II Światowa Wyprawa Mostowa Chiny

chiny wycieczka

Dzień 1
Wylot z Warszawy do  Pekinu.

Dzień 2
Przylot do Pekinu, transfer do hotelu. Zakwaterowanie w miarę posiadanych przez hotel wolnych pokoi. Chwila odpoczynku. Następnie przejazd do leżącego na obrzeżach Pekinu Pałacu Letniego, który niegdyś pełnił funkcję cesarskich ogrodów. MOST MARCO POLO, którego historia sięga roku 1189. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do świątyni Yonghe Gong – wybudowana w 1694 jest największym klasztorem lamajskim poza Tybetem. W głównym pawilonie znajduje się wielki posąg Buddy o wysokości 26 metrów, wyrzeźbiony z jednego pnia drzewa. Następnie zwiedzanie grobowców Dynastii Ming, które swym wyglądem i bogactwem przypominały pałace w jakich cesarze mieszkali za swego życia, gdyż wierzono, że dusze zmarłych potrzebują do dalszej egzystencji w zaświatach tych samych rzeczy, których używały w życiu doczesnym. Przejazd do Badaling – zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego. Ta największa budowla na Ziemi broniła terytorium cesarzy przed najazdami ludów stepowych, także ochraniała na całej swej długości chińską część Jedwabnego Szlaku. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków budowli uznawanej za jeden z cudów świata. W drodze powrotnej postój przy obiektach olimpijskich (stadion i pływalnia). Obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Pekinu: Plac Tienanmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – główny plac stolicy, największy plac miejski na świecie; Zakazane Miasto – zawdzięczające swą nazwę temu, iż przez pięćset lat było niedostępne dla zwykłych ludzi i stanowiło samodzielny, samowystarczalny świat. Dzisiaj jest to największy i najlepiej zachowany zabytkowy kompleks na terenie całych Chin. Krótki postój przy gmachu Opery Państwowej i przejazd obok niezwykłego w swej architekturze budynku telewizji (2008r.). Świątynia Nieba – najsłynniejszy kompleks świątynny Pekinu, gdzie, co roku cesarze z dynastii Ming i Qing składali ofiary, modląc się do Nieba o pomyślne zbiory. Przejażdżka rikszami po najstarszej dzielnicy miasta (Hutong), podglądanie codziennego życia mieszkańców, które toczy się wśród tradycyjnych zabudowań, z wąskimi uliczkami, do których przylegają bramy wejściowe do małych, wspólnych dziedzińców, wokół których ulokowane są parterowe zabudowania z nieotynkowanej cegły. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem (wagony sypialne, 4 osoby w przedziale) do Luoyang.

Dzień 5 
Przyjazd do Luoyang w godzinach rannych, transfer do hotelu na śniadanie. Całodzienna wycieczka do Klasztoru Shaolin. Wzniesiony w 377 roku na potrzeby buddyjskich mnichów klasztor na górze Shaolin (shao – młody; lin – las) zasłynął dzięki rozwiniętej tu sztuce medytacji i walki, zwanej Kung Fu. Pokaz walki. „Las Pagód” – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 
Śniadanie. Przejazd do Groty Smoczej Bramy (Longmen Grottoes), słynącej ze znajdujących się tu posągów i płaskorzeźb, których jest blisko sto tysięcy. Groty wykute są w wysokim kamiennym zboczu na długości jednego kilometra. Buddyjskie rzeźby można tu podziwiać nie tylko w tysiącu trzystu otwartych grotach, ale także na ich frontonach. Przejazd autokarem do Xi’an – zwiedzanie murów obronnych, otaczających najstarszą część miasta. Obiadokolacja – „Pierożkowy bankiet” (degustacja ok. 16-tu rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków), nocleg.

Dzień 7 
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Terakotowej Armii. Terakotowa Armia uważana jest za jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych zabytków świata. W 1974 roku rolnicy kopiący studnię natrafili na fragmenty posągów żołnierzy. Do dnia dzisiejszego odkryto łącznie około 7 000 figur terakotowych, przy czym każda jest inna. Poszczególni żołnierze różnią się rysami i wyrazem twarzy, budową ciała, a nawet napięciem mięśni. Powrót do XI’AN. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, zbudowanego w chińskim stylu w muzułmańskiej części miasta; jest to jedna z najstarszych tego typu budowli w Chinach. Dalej zwiedzanie wzniesionej w VII wieku n.e. Pagody Wielkiej Gęsi. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin – jednego z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Przejazd autokarem do Longsheg – wioski mniejszości narodowych Rejonu Autonomicznego Guangxi. Droga do Longsheng słynie z zapierającego dech w piersiach krajobrazu Gór Smoczego Grzbietu pokrytych polami terasowymi. Powrót do Guilin. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 
Śniadanie. Wycieczka statkiem po rzece Li do miejscowości Yangshuo. Ponad 4 godziny trwająca trasa rejsu wiedzie wśród malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach, których szczyty odbijają się w wodzie. Lunch na statku. Spacer po Yangshuo nazywanym przez chińczyków „małym rajem w dużym kraju”, gdzie pośród wielu kolorowych stoisk można kupić ciekawe, oryginalne pamiątki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 

Śniadanie. Przejazd autokarem do Guilin. Transfer na lotnisko, przelot do Chongqing – zwiedzanie MOSTÓW ŁUKOWYCH: CAIYUANBA i najdłuższego na świecie co do długości – CHAOTIANMEN. Obiadokolacja w stylu syczuańskim. Wejście na statek i zaokrętowanie, nocleg.

Dzień 11 
Śniadanie. Rozpoczęcie rejsu po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Po południu – zejście na ląd, zwiedzanie Fengdu, zwanego “Miastem Duchów”. Wg tradycyjnych wierzeń tutaj trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj. Powrót na statek, kontynuacja rejsu. Podczas rejsu obserwacja MOSTÓW na rzece Jangcy, m.in.: WUSHAN i WANXIAN. Obiad, kolacja i nocleg na statku.

Dzień  12 
Śniadanie. Przepłynięcie przez przełom Qutang – pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały pozostawiają rzece niewiele miejsca powodując niezwykłe spiętrzenie jej nurtu. Przełom drugi Wu – zwany Wąwozem Czarownic, w którym po obu stronach rzeki wznoszą się tysiącmetrowe skały. Po południu – zejście na ląd. Niezwykłe widoki w czasie przejażdżki małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong w miejscu zwanym „Trzema Małymi Przełomami”. Powrót na statek. Przepłynięcie przez przełom trzeci Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

Dzień 13 

Śniadanie. Dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy – będącej efektem jednego z największych na świecie projektów hydrotechnicznych. Zakończenie rejsu w Yichang; zwiedzanie MOSTÓW WISZĄCYCH: YICHANG oraz XILING. Przejazd autokarem do Wuhan – zwiedzanie MOSTÓW: YANGLUO (wiszący) i BAISHAZHOU (podwieszony). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień  14 
Śniadanie. Przejazd na dworzec kolejowy i przejazd super szybkim pociągiem do Nanjing (Nankin) – zwiedzanie 3 MOSTÓW na rzece Jangcy w Nankinie; spacer po malowniczym Starym Mieście. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 15  
Śniadanie. Przejazd do Jiangyin, po drodze zwiedzanie MOSTÓW WISZĄCYCH: RUNYANG, NAN CHA, JIANGYIN. Następnie dalszy przejazd do Suzhou, po drodze zwiedzanie MOSTU SUTONG (podwieszony). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 16
Śniadanie. Zwiedzanie Suzhou – miasta nazywanego „Wenecją Wschodu” i miastem – ogrodem; Ogród Mistrza Sieci – jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów; zwiedzanie zabytkowego MOSTU MAPLE; wizyta w fabryce jedwabiu – obserwacja procesu produkcji jedwabiu; przejazd do Luzhi – usytuowanej na sieci kanałów zabytkowej wodnej wioski, stanowiącej dużą atrakcję turystyczną ze względu na zachowane niezmienne od lat styl i tradycję; przejażdżka łodziami po malowniczych kanałach. Przejazd do Szanghaju. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 17 
Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju – tu można zobaczyć nowoczesne Chiny, to miasto pełne drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Przejazd przez najnowocześniejszą dzielnicę miasta z wieżą telewizyjną „Perła Orientu”, będącej najwyższą (468 m) wieżą Azji; zwiedzanie Financial Centre – najwyższego budynku miasta ukończonego w 2008r. Zwiedzanie usytuowanych na terenie miasta MOSTÓW: YANGPU (podwieszony), XUPU (podwieszony) i drugiego na świecie co do długości mostu łukowego – LUPU. Bund – słynna promenada nadbrzeżna, skąd można podziwiać panoramę nowoczesnej dzielnicy Pudong; Świątynia Nefrytowego Buddy – aktywne miejsce kultu religijnego wyznawców Buddyzmu, miejsce przechowywania cennych posągów przywiezionych do Chin z Birmy. Stare miasto – czas wolny na spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 18  
Śniadanie. Wyjazd z miasta na jeden z najdłuższych mostów świata – HANGZHOU BAY BRIDGE; Zwiedzanie mostów Jintang, Xihoumen i Taoyamen (projekt the Ningbo−Zhoushan Expressway) Powrót do Szanghaju i obiadokolacja, nocleg.

Dzień 19 
Śniadanie. Transfer na lotnisko (częściowo najszybszą koleją świata „Maglev”);  – wylot do kraju.

Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

Tags: