22.11. dzień 1   

Godz.: 1030 zbiórka na lotnisku w Warszawie. O godz.: 1300 wylot do Dubaju. Przylot o godz.: 2140.

23.11. dzień 2 Bangkok 

O godz.: 335 wylot z Dubaju. O godz.: 1245 przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po odpoczynku wycieczka łodzią do Świątyni Złotej Góry, spod której będziemy mogli podziwiać panoramę Bangkoku. Następnie trzyosobowymi rykszami motorowymi – najbardziej popularnym środkiem komunikacji – przejazd do dzielnicy Thonburi na wycieczkę łodzią po Klongach czyli kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku, aby poznać źródła utrzymania i styl życia mieszkających wzdłuż kanałów ludzi. Po zejściu na ląd pójdziemy do Wat Po, najstarszej i największej świątyni, w której znajduje się kolosalny 46 metrowej długości posąg leżącego Buddy i wiele innych obiektów kultu. Kolacja w restauracji w mieście. Powrót do hotelu rykszami i nocleg.

24.11. dzień 3 Bangkok – Kanchanaburi (trasa ok. 125 km ok 2,5 godzin jazdy)

Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w DAMNOEN SADUAK. Po drodze zatrzymamy się w MAEKLONG by obserwować przejazd pociągu przez środek zatłoczonego ulicznego targowiska. Następnie będziemy kontynuować podróż łodzią pośród sadów i wiosek do serca pływającego targu. Przejedziemy przez KANCHANABURI do Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej, o której mówi się, że „na każdy położony podkład kolejowy przypada jeden zmarły”) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. W drodze powrotnej do miasta Kanchanaburi zatrzymamy się przy odbudowanym słynnym moście na rzece Kwai. Po zameldowaniu się w hotelu chętni będą mogli przespacerować się po moście nad rzeką Kwai. Kolacja w pływającej restauracji. Nocleg.

25.11. dzień 4 Kanchanaburi – Phitsanulok (trasa ok. 450 km ok 6,5 godziny jazdy)

Śniadanie. Przejazd przez prowincję Suphanburi do AYUTTHAYI – zwiedzenie m.in.: Świątyni Srisan Phet, starożytnego pałacu 33 królów z 5 dynastii, które rządziły potężnym królestwem Tajlandii przez 417 lat. Ruiny świątyni Maha Thad czyli „Wielka Relikwia”, zbudowanej w 1374 roku w centrum miasta w czasach, gdy przechowywano w niej relikwie Buddy. Po opuszczeniu Ayutthayi zatrzymamy się przy gigantycznym posągu Buddy o wysokości 95 metrów (32 piętra). Następnie zatrzymamy się na punkcie widokowym Pa-Sarn, gdzie dwie główne rzeki płynące z północy łączą się w rzekę Phraya, która przepływa przez 10 prowincji, w tym Bangkok i uchodzi do Zatoki Tajlandzkiej. Po przybyciu do Pitsanulok zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

26.11. dzień 5 Phitsanulok – Sukothai – Chiang Rai (trasa ok. 490 km ok 7,5 godziny jazdy)

Śniadanie. Wizyta w pobliskiej świątyni Mahathad, w której przechowywany jest najpiękniejszy w kraju złoty posąg Buddy Phra Buddha Chinnarat. Przejazd trasą: SUKOTHAI, gdzie odwiedzimy park historyczny – pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 – 1438. Poznanie historii miasta, które uważane jest za „kolebkę cywilizacji tajskiej”; LAMPANG – tu będziemy mogli wybrać się na przejażdżkę wozem konnym po mieście. Krótka przerwa w PHAYAO na wyprostowanie nóg i spojrzenie na piękne jezioro. Wieczorem przyjazd do Chiang Rai. Zameldowanie, kolacja i nocleg.

27.11. dzień 6 Chiang Rai (trasa ok. 220 km ok 3,5 godziny jazdy)

Śniadanie. Pojedziemy autobusem na północ. Po przesiadce do minivanów wyjedziemy na górę MAE SALONG żeby odwiedzić chińską osadę byłej 93 dywizji armii chińskiej, która uciekła przed atakiem sił rewolucyjnych Mao do Birmy, a następnie wycofała się w głąb Tajlandii. Za pomoc rządowi Tajlandii w walce z komunistami, żołnierze otrzymali obywatelstwo tajskie i zezwolono im na osiedlenie się na szczycie „Doi Santi Kiri”. Odwiedzimy lokalny targ. Kontynuujemy naszą podróż vanami do góry Doi Tung (Góra Flagowa) – wizyta w królewskiej willi zmarłej matki księżniczki, która zachęcała okoliczne plemiona górskie do zaprzestania wypalania lasów w celu otrzymania roli pod uprawę i doprowadziła ich do przejścia z uprawy opium na inne dochodowe rośliny. Odwiedzimy również duży, piękny ogród kwiatowy w dolinie oraz plemię Akha w pobliskiej wiosce. Po przesiadce do czekającego autobusu kontynuujemy naszą podróż do obszaru Złotego Trójkąta, gdzie stykają się granice 3 krajów: Myanmy, Laosu i Tajlandii. Wizyta w muzeum opium. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja na mieście. Nocleg w Chiang Rai.

28.11. dzień 7 Chiang Rai – Chiang Mai (trasa ok. 200 km ok 3,5 godziny jazdy)

Śniadanie. Przed opuszczeniem CHANG RAI odwiedzimy „Niebieską Świątynię” – zarówno jej fasadę jak i wnętrze wypełniają niemalże wyłącznie odcienie błękitu, z domieszką złota. Centralnym elementem wnętrza świątyni jest ogromna statua Białego Buddy w pozycji siedzącej, otoczona licznymi przykładami nowoczesnej sztuki buddyjskiej. Część z nich stanowią malowidła ścienne, opowiadające historię buddyzmu. „Niebieska Świątynia” to istotne miejsce religijne dla całej prowincji.

Potem odwiedzimy świątynię Huey Pla Kang słożoną z trzech głównych budowli: piramidalnej pagody, śnieżnobiałej świątyni i ogromnego posągu – Guanyin – bogini miłosierdzia, litości i płodności. Jest ona bodhisattwą współczucia, czyli najprościej ujmując istotą, która dąży do nirwany. Guanyin jest na ścieżce do stania się Buddą, jednak świadomie się od tego powstrzymuje, ponieważ chce pomóc innym ludziom w dążeniu ku dobru. Następnie jedziemy do Białej Świątyni, która jest jednocześnie miejscem modlitw i galerią sztuki. Z oddali Wat Rong Khunzachwyca ażurową konstrukcją, nieskazitelną bielą i misternymi zdobieniami ale dopiero z bliska widać, co tak naprawdę zostało tu wyrzeźbione – dłonie i twarze powykrzywiane w przerażających grymasach. Wyruszamy w długą podróż przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju do Chiang Mai – „stolicy północnej Tajlandii” – z krótką przerwą po drodze przy gorących źródłach. W San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp.

Wieczorem kolacja Khantoke w Starym Centrum Kultury w Chiang Mai. Jest to tradycyjny tajski pokaz kolacji i tańca. Na kolacji Khantoke goście siedzą na bambusowych matach na podłodze i serwowane są dania kuchni północnej Tajlandii. Podczas jedzenia zobaczymy na scenie różnorodne tradycyjne tajskie tańce. Późnym wieczorem zakupy na nocnym targowisku w Chiang Mai. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

29.11. dzień 8 Chiang Rai – Bangkok (trasa ok. 750 km przejazd pociągiem ok 13 godzin)

