbervie, Balchrick, Durness, zwiedzenie JASKINI SMOO, Tongue – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
8 dzień 11.07.2022 poniedziałek
Śniadanie. Przejazd trasą: INVERNESS – wędrówka po pięknym centrum miasta umożliwi podziwianie zamku Inverness (z zew.) i katedry św. Andrzeja, spacer brzegiem rzeki Ness z widokiem na wiszącą kładką dla pieszych, przejazd wzdłuż jeziora LOCH NESS – wycieczka łodzią po jeziorze i obserwacja zachodu słońca, Drumnadrochit – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
9 dzień 12.07.2022 wtorek
Śniadanie. Przejazd trasą: śluzy i most obrotowy w FORT AUGUSTUS; stary wiszący most na Oich; wizyta w destylarni Dalwhinnie; KILLIECRANKIE spacer po malowniczej okolicy bitwy z 1689 roku, DUNDEE – wizyta w Victoria Docks gdzie znajduje się HMS Unicorn – najstarszy zdatny do służby brytyjski okręt wojenny i zbudowany dla Roberta Scotta statek badawczy Discovery, most Tay Road Bridge, Dunfermline – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
10 dzień 13.07.2022 środa
Śniadanie. DUNFERMLINE – stolica Szkocji do 1603 roku – kościół opacki w którym były, zniszczone w czasie reformacji grobowce 22 szkockich królów w tym Roberta Bruce’a, mosty nad zatoką Forth: drogowy i kolejowy oraz Qeensferry; o godz. 1500 przejazd na lotnisko. O godz.: 1800 wylot do Frankfurtu. Przylot o godz.: 2050 i o godz.: 2205 wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa godz.: 2335.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie obiektów zależne jest od aktualnych restrykcji covidowych.

Cena: 12.900 PLN przy 11 uczestnikach

W cenie:
• przelot samolotem linii Lufthansa na trasie: Kraków – Frankfurt – Edynburg – Frankfurt – Kraków;
• przejazd busem turystycznym z klimatyzacją;
• 9 noclegów w hotelach (pokoje 2 – 3 osobowe z WC i prysznicem);
• wyżywienie wg programu: 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelu (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 04.07, ostatni: śniadanie w dniu 13.07);
• opieka pilota na całej trasie;
• ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (70.000 Euro), koszty ratownictwa (7.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
• ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
• obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN i Fundusz Pomocowy – 10 PLN;
• podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:
• Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników 188 GBP;
• Korzystanie z systemu tour guide 12 GBP;
• Napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych – 50 GBP ;
• opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
• ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).

Tags: