XI ŚWIATOWA WYPRAWA MOSTOWA JAPONIA

Dzień 1  Warszawa 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Japonii.

 Dzień 2 Doha – Tokio Narita

Przylot na lotnisko Narita. Odprawa paszportowa, odebranie bagaży. Transfer do hotelu w Narcie.

 Dzień 3 Narita  – Tokio

Śniadanie. Przejazd przez Zatokę Tokijską Autostradą Aqua Line o całkowitej długości 14 km, w tym 4,4 km mostem i 9,6 km tunelem podwodnym pod dnem Zatoki Tokijskiej— czwartym co do długości tunelem podwodnym na świecie. Nad Zatoką Yokohama, przejazd przez mosty: Brama Tokio, Tsurumi Tsubasa. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzenie TOKIO z wykorzystaniem transportu publicznego (metro, ew. taksówki): historyczny most Nihonbashi; przystań Asakusa –  rejs promem po rzece Sumida podczas którego oprócz szeregów mostów na rzece Sumida, przepłynięcie pod  mostem Tęczowym na futurystyczną wyspę Odaiba – sztucznie usypaną na środku zatoki morskiej – zwiedzenie dzielnicy zaprojektowanej na miarę XXI wieku, m.in. salon samochodowy Toyoty, oryginalna galeria handlowa Venus, Fort, replika Statui Wolności. Kolacja i powrót do hotelu.

Dzień 4 Tokio  rano wysyłamy bagaż zasadniczy do OSAKI

Śniadanie. Zwiedzanie TOKIO (wykorzystaniem transportu publicznego (metro, bus, ew. taksówki) – stolicy Japonii m.in.: Muzeum Edo, świątynia Asakusa Sensoji najstarsza i najokazalsza świątynia buddyjska w Tokio do której prowadzi Kaminarimon „Brama Grzmotów”, Goverment Office Building Tokyo z którego tarasu widokowego położonego na wysokości 202m podziwiać można piękną panoramę miasta; wieczorem spacer w okolicach stacji Shibuya, która jest najmodniejszą dzielnicą dzisiejszego Tokio, pełna restauracji, barów, nocnych klubów, błyszcząca jaskrawymi neonami nigdy nie zasypia, przy północnym wejściu do stacji Shibuya stoi słynny pomnik psa Hachiko, a w pobliżu pomnika znajduje się największe w Shibuya i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio; kolacja, powrót do hotelu; nocleg.

Dzień 5 Tokio –Mishima – Osaka

Śniadanie. Godz.: 800 wyjście z hotelu. Przejazd pociągiem do MISHIMA i autobusem do SKY WALK – przejście po najdłuższej w Japonii (400m) wiszącej kładce dla pieszych z wspaniałym widokiem (jeżeli dopisze pogoda) na górę Fudżi; powrót do Mishima i przejazd super szybkim pociągiem Shinkansenem z Mishima do Osaki. Po przyjeździe spacer do Hotelu Keihan Kyobashi Grande w Osace. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6 Osaka – Kioto – Osaka

Śniadanie. Przejazd do KIOTO – zwiedzanie (wykorzystaniem transportu publicznego (metro, bus, ew. taksówki): Zamku Nijo, dawnej rezydencji Tokugawa Ieyasu, szoguna okresu Edo; Złoty Pawilon (Kinkakuji) znany z dwóch górnych kondygnacji, które są pokryte złotymi motywami liści, pięknie odbijającymi się w otaczającej Pawilon wodzie; odwiedzimy wspaniałą świątynię Fushimi Inari poświęcona popularnemu bóstwu ryżu i sake w którym znajduje się długi na 4 km tunel szkarłatnych bram torii ufundowanych przez biznesmenów; spacer po dzielnicy gejsz – Gion; kolacja i powrót do hotelu w Osace.

 Dzień 7 Osaka – Nara – Hiroshima  bagaż zasadniczy nadajemy na lotnisko Narita

Śniadanie. Przejazd do NARA – najstarszej stolicy Japonii i najdalej na wschód położonego miasta Jedwabnego Szlaku – gdzie po krótkim spacerze odwiedzimy świątynię Todai-ji, wpisany na listę UNESCO największy drewniany budynek na świecie gdzie znajduje się również największy brązowy posąg Buddy mający 16,3 m wysokości, a w otaczającym parku żyje ponad 300 jeleni; powrót do Kioto. Przejazd super szybkim pociągiem Shinkansenem do Hiroszimy. Spacer do hotelu; kolacja, nocleg w Hiroszimie.

Dzień 8 Hiroshima – Miyajima – Hiroshima

Śniadanie. Przejazd do portu Miyajima – krótka przeprawa promem na wyspę MIYAJIMA – wybraną jako jedno z trzech najbardziej malowniczych miejsc w Japonii – zwiedzenie kompleksu Sanktuarium Itsukushima (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) którego Tori (brama) podczas przypływu wygląda jakby unosiła się w środku morza; HIROSZIMA – spacer po Parku Pokoju gdzie stoi budynek Organizacji Rozwoju Przemysłu (Kopuła Bomby Atomowej) miejsce nad którym wybuchła bomba, Dzwon Pokoju, Wzgórek Pamięci z prochami kilkudziesięciu tysięcy ofiar bomby atomowej, Pomnik Pamięci Dzieci, Płomień Pokoju i Cenotaf zawierający imiona wszystkich ofiar bomby atomowej; kolacja, nocleg w Hiroszimie.

Dzień 9 Hiroshima – Kojima – Most Seto – Himeji – Osaka

Śniadanie. Przejazd pociągiem do KOJIMA – rejs pod mostem SETO; przejazd pociągiem do HIMEJI gdzie odwiedzimy Zamek Himeji – największy i najczęściej odwiedzany zamek z 12-tu zachowanych oryginalnych zamków w Japonii znany jako „Zamek Białej Czapli ” z powodu podobieństwa tynkowanych na biało ścian wieży do ptaka zrywającego się do lotu – wspaniały przykład tradycyjnej architektury został uznany za jeden z pierwszych zabytków UNESCO w Japonii, spacer po ogrodach Koko-en w stylu Edo; przejazd do  Osaki do tego samego hotelu; kolacja, nocleg

Dzień 10 Osaka – most Akashi – Narita

Śniadanie. Przejazd pociągiem: AKASHI – zwiedzenie  mostu AKASHI: wystawa poświęcona budowie mostu, przejście specjalną kładką zawieszoną pod pomostem mostu na wysokości 50m nad poziomem morza i wyjazd windą na poziom 98 piętra skąd przy dobrej widoczności rozciąga się wspaniały widok aż po Osakę a na końcu otrzymamy specjalny certyfikat potwierdzający wizytę na tym słynnym moście; lunch; przejazd Shinkansenem na lotnisko Narita. Wylot do Warszawy

Dzień 11   Warszawa

Przylot do Warszawy n

Tags: