V ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA ZJEDNOCZONA EMIRATY ARABSKIE

Dzień 1

Wylot z Warszawy  i przelot do Dubaju  – transfer do hotelu obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 2 

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie DUBAJU. Przemieścimy się do najstarszej części miasta Bastakiya z charakterystycznymi wieżami wiatrów. Zwiedzimy Muzeum Dubaju, Wielki Meczet do którego wstęp mają wyłącznie muzułmanie, suk Bur Dubaj – jeden z najstarszych targów dubajskich. Dzielnica Szindagha – zwiedzimy dom szejka Saida Ibn Maktuma – dziadka obecnego szejka, przykład tradycyjnych rozwiązań architektonicznych z końca XIXw. W Osadzie Dziedzictwa zapoznamy się z wystawą nawiązującą do koczowniczej przeszłości kraju. Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą (tradycyjną taksówką wodną) przez kanał Dubai Creek. Zwiedzimy najstarszą placówkę edukacyjną w Dubaju Al Ahamadiya School. Wizyta w  Muzeum Dziedzictwa pozwoli nam poznać codziennie życie i obrzędy tradycyjnej rodziny. Czas na zwiedzanie suków złota i przypraw. Zwiedzimy mosty Dubaju i inne obiekty inżynierskie m.in.: mosty Al Maktoum, pływający, Al Garhoud, Business Bay Crossing, Meydan, estakada zielonej linii metra, most linii metra prowadzący do DIFC, bardzo ciekawe kładki dla pieszych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 Dzień 3 

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie DUBAJU, które rozpoczniemy od wizyty w meczecie Jumeirah. Przejedziemy w okolice najbardziej luksusowego 7-gwiazdkowego hotelu na świecie – Burj Al Arab – hotelu o wysokości 321m kształtem przypominającego żagiel. Mostem  Palm Jumeirah Gateway wjedziemy na słynną wyspę w kształcie palmy. Powrócimy z niej naziemną koleją jednotorową. Przejedziemy do Dubai Marina (największego portu jachtowego na świecie). Przespacerujemy się nadbrzeżnym bulwarem Marina Walk, a w jednym z największych centrów handlowych Mall of the Emirates (fakultatywnie chętni będą mogli pojeździć na nartach). Przejedziemy główną arterią miasta – Sheikh Zayed – do Burj Khalifa – wieżowca, który jest najwyższą budowlą jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek (818 m). Wyjedziemy na znajdujący się na wysokości 442 m taras widokowy gdzie dostaniemy się najszybszą na świecie windą (18 m/sek.). Zakończymy nasz dzień zapierającym dech pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70m do góry w rytm muzyki i gry świateł. W kierunku hotelu udamy się zieloną linią metra. Kolacja, nocleg.

 Dzień 4 

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do trzech Emiratów. SHARJAH – najbardziej tradycyjny emirat, gdzie ściśle przestrzega się prawa islamskiego, zwany kulturalną stolicą Emiratów lub  „Perłą Zatoki”. Dostaniemy się tam mostem Sharjah. Zwiedzimy Fort of Sharjah – dawną siedzibę rodziny panującej, Muzeum Kaligrafii, dom Al Naboodah gdzie można skosztować tradycyjnej miętowej herbaty, targ al-Arsah, przejdziemy do Muzeum Cywilizacji Islamskiej, a następnie przejedziemy do  Muzeum Archeologicznego. Mijając jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: King Faisal Mosque i Pomnik Perły, symbol Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotrzemy na Niebieski Suk. Następnie pojedziemy do emiratu AJMAN. Tu zwiedzimy muzeum umieszczone w dawnym forcie gdzie zapoznamy się z życiem tubylców przed zmianami jakie przyniosła ropa naftowa. Przejazd do emiratu UMM AL QUWAIN – zwiedzenie muzeum, które jest podróżą w czasie i przespacerujemy się w cieniu starego muru obronnego . Po zmierzchu wyprawa na połów krabów w okolice pobliskich wysp zarośniętych mangrowcami. Po przejażdżce małą łodzią i brodzeniu w płytkiej wodzie w poszukiwaniu krabów, wrócimy na kolację serwowaną w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa); na deser możliwość skosztowania złowionych krabów. Do hotelu w Dubaju wrócimy ok. północy, nocleg.

 Dzień 5 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do ABU DABI na zwiedzanie stolicy i głównego miasta ZEA położonego na przybrzeżnej wyspie o tej samej nazwie. Po drodze przejedziemy obok Jebel Ali Port, stanowiącego bramę wjazdową do Abu Dabi. Do Abu Dabi wjedziemy mostem Szejka Kalifa. Zobaczymy wystawę Manarat Al Saadiyat obrazującą przyszły wygląd wyspy gdy powstaną: Muzeum Guggenheim’a, Luwr i Muzeum Narodowe. Następnie odwiedzimy Bazar Irański, Targ Owocowy, Targ Dywanów. Odwiedzimy Centrum Rękodzielnictwa Żeńskiego, gdzie będziemy podziwiać zręczność i umiejętności miejscowych kobiet podczas tworzenia tradycyjnych wyrobów. Zobaczymy Fort Al Hosn, przejedziemy promenadą Corniche do falochronu, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Zatoki. W najdroższej inwestycji hotelowej na świecie (3 biliony USD) – 7 gwiazdkowym kapiący złotem i luksusem – Emirates Palace – zwiedzimy wystawy przyszłości, czyli makiety budynków które wkrótce powstaną i będzie można odwiedzać je „na żywo”. Koło pałacu władcy pojedziemy do trzeciego co do wielkości na świecie meczetu Szejka Zayeda. Trzeba dodać, że budowla ta nie ma sobie równych pod względem kolorystyki, piękna, uroku i rozmachu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 Dzień 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do AL AIN, nazywanego miastem-ogrodem, należącego do Emiratu Abu Dhabi. Dotrzemy tam pokonując fascynującą, ciągle zmieniającą się pustynię, która rozciąga się u podnóży gór Hajar. Po drodze zatrzymamy się na największym targu wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach. Zwiedzenie Oazy Al Ain, Muzea Pałacowe i Narodowe, Fort Al Jahili. Wjedziemy na jeden z najwyższych szczytów Emiratów – Jebel Hafeet, Zakwaterowanie w hotelu w Al Ain, kolacja i nocleg.

Dzień 7 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do bajecznego Emiratu FUJEIRAH, jedynego z siedmiu Emiratów położonego nad Oceanem Indyjskim. Po drodze pospacerujemy po „Piątkowym Targu” w Masafi i zatrzymamy się przy starej cytadeli Bithnah. W Fujeirah zwiedzimy muzeum; jeśli szczęście nam dopisze zobaczymy nietypową walkę byków na plaży. Przejedziemy do meczetu Al Badiyah – najstarszego meczetu w Zjednoczonych Emiratach, przystanek na zwiedzanie odrestaurowanego fortu, następnie kolacja w hotelu w Fujeirah. Dla chętnych wizyta na „Nocnym Suku”. Nocleg.

Dzień 8 

Śniadanie. Dzień wolny. Fakultatywnie wycieczka do Omanu ( 60 USD).

 Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. W drodze do Dubaju wizyta w emiracie RAS AL CHAJMA – zwiedzenie Muzeum Narodowego i tradycyjnego targu rybnego. Zatrzymamy się w Al Fallayah – letnim kurorcie rodziny królewskiej w XVIII w. Po przyjeździe do Dubaju, na zakończenie Wyprawy, podczas rejsu stylową Doha po Creeku (4-5 godzin) połączonym z kolacją zobaczymy piękną panoramę nocnego Dubaju. Przejazd na lotnisko.

Dzień 10 

Przylot do Warszawy

Cena zależy od indywidualnych uzgodnień z kontrahentem (liczebności grupy, terminu realizacji imprezy, standardu, świadczeń).

 

Tags: