SKANDYNAWIA- NORWEGIA – LOFOTY – NORDKAPP – LAPONIA – FINLANDIA – SZWECJA ZMRP o/KRAKÓW

  • Home
  • Wyprawy mostowe
  • SKANDYNAWIA- NORWEGIA – LOFOTY – NORDKAPP – LAPONIA – FINLANDIA – SZWECJA ZMRP o/KRAKÓW

Dzień 1 

Świnoujście zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych z węzłem sanitarnym. Kolacja na promie i o godz.: 2230 wypłynięcie z Świnoujścia i nocą przepłynięcie do Ystad.

Dzień 2

Śniadanie na promie. O godz.: 630 przypłynięcie do Ystad i przejazd trasą: Goeteborg, postój przy granicznym moście Svinesund, Sarpsborg – most Sandesund, OSLO – spacer po centrum miasta – Pałac Królewski, ratusz, uniwersytet Oslo, Park Frognera; zakwaterowanie w hotelu Scandic St. Olavs Plass, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 

Śniadanie. Przejazd trasą: Oslo, LILLEHAMMER – zwiedzenie największego skansenu Norwegii gdzie będzie możliwość zapoznania się z surowymi warunkami życia na wsi norweskiej przed kilkudziesięciu laty; zwiedzanie olimpijskiej skoczni narciarskiej, wyjazd autokarem na szczyt skoczni i spacer wzdłuż rozbiegu i zeskoku co pozwoli nam ocenić odwagę Małysza, Stocha i innych skoczków; przejazd do Oppdal; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie. Przejazd trasą: TRONDHEIM – zwiedzanie m.in. katedry Nidaros; mostu By; dalej niezwykle malowniczą drogą między jeziorami i wysokimi, skalistymi górami przez Levanger do Steinkjer; zakwaterowanie w hotelu Quality Hotel Grand Steinkjer, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd trasą: Grong, Mosjoen; po pokonaniu GÓR KORGEN, przekroczenie koła podbiegunowego, postój w „Centrum Polar Kreis”; Soltdal; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 

Śniadanie. Przejazd trasą: Bodo – wypłynięcie promem i po ponad 3 godzinnej podróży przypłynięcie do Moskenes na pięknych wyspach – LOFOTACH – z fascynującymi ścianami skalnymi wynurzającymi się pionowo z morza – niezwykle atrakcyjny przejazd przez LOFOTY do Svolvaer; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd trasą: Vestpollen, tunel Svolver, most Raftsund oddzielający Lofoty od archipelagu Vesterålen, most Tjelsund, Bjerkvik, kontynuacja podróży przez góry, do fascynującego TROMSO – stolicy Północnej Norwegii i największego miasta norweskiego za Kołem Podbiegunowym – zwiedzanie miasta: zwiedzenie Polarnej Katedry Morza Arktycznego; Planetarium Zorzy Polarnej – pokaz Zorzy Polarnej; Polaria – ośrodek badań i informacji o obszarze podbiegunowym; most Sandnessund; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd trasą: Breivikeidet – przepłynięcie do Svensby; przyjazd do Lyngseidet – przepłynięcie do Olderdalen; ALTA zwiedzenie muzeum z prehistorycznymi rysunkami naskalnymi; przyjazd do hotelu; zakwaterowanie i obiadokolacja; przejazd na NORDKAPP najdalej na północ wysunięty przylądek Europy; wizyta w centrum turystycznym NORDKAPP; powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 9 

Śniadanie. Przejazd trasą wzdłuż fiordu Porsanger do Lakselv i „DROGĄ RENIFERÓW” do lapońskiego miasta Karasjok; po przekroczeniu granicy norwesko – fińskiej przejazd do Inari; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd przez fińską Laponię, zatrzymanie się w WIOSCE ŚW. MIKOŁAJA położonej w pobliżu Koła Podbiegunowego; ROVANIEMI – most, Kemi, Oulu; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 

Śniadanie. Przejazd trasą: Jyvaskyla, Tampere, Turku – zaokrętowanie na prom linii Viking i o godz.: 2055 wypłynięcie do Sztokholmu (granica fińsko-szwedzka); kolacja i nocleg na promie w kabinach 4 osobowych.

Dzień 12 

Śniadanie na promie. Przypłynięcie o godz.: 630 i krótkie zwiedzanie Sztokholmu: Ratusz, Muzeum Okrętu Waza, starówka; około godz.: 1400 wyjazd ze Sztokholmu przejazd do Karlskorony – około godz.: 2200 zaokrętowanie na prom i o godz.:2359 wypłynięcie do Gdańska; kolacja na promie i nocleg w kabinach 4 osobowych.

Dzień 13 

Śniadanie na promie. O godz.: 1015 przypłynięcie do Gdyni, wyokrętowanie.

Tags: