ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

04.10.2019         1 dzień
Wylot z Krakowa o godz.: 1205 i o godz.: 2040  przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, nocleg.

 05.10.2019         2 dzień

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie DUBAJU. Przemieścimy się do najstarszej części miasta Bastakiya z charakterystycznymi wieżami wiatrów. Zwiedzimy Muzeum Dubaju, Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą (tradycyjną taksówką wodną) przez kanał Dubai Creek. Czas na zwiedzanie suków złota i przypraw. Następnie przejazd do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, zoo, oraz wodospadów. Przejedziemy główną arterią miasta – Sheikh Zayed – do Burj Khalifa – wieżowca, który jest najwyższą budowlą jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek (828 m). Wyjedziemy na znajdujący się na wysokości 442 m taras widokowy gdzie dostaniemy się najszybszą na świecie windą (18 m/sek.). Zakończymy nasz dzień pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Powrót do hotelu; kolacja, nocleg.

06.10.2019         3 dzień

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do dwóch Emiratów. SHARJAH – najbardziej tradycyjny emirat, gdzie ściśle przestrzega się prawa islamskiego, zwany kulturalną stolicą Emiratów lub  „Perłą Zatoki”. Zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Mijając jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: King Faisal Mosque i Pomnik Perły, symbol Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotrzemy na Niebieski Suk. Następnie pojedziemy do emiratu AJMAN. Tu zwiedzimy muzeum umieszczone w dawnym forcie gdzie zapoznamy się z życiem tubylców przed zmianami jakie przyniosła ropa naftowa. Po południu wycieczka na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). W ramach safari m.in.: przejazd samochodami po wydmach, przejażdżka wielbłądem, tatuaże z henny, pokaz tańca brzucha, kolacja z daniami z grilla. Powrót do hotelu, nocleg.

07.10.2019         4 dzień

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie DUBAJU, które rozpoczniemy od wizyty w meczecie Jumeirah. Przejedziemy w okolice najbardziej luksusowego 7-gwiazdkowego hotelu na świecie – Burj Al Arab – hotelu o wysokości 321m kształtem przypominającego żagiel. Przejedziemy na słynny archipelag Palm Jumeirah –  sztucznie usypanych w kształcie palmy wysp – na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 zwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail. Przejedziemy do Dubai Marina (największego portu jachtowego na świecie). Przespacerujemy się nadbrzeżnym bulwarem Marina Walk, a w jednym z największych centrów handlowych Mall of the Emirates. Przejazd do  hotelu, kolacja, nocleg.

Fakultatywnie chętni będą mogli pojeździć na nartach w Mall of the Emirates.

08.10.2019         5 dzień

Śniadanie. Przejazd do  ABU DABI – zwiedzanie stolicy i głównego miasta ZEA położonego na przybrzeżnej wyspie o tej samej nazwie. Odwiedzimy Luwr, Świata Ferrari i MASDAR. Przejazd do  hotelu w Abu Dabi, kolacja, nocleg.

 09.10.2019         6 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy promenadą Corniche do falochronu, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Zatoki. Koło pałacu władcy pojedziemy do trzeciego co do wielkości na świecie meczetu Szejka Zayeda. Trzeba dodać, że budowla ta nie ma sobie równych pod względem kolorystyki, piękna, uroku i rozmachu. Przejazd do AL AIN, nazywanego miastem-ogrodem, należącego do Emiratu Abu Dhabi. Dotrzemy tam pokonując fascynującą, ciągle zmieniającą się pustynię, która rozciąga się u podnóży gór Hajar. Po drodze zatrzymamy się na największym targu wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach (jeżeli będzie czynny). Zakwaterowanie w hotelu w Al Ain, kolacja i nocleg.

 10.10.2019         7 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzenie Oazy Al Ain, Fort Al Jahili i przejazd do bajecznego Emiratu FUJEIRAH, jedynego z siedmiu Emiratów położonego nad Oceanem Indyjskim. Po drodze  zatrzymamy się przy starej cytadeli Bithnah. Przejazd do hotelu przy plaży.

 11.10.2019         8 dzień

Śniadanie. Dzień wolny. Fakultatywnie wycieczka do Omanu.

 12.10.2019         9 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. W drodze do Dubaju wizyta w meczecie Al Badiyah – najstarszym meczecie w Zjednoczonych Emiratach, Po przyjeździe do Dubaju czas wolny do samodzielnej eksploracji architektury Dubaju. Na zakończenie Wyprawy, podczas rejsu połączonego z kolacją zobaczymy piękną panoramę nocnego Dubaju.  Powrót do hotelu.

 13.10.2019         10 dzień

Godz.: 755 – wylot do Krakowa. Przylot o godz.: 1105 na lotnisko im Jana Pawła II  w Krakowie Balicach

 

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena:    8.900 PLN przy 14 osobach

               8.350 PLN przy 20 osobach

 

W cenie:

 • bilet lotniczy na trasie: Kraków – Dubaj – Kraków;
 • 9 noclegów, w tym:  w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu,  typu HB:  9 śniadań i 8 obiadokolacji (pierwszy posiłek: śniadania w dniu 5.10; ostatni śniadanie w formie suchego prowiantu w dniu 13.10);
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:koszty leczenie (70.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Cena nie obejmuje:

 • korzystania z systemu „Tour Guide” 10 USD;
 • imprezy zaznaczone jako fakultatywne
  • jazda na nartach w Mall of the Emirates 50 USD
  • wycieczka do Omanu 45 USD
 • napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 20 USD;
 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%;
Tags: