I KRAKOWSKA ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA USA ZMRP o/KRAKÓW

Dzień 1
Spotkanie grupy na lotnisku wylot do Nowego Jorku. Przelot do Nowego Jorku i po odprawie imigracyjno-celnej spotkanie się z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem który będzie się opiekował grupą. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2-3
Śniadanie. Zwiedzamy NOWY JORK – największe miasto w Stanach Zjednoczonych, liczące ponad 8 milionów mieszkańców, centrum globalnej kultury, rozrywki, i finansów. Wybierzemy się na spacer po Rockefeller Center i Piątej Alei, gdzie znajdują się najdroższe sklepy na świecie i wejdziemy do imponującej Katedry św. Patryka. Zobaczymy również Punkt Zero, Giełdę Nowojorską, słynną Wall Street, Broadway, legendarną Times Square, Radio City Music Hall, Siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską, Park Centralny i Operę Metropolitan. Wjazd windą na 102 piętro najsłynniejszego i najwyższego nowojorskiego wieżowca Empire State Building, skąd roztacza się przepiękna panorama miasta, oraz rejs statkiem na Statuę Wolności ze zwiedzaniem wnętrza Statuy. Zwiedzimy również słynne nowojorskie mosty, m. in.: Most Brookliński i Most Manhattański, oraz największy most wiszący w Ameryce – legendarny Most Verrazano. 2 Obiadokolacje i 2 noclegi.

Dzień 4 
Po śniadaniu czeka nas przejazd przez malowniczą prowincję stanu Nowy Jork do WODOSPADU NIAGARA, położonego na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, uważanego za jeden z przyrodniczych cudów świata. Powstał on na rzece o tej samej nazwie, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario pokonuje niemalże stumetrową różnicę poziomów. Zobaczymy Diabelskie Wiry, będziemy podziwiać wodospad z najatrakcyjniejszych punktów widokowych, pospacerujemy po Koziej Wyspie; popłyniemy statkiem „Maid of the Mist” pod wodospad.
Chętni posiadacze paszportów biometrycznych będą mogli, gdy czas pozwoli, przejść na drugą stronę przekraczając Most Tęczowy łączący dwa kraje i skorzystać z atrakcji po stronie kanadyjskiej (kanadyjskie atrakcje fakultatywnie): kino IMAX i wystawa śmiałków gdzie można zobaczyć beczki w których śmiałkowie pokonywali kipiel, spacer za wodospadem Journey Behind the Falls, ogrody botaniczne. Wieczorem, po kolacji, wrócimy nad wodospady – teraz pięknie oświetlone. Przejazd ok. 600 km.

Dzień 5 
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. O godz.: 1015 przelot przez Chicago do Las Vegas. O godz.: 1345 przylot do światowej stolicy hazardu – LAS VEGAS i zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na legendarnej zaporze Hoovera i powrót do Las Vegas. Spacer wzdłuż słynnego bulwaru kasyn Las Vegas Strip, po najsłynniejszych na świecie kasynach, gdzie każdy czuje się jak milioner – Wenecja, Mirage, Paryż, Pałac Cezarów, Treasure Island. Obiadokolacja. Wieczorem czeka na Państwa spektakularna wycieczka po nocnym Las Vegas.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do parku narodowego WIELKIEGO KANIONU (lista UNESCO) – gigantycznego i najsłynniejszego wąwozu na świecie, od milionów lat tworzonego przez rzekę Kolorado i jej dopływy. Wielki Kanion został ukształtowany w formie litery V, ma około 350 km długości, 1800 m głębokości, rozmiary kanionu świadczą o niewyobrażalnej wprost sile z jaką woda musiała przedzierać się przez kolejne warstwy skał osadowych. Oglądanie kanionu z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Fakultatywnie, lot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Przejazd na tereny należące do największego w Ameryce Indiańskiego rezerwatu – NAVAJO NATION – „Kraj Nawahów” – o powierzchni ponad 70 tys km², czyli równej powierzchni np. Czech. Są to tradycyjne ziemie Indian Nawajo, którzy pod czas wojny II światowej zostali legendarnymi szyfrantami. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd ok. 600 km.

Dzień 7 
Śniadanie. Na rdzennych ziemiach Indian Navajo zapoznamy się z ich historią i tradycjami. Odwiedzimy legendarną Dolinę Pomników wypełnioną skałami z czerwonego piaskowca o fantazyjnych kształtach – najsłynniejszy krajobraz Dzikiego Zachodu znany z Hollywoodzkich filmów. Fakultatywnie: przejażdżka jeepem 4×4 w głąb doliny w towarzystwie indiańskiego przewodnika. Udamy się do najpiękniejszej części stanu Utah gdzie kontynuując temat mostów zapraszamy Państwa na zwiedzanie unikalnego PARKU NARODOWEGO ŁUKÓW NATURALNYCH, który jest „architektoniczną” perełką wśród wszystkich parków Stanów Zjednoczonych, uważany także za jeden z cudów natury. Znajduje się tu największa liczba łuków i mostów skalnych położonych blisko siebie. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd w tym dniu ok. 600 km.

Dzień 8
Śniadanie. Dziś udamy się do PARKU NARODOWEGO BRYCE gdzie czekają na Państwo niezapomniane krajobrazy fantastycznego wielobarwnego kanionu Bryce z unikalnymi formami rzeźby terenu w postaci wysokich ścian, iglic i kopuł. Obiadokolacja i nocleg w stanie Utah, w drodze do Las Vegas. Przejazd w tym dniu ok. 600 km.

Dzień 9
Śniadanie. Przejazd przez malowniczą PUSTYNIĘ MOJAVE DO LOS ANGELES – „Miasta Aniołów”. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd do L.A. Zwiedzanie Downtown i starego miasta, gdzie zaczęła się historia Los Angeles. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd w tym dniu ok. 600 km.

Dzień 10 
Śniadanie. Dzisiaj czeka na Państwa wizyta w HOLLYWOOD ze sławnym znakiem Hollywood, Aleją gwiazd, Bulwarem Zachodzącego Słońca, i oczywiście Beverly Hills oraz Rodeo Drive, gdzie gwiazdy robią zakupy. Po południu przejazd do najbardziej lubianego miasta Ameryki – „Miasta nad Zatoką,” gdzie rzędy eleganckich domów, zabytkowa kolejka, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeża tworzą unikalną atmosferę. Obiadokolacja i nocleg. Przejazd ok. 600 km.

Dzień 11
Śniadanie. Zapraszamy na zwiedzanie SAN FRANCISCO! W programie słynny most Golden Gate Bridge, będący symbolem San Francisco i najczęściej fotografowanym mostem świata, oraz ostatni most Rudolfa Modrzejewskiego – Bay Bridge. W programie dzielnica finansowa często nazywana Wall Street Zachodniego Wybrzeża, tętniąca życiem Przystań Rybacka, piękne nabrzeże Embarcadero, rejs statkiem po Zatoce San Francisco, pod mostem Golden Gate i wokół słynnego więzienia Alcatraz. Najstarsze w Ameryce chińskie miasto – egzotyczne Chinatown, przejażdżka słynną zabytkową kolejką linową Cable Car, “najbardziej kręta uliczka na świecie” którą chce zobaczyć każdy turysta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Czas wolny w San Francisco na spacery po mieście i ewentualne zakupy w najsłynniejszej dzielnicy handlowej Union Square, gdzie są setki sklepów firmowych. O godz.: 1500 transfer na międzynarodowe lotnisko San Francisco International, pożegnanie. Wylot do kraju.

Dzień 13
Podróż do Polski.

Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Tags: