01.12.2019 1 dzień
Godz.: 1100 zbiórka na lotnisku w Warszawie. O godz.: 1325 wylot do Dubaju. Przylot do Dubaju o godz.: 2205.
02.12.2019 2 dzień
O godz.: 420 wylot do stolicy Indii – New Delhi. Przylot do New Delhi o godz.: 855; odprawa paszportowa; przejazd na śniadanie. Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie DELHI – Red Fort (Czerwony Fort – XVII wieczna siedziba władców Indii z dynastii Wielkich Mogołów), przejazd rikszami rowerowymi do Jama Masjid (Meczet Piątkowy – największy meczet w Indiach wzniesiony przez Szach Dżachana w poł. XVII w.), przejazd „tuk tukami” na Main Bazar (główna ulica handlowa Starego Delhi, posiadająca trudny do opisania koloryt typowy dla Indii; spotkamy tam uliczny handel, święte krowy spacerujące pomiędzy straganami, riksze, nieopisany hałas i zapach Indii); przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
03.12.2019 3 dzień
Uwaga – bagaż zasadniczy zostawiamy w hotelu w Delhi w przechowalni a ze sobą zabieramy bagaż podręczny na jeden dzień. Z bagażem zasadniczym spotkamy się wieczorem następnego dnia tj. 04.12.
Śniadanie. O godz.:1015 przelot do VARANASI (dawniej BENARES) – położonego nad brzegami Gangesu centrum nauki i cywilizacji od ponad 2000 lat pełniącego do dziś szczególną rolę w religii Hindi jako miejsce, w którym śmierć zapewnia prostą drogę do nieba; przylot o godz.: 1135; przejazd do SARNATH – miejscowości położonej 10 km na północny wschód od Varanasi, w pobliżu ujścia rzeki Varuna do Gangesu. Park jeleni w Sarnath jest miejscem, w którym Gautama Buddha po raz pierwszy nauczał buddyzmu i gdzie powstała pierwsza buddyjska wspólnota mnichów; transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja; wieczorna wizyta nad brzegiem Gangesu, uczestnictwo w ceremonii światła; powrót do hotelu, nocleg.
04.12.2019 4 dzień
Około godz.: 5 rano wyjazd nad Ganges – VARANASI – wschód słońca nad Gangesem; rejs łodzią po Gangesie wzdłuż nabrzeża świętej rzeki Ganges gdzie tysiące pielgrzymów dokonują rytualnej kąpieli obok płonących stosów pogrzebowych; ok 800 powrót do hotelu; śniadanie; transfer na lotnisko; o godz.: 1210 wylot z Varanasi do Agry; przylot o godz.:1320 i zwiedzanie AGRY – Taj Mahal – uznane za jeden z cudów świata mauzoleum wzniesione dla żony przez Szach Dżachanana – symbol Indii i wielkiej miłości; Red Fort (Czerwony Fort – XVII wieczna siedziba władców Indii z dynastii Wielkich Mogołów) – obiadokolacja; powrót autobusem do Delhi; zakwaterowanie i nocleg.
05.12.2019 5 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie NEW DELHI – założonej przez Anglików stolicy Indii do dziś będącej siedzibą instytucji rządowych i ambasad – India Gate (Brama Indii – łuk tryumfalny pełniący rolę Grobu Nieznanego Żołnierza), budynki rządowe, Mauzoleum Indiry Ghandii (miejsce jej pracy i tragicznej śmierci) oraz przejazd do Kutab Minar (pochodzący z czasów panowania islamu wspaniały przykład architektury wczesno muzułmańskiej z XII w. z najwyższą, wolnostojącą kamienną wieżą na świecie), obiadokolacja; o godz.: 1805 wylot z Delhi i o godz.: 2055 przylot do Chennai (dawniej Madras); zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
06.12.2019 6 dzień
Śniadanie Zwiedzanie MADRASU – stary kolonialny port wraz z Fortem Św. Jerzego i muzeum z unikalnymi pamiątkami po Kompanii Wschodnio – Indyjskiej i epoce brytyjskiego radżu; spacer do katedry św. Tomasza, gdzie przechowane są relikwie Apostoła; świątynia Kapaliszwara; przejazd trasą: KANCHIPURAM – miasto tysiąca świątyń i jedno z siedmiu najświętszych centrów pielgrzymkowych dla Hindusów w północnej części Tamil Nadu: świątynie Ekambaranathar, Vaikunta Perumal, Varadaraja, Kailasanathar i Kamakshi Amman; MAHABALIPURAM (dawniej Mallapuram – VII-wieczne miasto uważane jest za pioniera architektury drawidyjskiej, było znanym portem handlowym w królestwie Pallawów – zwiedzenie: Arjuna’s Penance – duma nie tylko Mahabalipuram i Tamilnadu, ale także Indii – największa na świecie płaskorzeźba, w kształcie wieloryba, mierząca odpowiednio 27 metrów i 9 metrów wzdłuż jej długości i szerokości zawiera postacie bogów, półbogów, ludzi, zwierząt i ptaków i przedstawia medytację Ardżuny, księcia Pandawy i jednego z bohaterów indyjskiego etosu Mahabharaty; Pięć Świątyń – monolityczne świątynie na plażach Mahabalipuram, każda stworzona w innym stylu; Shore Temple – VIII wieczna świątynia to jedna z najstarszych świątyń w południowych Indiach i najstarsza w stylu architektury drawidyjskiej; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
07.12.2019 7 dzień
Śniadanie. Przejazd trasą: PONDICHERRY, CZIDAMBARAM – prywatna świątynia braminów poświęcona Śiwie Nataradży – bogu kosmicznego tańca; GANGAI KONDA CHOLAPURAM – „Miasto Ćolów, którzy zdobyli Ganges” – zwiedzenie świątyni poświęconej Śiwie; KUMBAKONAM – miasto i gmina o specjalnym statusie w powiecie Thanjavur jest znane jako „miasto świątynne” z powodu występowania wielu świątyń i jest znane z festiwalu Mahamaham, który przyciąga ludzi z całego kraju – zwiedzenie: najstarsza w mieście pochodząca z 886r. świątynia Nageśwary poświęcona Śiwie; największa świątynia poświęcona kultowi Wisznu; DARAŚURAM – zwiedzenie świątyni Airawateśwary; THAŃDŻAWUR (Tanjore) zwiedzanie świątyni Brihadiszwara z 1010 roku (na liście UNESCO), której szczyt wieńczyła niegdyś granitowa kopuła ze złotą iglicą; pałac władców dynastii Nayak z XVI wieku: niezwykła kolekcja brązów z czasów Ćolów – dynastii panującej nad całym południem Indii między 907 a 1310 rokiem; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
08.12.2019 8 dzień
Śniadanie. Przejazd trasą: TRICHY – zdominowane przez cytadelę znajdującą się na skalistym zboczu, oraz świątynię Ranganatha Swamy – największe sanktuarium w Indiach, powstałe na wyspie na rzece Kaveri, na obszarze 60 hektarów- tu rozwinął się kult Wisznu, szczególnie pod przewodnictwem wielkiego filozofa Ramajuna; od niepamiętnych czasów każdy władca chciał oddawać cześć Wisznu, zwiększając bogactwo świątyni przez kolejne datki; MADURAJ – zwiedzenie głównej atrakcji miasta – świątyni wojowniczej bogini Meenakshi – jednego z największych osiągnięć hinduskiej architektury sakralnej – świątynia ta ma prawie 2000 lat i znajduje się w sercu starego miasta stanowiąc wspaniały przykład architektury drawidyjskiej; Zakwaterowanie w hotelu. Udział w wieczornej pudży w świątyni – na noc bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki, bogini Parwati; powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
09.12.2019 9 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do KUMARAKOM. Po drodze widok na plantacje herbaty z drzewkami eukaliptusowymi i krzakami pieprzu, plantacje kawy i muszkatołowca. Około południa zaokrętowanie na łódce i około 2 godzinny rejs po back waters – największa atrakcja Kerali. Przejazd do KOCHIN – jednej z najstarszych osad europejskich w Indiach; tu w 1524 roku zmarł Vasco da Gama i tu został pochowany w kościele św. Franciszka, pierwszym katolickim kościele w Indiach, katedra Santa-Cruz, synagoga w starej dzielnicy żydowskiej, Pałacu Mattancherry zbudowany przez Portugalczyków dla rodzimego radży; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
10.12.2019 10 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Ooty (Udhagamandalam); ostatni odcinek drogi z Coonoor do Ooty – przejazd kolejką wąskotorową, czyli ciuchcią (16.30 – 17.30). Nocleg w Ooty – dawniej uroczym, poangielskim kurorcie w górach Nilgiri, w samym sercu plantacji herbaty i w cieniu potężnych eukaliptusów, należącym niegdyś do maharadży Dżajpuru – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
11.12.2019 11 dzień
Śniadanie. Przejazd przez BANDIPUR NATIONAL PARK utworzony w 1931 roku; MAJSURU – zwiedzanie najbogatszego pałacu wśród władców indyjskich – Amber Vilas z początku XX wieku i Chamundi Hill ze słynnym bykiem Nandi, wierzchowcem Śiwy; SRAVANABELAGOLA – ośrodek dżinizmu z niezwykłą rzeźbą Gomateśwary wykonaną w monolitycznej granitowej skale, na którą trzeba się wspiąć (po schodach wykutych w skale); Hassan: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
12.12.2019 12 dzień
Śniadanie. Przejazd do świątyń w BELUR i HALEBID nazywanych Khadżuraho południa, gdzie wyjątkowo pięknie rzeźbione świątynie z czasów dynastii Hojsalów (XII wiek) przyprawiają o zawrót głowy, bo każdy centymetr kwadratowy kamienia pokryty jest płaskorzeźbą boga lub mędrca, heraldycznego ptaka lub bajecznego zwierzęcia, a tancerki wyginają zmysłowo swe kamienne ciała jak żywe; przejazd w kierunku Hampi – jednej z największych, choć mało znanych atrakcji Indii wpisanych na listę UNESCO; Hospet: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
13.12.2019 13 dzień
Śniadanie. Wchłanianie magicznej aury HAMPI – miejsca, które dla wielu stanowi esencję Indii – księżycowy krajobraz granitowych skał, ruiny świątyń wrośnięte w dżungle, wszędobylskie małpy stanowią raj dla fotografów; zwiedzenie Świątyni Vitala – wizytówki Hampi; spacer brzegiem rzeki, gdzie napotykać się będziemy na wykute w skale lingi, płaskorzeźby, wpadać na miniaturowe kapliczki i mandapy; Hampi Bazar, świątynia Virupakasha, gdzie można otrzymać błogosławieństwo od słonia; powrót do Hospet, obiadokolacja i nocleg.
14.12.2019 14 dzień
Śniadanie. Przejazd do STAREGO GOA – zwiedzanie kościołów wpisanych na listę UNESCO; Baga Beach; przyjazd do hotelu; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
15.12.2019 15 dzień
Śniadanie. Cały dzień odpoczynku. Możliwość spacerów, fakultatywnie masaże lub też spędzenia czasu na zajęciach plażowych z kąpielami w ciepłym Oceanie Indyjskim włącznie; obiadokolacja, nocleg.
16.12.2019 16 dzień
Śniadanie w formie suchego prowiantu. O godz.:500 wyjazd z hotelu i transfer na lotnisko. O godz.: 700 wylot do stolicy stanu Maharasztra. Przylot o godz.: 810 do MUMBAJU (BOMBAJU) – zwiedzanie: zabytkowy dworzec kolejowy Chatrapati Shivaji Terminus, Gateway of India (Brama Indii), spacer po eleganckim, nadmorskim deptaku, dzielnica Malabar Hill (Wzgórza Milczenia) z „Wiszącymi Ogrodami”, Dhobi Ghats – olbrzymie pralnie Bombaju znane z filmu “Slamdog milioner z ulicy”, most Bandra-Worli Sea Link; obiadokolacja; zakwaterowanie w hotelu (1 pokój na 4 osoby) w celu skorzystania z łazienki i zmiany odzieży, krótki odpoczynek.
17.12.2019 17 dzień
O godz.: 100 wyjazd z hotelu i transfer na lotnisko międzynarodowe. O godz.: 415 wylot do Dubaju. Przylot Dubaju o godz.: 605. O godz.: 805 wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie o godz.: 1120.
UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena: 12.200 PLN przy 20 uczestnikach
W cenie:
- bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Dubaj – Delhi; Delhi – Varanasi – Agra; Delhi – Madras and Goa – Mumbai; Mumbaj – Dubaj – Warszawa;
- 14 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z WC i prysznicem;
- 1 pokój na 4 osoby na odświeżenie się przed wylotem;
- wyżywienie wg programu, typu HB: 15 śniadań (w tym 2 w formie suchego prowiantu) i 15 obiadokolacji;
- bilety kolejowe na przejazd Hill Toy Train z Coonoor do Ooty;
- usługi lokalnych przewodników z językiem angielskim oraz polskiego pilota na całej trasie;
- lokalny transport klimatyzowanymi autokarami;
- ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:
koszty leczenie (70.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny(1.000 PLN);
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).
Cena nie obejmuje:
- kosztów wizy; 600 PLN (włącznie z kosztami pośrednictwa)
- korzystania z systemu „Tour Guide” 20 €;
- napiwki dla miejscowych przewodników, kierowców, boyów hotelowych, bagażowych 80 €;
- opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, itp.
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę)cena ok 3%;