Po śniadaniu wizyta w „Szkole Słoni” gdzie zobaczymy jak przysposabia się słonie do pracy. Czeka nas przejażdżka na słoniach. Powrót do obozu bryczkami ciągniętymi przez woły oraz spływ tratwami. Następnie wizyta w wiosce Karen – wiosce „Kobiet z długimi szyjami”. Po powrocie do miasta przesiądziemy się do osobowych pick-upów, aby odwiedzić Pałac Zimowy na szczycie góry Suthep gdzie znajduje się świątynia Phra Thad Doi Suthepbardzo czczona wśród ludzi w północnym regionie Tajlandii. Centrum świątyni stanowi złota iglica, w której znajdują się relikwie Buddy – kość i miska na jałmużnę. Wspaniały klimat kapiącej złotem świątyni tworzą złote ażurowe parasolki otaczające stupy. Budowle świątynne zachwycą bogactwem kolorów i złoceń oraz egzotyczną architekturą. Następnie zejdziemy do czekającego autobusu i przejedziemy na dworzec kolejowy w Chiang Mai. Nocnym pociągiem w wagonach sypialnych z klimatyzacją pojedziemy do Bangkoku (śpi się na łóżkach zamontowanych na dwóch poziomach, jak nasze kuszetki. Łóżka umieszczone są wzdłuż wagonu, oddzielone od innych zasłonką, zamiast w oddzielnych przedziałach). Kolacja w postaci hawajskiej pizzy i napoju będzie serwowana w pociągu.

30.11. dzień 9 (trasa ok. 140 km ok 2,5 godziny jazdy)

Śniadanie w pociągu. O godz.: 700 przyjazd na dworzec Krunghep Apiwat w BANGKOKU. Przejazd do Świątyni Złotego Buddy zwanej po tajsku Wat Traimit gdzie mieści się największy na świecie posąg Buddy wykonany ze złota, mierzący 3 metry wysokości i ważący 5.5 tony. Zwiedzanie rynku kwiatowego w Chinatown. Przejazd do Wielkiego Pałacu, domu wszystkich królów Bangkoku gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy – niewielki Szmaragdowy Budda. Zwiedzimy wspaniałe sale tronowe w środkowym pałacu. Wewnętrzny dziedziniec jest niestety niedostępny dla zwiedzających. Następnie popłyniemy łodzią, aby odwiedzić Wat Arun – Świątynię Świtu – której główna budowla zwana „Prang” stanowi doskonałe połączenie stylów architektonicznych Kambodży i Tajlandii. Wizyta w salonie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Po południu transfer do Pattaya. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

01.12. dzień 10

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Fakultatywnie wycieczka łodzią na wyspę koralową (65 USD).

02.12. dzień 11

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

03.12. dzień 12 (trasa ok. 140 km ok 2,5 godziny jazdy)

Śniadanie. Około 1000 wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu. Jeżeli czas pozwoli to wizyta w „Icon Siam Mall” i ostatnie zakupy. Czas pożegnać Tajlandię podczas kolacji na łodzi. Transfer na lotnisko.

04.12. dzień 13

O godz.: 200 wylot z Bangkoku do Dubaju. Przylot o godz.: 600 i o godz.: 805 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz.: 1120.

UWAGA :  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 13.950 PLN

  • W cenie:
  • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Dubaj – Bangkok – Dubaj – Warszawa  z bagażem zasadniczym w cenie; linie lotnicze EMIRATES;
  • 10 noclegów, w tym: 9 w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem oraz jeden w wagonie sypialnym II klasy na trasie Chang Mai – Bangkok;
  • wyżywienie wg programu typu HB:  10 śniadań i 11 obiadokolacji – w tym: Khantoke – tradycyjna tajski obiad z pokazem folklorystycznym i kolacja pożegnalna na łodzi;
  • bilety kolejowe na przejazd nocny Chang Mai – Bangkok; miejsca w wagonie sypialnym II klasy bez przedziałów;
  • usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
  • masaż Tajski w Salonie Masażu;
  • przejazdy rykszami motorowymi „Tuk Tukami”;
  • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami, łodziami, minivanami i pick- upami;
  • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:koszty leczenie (200.000 Euro), koszty ratownictwa (10.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN),
  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
  • obligatoryjne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 PLN od osoby i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 PLN od osoby;

Cena nie obejmuje:

  • kosztów wizy jeżeli będą potrzebne;
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów 70 USD;
  • napiwków dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 80 USD;
  • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane);
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);

Tags: